🇦🇹 Diesel 1,69 € Natural 95 1,68 € 🇨🇿 Diesel 37,77 Kč Natural 95 39,02 Kč 🇩🇪 Diesel 1,66 € Natural 95 1,84 € 🇫🇷 Diesel 1,74 € Natural 95 1,86 € 🇭🇷 Diesel 1,45 € Natural 95 1,54 € 🇭🇺 Diesel 627,60 HUF Natural 95 613,70 HUF 🇮🇹 Diesel 1,75 € Natural 95 1,87 € 🇵🇱 Diesel 6,53 PLN Natural 95 6,56 PLN 🇸🇮 Diesel 1,53 € Natural 95 1,51 € 🇸🇰 Diesel 1,56 € Natural 95 1,62 € 🇦🇹 Diesel 1,69 € Natural 95 1,68 € 🇨🇿 Diesel 37,77 Kč Natural 95 39,02 Kč 🇩🇪 Diesel 1,66 € Natural 95 1,84 € 🇫🇷 Diesel 1,74 € Natural 95 1,86 € 🇭🇷 Diesel 1,45 € Natural 95 1,54 € 🇭🇺 Diesel 627,60 HUF Natural 95 613,70 HUF 🇮🇹 Diesel 1,75 € Natural 95 1,87 € 🇵🇱 Diesel 6,53 PLN Natural 95 6,56 PLN 🇸🇮 Diesel 1,53 € Natural 95 1,51 € 🇸🇰 Diesel 1,56 € Natural 95 1,62 €
PRÁCE 🧰
KALKULAČKA NÁKLADŮ 🚗

Jak vysoké limity léčebných výloh sjednat na cesty po Evropě i mimo ni?

26. 6. 2024 3 min. čtení diskuze (0) Tipy a rady Rádce motoristy Pojištění motoristy Jak vybrat cestovní pojištění Základní info k cestovnímu pojištění

Na zahraniční dovolenou letos plánuje vycestovat více než polovina Čechů. Řada z nich ovšem zbytečně riskuje a do zahraničí vyráží bez kvalitního cestovního pojištění. Jak u pojistky správně nastavit limity léčebných výloh, pokud se vydáváte na dovolenou po Evropě nebo mimo ni?

Cestovní pojištění a limity léčebných výloh: Jak vysoké by měly být?

Články na téma cestovní pojištění:

 1. Výluky v cestovním pojištění
 2. Výpověď cestovního pojištění: Rady, jak na to
 3. Kdy sjednat cestovní pojištění
 4. Cestovní pojištění do zahraničí
 5. Která připojištění se vyplatí sjednat k pojištění do zahraničí?
 6. Jak vlastně funguje repatriace ze zahraničí a kolik v průměru stojí?
 7. Proč nespoléhat pouze na cestovní pojištění k platební kartě?
 8. Krátila vám pojišťovna plnění? Víme, jak se proti rozhodnutí odvolat
 9. Kvalitní „cestovko“ zajistí i českého lékaře. Ne každá pojišťovna ho ale nabízí
 10. Jak se pohybují ceny ošetření nebo hospitalizace v zahraničí?
 11. Do ciziny na otočku? Bez cestovního pojištění nevyrážejte!
 12. Na jaké situace je cestovní pojištění k platební kartě krátké?
 13. Jak odhalit to nejlepší cestovní pojištění?
 14. Chystáte se do zahraničí? Nezapomeňte na cestovní pojištění!
 15. Chystáte se na Euro do Německa? Nepodceňte jednu věc!
 16. Rizika a přednosti cestovního pojištění k platební kartě
 17. Cestovní pojištění a limity léčebných výloh: Jak vysoké by měly být? - právě čtete
 18. Jak sjednat cestovní pojištění online pár minut před odletem?
 19. Aktivní dovolená? Nezapomeňte pojistit sebe i sportovní vybavení
 20. Jak fungují asistenční služby, když vyrážíte do zahraničí autem?
 21. Proč nevybírat to nejlevnější cestovní pojištění?
 22. Porucha auta na dovolené – co dělat?
 23. Kolik stojí ošetření v zahraničí a proč vás může zruinovat?

