🇦🇹 Diesel 1,69 € Natural 95 1,68 € 🇨🇿 Diesel 37,77 Kč Natural 95 39,02 Kč 🇩🇪 Diesel 1,66 € Natural 95 1,84 € 🇫🇷 Diesel 1,74 € Natural 95 1,86 € 🇭🇷 Diesel 1,45 € Natural 95 1,54 € 🇭🇺 Diesel 627,60 HUF Natural 95 613,70 HUF 🇮🇹 Diesel 1,75 € Natural 95 1,87 € 🇵🇱 Diesel 6,53 PLN Natural 95 6,56 PLN 🇸🇮 Diesel 1,53 € Natural 95 1,51 € 🇸🇰 Diesel 1,56 € Natural 95 1,62 € 🇦🇹 Diesel 1,69 € Natural 95 1,68 € 🇨🇿 Diesel 37,77 Kč Natural 95 39,02 Kč 🇩🇪 Diesel 1,66 € Natural 95 1,84 € 🇫🇷 Diesel 1,74 € Natural 95 1,86 € 🇭🇷 Diesel 1,45 € Natural 95 1,54 € 🇭🇺 Diesel 627,60 HUF Natural 95 613,70 HUF 🇮🇹 Diesel 1,75 € Natural 95 1,87 € 🇵🇱 Diesel 6,53 PLN Natural 95 6,56 PLN 🇸🇮 Diesel 1,53 € Natural 95 1,51 € 🇸🇰 Diesel 1,56 € Natural 95 1,62 €
PRÁCE 🧰
KALKULAČKA NÁKLADŮ 🚗

Jak zajistit prodloužení cestovního pojištění ze zahraničí a během dovolené?

29. 6. 2024 3 min. čtení diskuze (0) Tipy a rady Rádce motoristy Pojištění motoristy Jak vybrat cestovní pojištění Cestovní pojištění na cesty

Do zahraničí se podle aktuálních průzkumů letos chystá zhruba polovina Čechů. Naprostá většina z nich neriskuje a před cestou si sjednává cestovní pojištění. V některých případech ovšem musí řešit (ne)dobrovolné prodloužení dovolené a s ním související prodloužení pojistky. Lze to vůbec, a jak cestovní pojištění správně prodloužit, aby vás opravdu podrželo?

Jak prodloužit cestovní pojištění během dovolené?

Články na téma cestovní pojištění do zahraničí:

 1. Proč si sjednat cestovní pojištění i v České republice?
 2. Cestovní pojištění po Evropě vs. pojištění přes kartičku pojištěnce
 3. Pojištění na cestu do zahraničí
 4. Poradíme, podle čeho vybrat pojištění na cestu do zahraničí
 5. Víte, kolik letos zaplatíte za cestovní pojištění do Německa?
 6. Cestovní pojištění do Rakouska může být levnější, když víte, jak na to
 7. Kolik stojí pojištění vozu na dovolenou a co všechno pojistka kryje?
 8. Na co si dát pozor při sjednávání cestovního pojištění do zahraničí?
 9. Jaké zimní sporty patří mezi rekreační a které jsou nepojistitelné?
 10. Chystáte se na zimu do exotiky? Na pojištění nešetřete!
 11. Jak nastavit cestovní pojištění, aby krylo i zásah horské služby?
 12. Jaká připojištění se vyplatí sjednat k cestovnímu pojištění na hory?
 13. V zimě na lyže jen s pojištěním. Dávejte ale pozor na výluky!
 14. Vyrážíte na Velikonoce do tepla? Víme, kolik vás to letos bude stát
 15. Cestovní pojištění vás ochrání v různých situacích
 16. Komu se vyplatí celoroční cestovní pojištění?
 17. Jak prodloužit cestovní pojištění během dovolené? - právě čtete
 18. Odjíždíte na dovolenou? Pozor na nenechavce a zloděje!
 19. Kolik zaplatíte za „cestovko“ do Rakouska v roce 2024?
 20. Ztráta nebo odcizení dokladů v zahraničí: Jak postupovat?
 21. Očima expertů: Na co dát bacha při sjednávání cestovního pojištění?
 22. Na co si dát pozor při sjednávání cestovního pojištění?

