PRÁCE 🧰

Cestovní pojištění - rizikové sporty

25. 6. 2022 2 min. čtení diskuze (0) Tipy a rady Rádce motoristy Pojištění motoristy Jak vybrat cestovní pojištění Druhy cestovního pojištění

Cestovní pojištění neobsahuje pouze základní balíček služeb. Cestovatelé se mohou připojistit na nejrůznější situace, mezi které samozřejmě patří i rizikové sporty.

Cestovní pojištění - rizikové sporty

Před odjezdem na dovolenou by bylo vhodné si říct, co na ní budete všechno dělat. Pokud byste totiž zvolili základní pojištění, které obsahuje turistické sporty, je dost možné, že pak byste měli problém. Například pokud byste šli na vodní atrakce nebo chtěli zkusit vodní skútr. Oba tyto sporty patří do těch adrenalinových – nebo také jinak řečených rizikových.

Existuje ještě další klasifikace, která zahrnuje extrémní sporty. Zde ale pozor, ne všechny pojišťovny je budou chtít připojistit, neb jsou příliš rizikové.

Připojištění ve většině případů stojí pár desítek korun, a tak se to na celém pojištění podepíše minimálně. Budete mít jistotu, že budete moci zkoušet i jinak pro vás zapovězené sporty. Pokud by se náhodou stalo, že byste si rozmysleli během dovolené, že přeci jen chcete ten surfing zkusit, pak samozřejmě není ještě konec světa.

Musíte ale na pojišťovnu zavolat předem a to nejlépe dva dny, abyste se domluvili na přidání produktu k pojištění. Toto připojištění začne platit okamžitě po zaplacení. Každá pojišťovna to ale může mít jinak, a tak se raději dopředu poptejte.

Jestliže nevíte, jaké sporty jsou pojistitelné a které ne, pak se raději poptejte přímo na pojišťovně. O sportech totiž nelze přemýšlet globálně, u některých byste ani nečekali, že nejsou pojistitelné a jiné zase, že spadají do turistických sportů.

Zde najdete příklady sportů, jak je rozdělují pojišťovny. Nutno podotknout, že nejsou vyjmenované všechny, jedná se pouze o příklady, a tak pokud v následujících řádcích nenaleznete váš sport, pak se raději na jeho klasifikaci zeptejte přímo v pojišťovně. A opět platí, že každá pojišťovna to má jinak.

Přehled sportů

Rizikové sporty: jízda na koni, hokej, motokáry, kajak, rafting, paintball, vodní lyžování, surfing, jízda na banánu, jízda na „U“ lampě, rogalo, parašutismus, vysokohorská turistika, alpinismus,...

Extrémní sporty: automobilové závody, jachting (mořská plavba), sjezd na horských kolech, turistika po ledovcích, vysokohorská turistika nad 3500 m.n.m., bojové sporty,…

Nepojistitelné sporty: výpravy do neobydlených oblastí, potápění pod ledem, sportovní boby, letecké sporty, lov exotické zvěře, freediving, sjezd na sněžném skútru, cave diving,…

  Cestovní pojištění na rizikové sporty

Zdroj info: Autorský text, odborník z pojišťovnictví.
Zdroj médií: Depositphotos.
Michaela Rubešová

Autor článku
Poznávacím znamením Míši je foťák v ruce. Ráda cestuje, ochutnává dobrá jídla a miluje výjimečná auta s duší.

Podobné články