🇦🇹 Diesel 1,69 € Natural 95 1,68 € 🇨🇿 Diesel 37,77 Kč Natural 95 39,02 Kč 🇩🇪 Diesel 1,66 € Natural 95 1,84 € 🇫🇷 Diesel 1,74 € Natural 95 1,86 € 🇭🇷 Diesel 1,45 € Natural 95 1,54 € 🇭🇺 Diesel 627,60 HUF Natural 95 613,70 HUF 🇮🇹 Diesel 1,75 € Natural 95 1,87 € 🇵🇱 Diesel 6,53 PLN Natural 95 6,56 PLN 🇸🇮 Diesel 1,53 € Natural 95 1,51 € 🇸🇰 Diesel 1,56 € Natural 95 1,62 € 🇦🇹 Diesel 1,69 € Natural 95 1,68 € 🇨🇿 Diesel 37,77 Kč Natural 95 39,02 Kč 🇩🇪 Diesel 1,66 € Natural 95 1,84 € 🇫🇷 Diesel 1,74 € Natural 95 1,86 € 🇭🇷 Diesel 1,45 € Natural 95 1,54 € 🇭🇺 Diesel 627,60 HUF Natural 95 613,70 HUF 🇮🇹 Diesel 1,75 € Natural 95 1,87 € 🇵🇱 Diesel 6,53 PLN Natural 95 6,56 PLN 🇸🇮 Diesel 1,53 € Natural 95 1,51 € 🇸🇰 Diesel 1,56 € Natural 95 1,62 €
PRÁCE 🧰
KALKULAČKA NÁKLADŮ 🚗

Vyrážíte na dovolenou? Ochraňte domácnost pomocí krátkodobého pojištění

4. 7. 2024 3 min. čtení diskuze (0) Aktuality Tipy a rady Rádce motoristy Pojištění motoristy Jak vybrat cestovní pojištění Cestovní pojištění na cesty

Vykradených domácností rok od roku přibývá. Žně mají zloději zejména v období letních dovolených. Jak snížit riziko toho, že po návratu ze zahraničí najdete vybílený byt nebo dům? Máme pro vás několik praktických rad a tipů!

Odjíždíte na dovolenou? Pozor na nenechavce a zloděje!

Články na téma cestovní pojištění do zahraničí:

 1. Proč si sjednat cestovní pojištění i v České republice?
 2. Cestovní pojištění po Evropě vs. pojištění přes kartičku pojištěnce
 3. Pojištění na cestu do zahraničí
 4. Poradíme, podle čeho vybrat pojištění na cestu do zahraničí
 5. Víte, kolik letos zaplatíte za cestovní pojištění do Německa?
 6. Cestovní pojištění do Rakouska může být levnější, když víte, jak na to
 7. Kolik stojí pojištění vozu na dovolenou a co všechno pojistka kryje?
 8. Na co si dát pozor při sjednávání cestovního pojištění do zahraničí?
 9. Jaké zimní sporty patří mezi rekreační a které jsou nepojistitelné?
 10. Chystáte se na zimu do exotiky? Na pojištění nešetřete!
 11. Jak nastavit cestovní pojištění, aby krylo i zásah horské služby?
 12. Jaká připojištění se vyplatí sjednat k cestovnímu pojištění na hory?
 13. V zimě na lyže jen s pojištěním. Dávejte ale pozor na výluky!
 14. Vyrážíte na Velikonoce do tepla? Víme, kolik vás to letos bude stát
 15. Cestovní pojištění vás ochrání v různých situacích
 16. Komu se vyplatí celoroční cestovní pojištění?
 17. Jak prodloužit cestovní pojištění během dovolené?
 18. Odjíždíte na dovolenou? Pozor na nenechavce a zloděje! - právě čtete
 19. Kolik zaplatíte za „cestovko“ do Rakouska v roce 2024?
 20. Ztráta nebo odcizení dokladů v zahraničí: Jak postupovat?
 21. Očima expertů: Na co dát bacha při sjednávání cestovního pojištění?
 22. Na co si dát pozor při sjednávání cestovního pojištění?

Pozor na zrádné sociální sítě!

Začíná to většinou úplně nevinně. Nadšený cestovatel se v tematických skupinách na internetu pochlubí nejen destinací, ale i termínem, ve kterém na dovolenou odjíždí s dovětkem: „Uvidíme se s někým?“. Zloději, kteří dnes již sociální sítě využívají víc než kdykoliv dřív, tak dostanou potřebné informace naservírované doslova na zlatém podnose.