Dobrovolné nebo nedobrovolné prodloužení dovolené?

V praxi pojišťovny rozlišují dvě situace. V té první se pojištění cestovatelé rozhodnou v zahraničí setrvat delší dobu. Třeba se jim na daném místě zalíbí, nebo se možná rozhodnou strávit na dovolené ještě o pár (tý)dnů více, než původně zamýšleli. Jak ale vyřešit prodloužení cestovního pojištění ze zahraničí?

Pro tyto případy je potřeba sjednat si nové cestovní pojištění, které bude datumově navazovat na jejich původně sjednanou pojistku. Pojištění můžete snadno uzavřít online.

Chcete mít náklady na cestu do Chorvatska pod kontrolou? Využijte naši online kalkulačku

V ideálním případě tak ale učiňte alespoň 24 hodin před tím, než vám skončí platnost toho původně sjednaného. Mnohé pojišťovny totiž pracují s tzv. karenční dobou, která se nejčastěji pohybuje v řádu hodin, v některých případech i dnů.

Náš tip aneb Jak si sjednat pojistku online: Cestovní pojištění můžete uzavřít online nejen na stránkách vybrané pojišťovny, ale také prostřednictvím nejrůznějších srovnávačů a kalkulaček. Stačí uvést termín dovolené, lokalitu, informace o pojišťovaných osobách (jméno a věk) a zvolit vybranou variantu. Pojistné zaplatíte online a asistenční kartičku, včetně pojistných podmínek a dalších dokumentů, vám pojišťovna zašle na uvedený e-mail, případně rovnou do aplikace vybrané pojišťovny.

Další možností, jak prodloužit stávající cestovní pojištění, je úprava existující smlouvy. Tento postup je ale zbytečně komplikovaný a administrativně náročný. Proto spíše doporučujeme postupovat dle návodu výše.

Chystáte se do Itálie na dovolenou? Nechte si kalkulačkou spočítat náklady na cestu

Druhým případem je situace, kdy si dovolenou prodloužíte nedobrovolně. Důvodem může být zásah vyšší moci v podobě uzavřeného letiště (např. záplavy, výbuch sopky) nebo přírodních katastrof (např. tsunami, požáry apod.), či dalších neočekávaných komplikací (např. teroristický čin apod.).

V takovém případě vám pojišťovna, u které máte sjednané cestovní pojištění, pojistku prodlouží automaticky a zpravidla také bezplatně na celou dobu, která bude nezbytně nutná k vašemu návratu do ČR (max. však po dobu dalších 30 dní). Cestovní pojištění bude v tomto případě prodlouženo ve stejném rozsahu, v jakém bylo sjednáno.

Nechcete ztrácet čas výpočtem nákladů na cestu do Polska? Použijte naši kalkulačku

Vždy je ovšem potřeba kontaktovat asistenční službu vaší pojišťovny a jejího operátora spravit o nenadálé komplikaci, která vás na cestách potkala. Operátor asistenční linky vám následně poradí, jak dále postupovat, případně provede automatické prodloužení stávající pojistky.

Tip (nejen) pro řidiče: Pokud se do zahraničí chystáte autem, pak si k cestovnímu pojištění sjednejte také rozšířenou asistenci. Ta se vám bude hodit v případě poruchy, neopravitelné závady, ale i při dalších komplikacích, které vás na cestách mohou potkat. Připojištění nyní sjednáte za symbolickou cenu a s 20% slevou.

Cestovní pojištění s asistencí pro vozidla na cesty

Mohlo by se vám hodit: Vyrážíte letos autem na dovolenou? Nezapomeňte si s sebou přibalit občanský průkaz, autolékárničku a také cestovní pojištění. Pro online sjednání s 20% slevou můžete využít kalkulačku cestovního pojištění a dostanete navíc dárek v podobě e-booku.

Chcete na cestovním pojištění výrazně ušetřit? Pokud do zahraničí vyrážíte alespoň dvakrát během roku, vyplatí se přemýšlet o roční cestovní kartě.

Spočítat cenu cestovního pojištění

Zdroj info: ČSOB Pojišťovna, pojistné podmínky.
Zdroj médií: Depositphotos.

Podobné články