Limity léčebných výloh aneb Co to vlastně je?

Pokud jste se o cestovní pojištění dosud blíže nezajímali, pak pravděpodobně nebudete tušit, co si pod pojmem „limity léčebných výloh“ představit. Velmi zjednodušeně lze říci, že jde o maximální částky, které za vás pojišťovna uhradí v případě potřebné lékařské péče.

Do kategorie léčebných výloh spadají nejen lékařská ošetření v ambulanci praktického lékaře, stomatologa v případě akutní bolesti anebo třeba úrazové pohotovosti, ale také předepsané léky, spotřebovaný zdravotnický materiál, ale i hospitalizace a nutné operace nebo převoz nemocného zpátky do ČR (tzv. repatriace) a další.

Chcete mít náklady na cestu do Chorvatska pod kontrolou? Využijte naši online kalkulačku

K čemu komerční pojištění, když mám kartičku pojištěnce?

Mnoho cestovatelů se mylně domnívá, že při cestách po Evropě komerční cestovní pojištění nepotřebuje a vystačí si s kartičkou zdravotní pojišťovny (EHIC). Na základě tohoto dokladu vás sice v rámci Evropy ošetří, počítejte ovšem s tím, že půjde o ošetření v nezbytném rozsahu, na které mají nárok místní.

Co to znamená v praxi? Třeba to, že jste odkázáni výlučně na státní zařízení, kde po vás mohou často požadovat přímou úhradu. A to může naplánovanou dovolenou nepříjemně prodražit. Ceny za ošetření nebo další lékařské úkony (např. CT, magnetická rezonance, rentgen apod.) jsou tady totiž mnohem vyšší než u nás.

Chystáte se do Itálie na dovolenou? Nechte si kalkulačkou spočítat náklady na cestu

Jak vysoké limity léčebných výloh tedy sjednat?

Pokud na dovolenou vyrážíte v rámci evropských destinací, poohlédněte se po cestovním pojištění, které u Evropy nabízí limity pro léčebné výlohy alespoň ve výši 5 000 000 Kč. U vzdálenějších cest (typicky Afrika, USA apod.) se vyplatí sjednávat vyšší limity, které mohou činit klidně i 100 000 000 Kč.

Mohlo by se vám hodit: Nezapomeňte si na cesty do zahraničí sjednat cestovní pojištění! Ochrání vás před nečekanými výdaji a zároveň vás podrží při nejrůznějších komplikacích. Kvalitní „cestovko“ s možností atraktivních připojištění sjednáte během pár kliknutí přes online kalkulačku. Nyní navíc s 20% slevou a dárkem v podobě e-booku dle vlastního výběru.

Chcete na cestovním pojištění výrazně ušetřit? Pokud do zahraničí vyrážíte alespoň dvakrát během roku, vyplatí se přemýšlet o roční cestovní kartě.

Kalkulačka cestovního pojištění

Má smysl sjednávat při cestách po Evropě to nejlevnější cestovní pojištění?

Při výběru vhodného produktu se zaměřte nejen na cenu a výše popsané limity, ale také výluky, na základě kterých může pojišťovna přistoupit ke krácení pojistného plnění nebo jeho úplnému odmítnutí. Seznam výluk je vždy uvedený v pojistných podmínkách vybrané pojišťovny.

Praktický tip závěrem: Pokud se v zahraničí hodláte věnovat sportům nebo adrenalinovým aktivitám, ověřte, zda spadají do rekreačních nebo rizikových aktivit. V druhém případě je potřeba tyto sporty připojistit.

Nechcete ztrácet čas výpočtem nákladů na cestu do Polska? Použijte naši kalkulačku

Zdroj info: ČSOB Pojišťovna, pojistné podmínky.
Zdroj médií: Depositphotos.

Podobné články