Většina uživatelů sociálních sítí totiž sdílí nejen místo svého bydliště, ale také informace o aktuálním zaměstnání nebo například plánované dovolené. Proto je velmi jednoduché vychytat, kdy bude vytipovaná nemovitost prázdná, čehož zloději aktivně využívají.

Chcete mít náklady na cestu do Chorvatska pod kontrolou? Využijte naši online kalkulačku

Naše doporučení proto zní – před dovolenou ani během ní nikomu veřejně nesdělujte, kde se aktuálně nacházíte. Pozor si dejte také na sdílení fotek přímo ze zahraničí. Buďto omezte okruh přátel, kteří budou mít k fotografiím přístup, nebo si tuhle kratochvíli nechte až po návratu domů.

Požádejte o pomoc rodinu, přátele nebo sousedy

Před odjezdem na dovolenou se vyplatí oslovit rodinu, či sousedy nebo přátele, kterým bezmezně důvěřujete. Dotyční se u vás čas od času zastaví zkontrolovat, zda je všechno v pořádku, případně zalít květiny nebo vybrat poštu. Právě plná poštovní schránka totiž může být dalším vodítkem pro nejrůznější lapky a nenechavce.

Chystáte se do Itálie na dovolenou? Nechte si kalkulačkou spočítat náklady na cestu

Náš tip: Na trhu existují nejrůznější simulátory běžící televize nebo rádia, které mohou potenciální zloděje odradit. Jejich cena se pohybuje okolo několika stokorun.

Náš tip: Pakliže vyrážíte letos autem na dovolenou, nezapomeňte si sjednat cestovní pojištění s dostatečnými limity. Na cestách vám bude krýt záda a můžete se na něj plně spolehnout. Pojistku můžete doplnit o rozšířené asistenční služby nebo krátkodobé pojištění domácnosti. Online sjednání nyní s 20 % slevou a dárkem v podobě e-booku.

Chcete na cestovním pojištění výrazně ušetřit? Pokud do zahraničí vyrážíte alespoň dvakrát během roku, vyplatí se přemýšlet o roční cestovní kartě.

Kalkulačka cestovního pojištění

Krátkodobé pojištění domácnosti jako alternativa

Pokud nemáte sjednané klasické pojištění domácnosti, vyplatí se během dovolené prozkoumat nabídky tuzemských pojišťoven. Například ČSOB Pojišťovna nabízí krátkodobé pojištění domácnosti, které si můžete sjednat jen na období dovolené (maximálně 90 po sobě jdoucích dnů) a to ke klasickému krátkodobému cestovnímu pojištění.

Nechcete ztrácet čas výpočtem nákladů na cestu do Polska? Použijte naši kalkulačku

Náš tip: Víte, jaký je rozdíl mezi pojištěním nemovitosti a domácnosti? Velmi zjednodušeně ho lze vysvětlit následujícím příkladem. Pokud byste mohli teoreticky byt nebo dům obrátit vzhůru nohama, to, co by z něj vypadlo, spadá do pojištění domácnosti. Zbývající části pak řeší pojištění nemovitosti.

Cena pojištění domácnosti se v tomto případě pohybuje okolo několika desetikorun za den. Doplňkové připojištění ochrání vaši domácnost před vykradením, a to po celou dobu vaší dovolené. Vaše domácnost bude v tomto případě pojištěna do max. limitu 300 000 Kč. Automatickou součástí tohoto pojištění jsou také asistenční služby do maximálního limitu 7 000 Kč v rámci jednoho zásahu (např. v případě potřeby otevření zabouchnutých dveří).

Příprava na 100 %: Pokud chcete mít před cestou do zahraničí pokryty opravdu všechny eventuality, nezapomeňte klasické cestovní pojištění doplnit o rozšířené asistenční služby. A pokud chcete minimalizovat též rizika, která souvisí s vykradením domácnosti během vaší dovolené, rozšiřte cestovní pojištění o krátkodobé pojištění domácnosti již od 90 Kč.

Kalkulačka cestovního pojištění

Zdroj info: ČSOB Pojišťovna, pojistné podmínky.
Zdroj médií: Depositphotos.

Podobné články