🇦🇹 Diesel 1,69 € Natural 95 1,68 € 🇨🇿 Diesel 37,77 Kč Natural 95 39,02 Kč 🇩🇪 Diesel 1,66 € Natural 95 1,84 € 🇫🇷 Diesel 1,74 € Natural 95 1,86 € 🇭🇷 Diesel 1,45 € Natural 95 1,54 € 🇭🇺 Diesel 627,60 HUF Natural 95 613,70 HUF 🇮🇹 Diesel 1,75 € Natural 95 1,87 € 🇵🇱 Diesel 6,53 PLN Natural 95 6,56 PLN 🇸🇮 Diesel 1,53 € Natural 95 1,51 € 🇸🇰 Diesel 1,56 € Natural 95 1,62 € 🇦🇹 Diesel 1,69 € Natural 95 1,68 € 🇨🇿 Diesel 37,77 Kč Natural 95 39,02 Kč 🇩🇪 Diesel 1,66 € Natural 95 1,84 € 🇫🇷 Diesel 1,74 € Natural 95 1,86 € 🇭🇷 Diesel 1,45 € Natural 95 1,54 € 🇭🇺 Diesel 627,60 HUF Natural 95 613,70 HUF 🇮🇹 Diesel 1,75 € Natural 95 1,87 € 🇵🇱 Diesel 6,53 PLN Natural 95 6,56 PLN 🇸🇮 Diesel 1,53 € Natural 95 1,51 € 🇸🇰 Diesel 1,56 € Natural 95 1,62 €
PRÁCE 🧰
KALKULAČKA NÁKLADŮ 🚗

Kvalitní cestovní pojištění ochrání i drahé sportovní vybavení

1. 7. 2024 2 min. čtení diskuze (0) Tipy a rady Rádce motoristy Pojištění motoristy Jak vybrat cestovní pojištění Základní info k cestovnímu pojištění

Plánujete letos aktivní dovolenou? Pokud vyrážíte na kola, vezete si s sebou surfovací prkno, či míříte do vyhlášeného golfového ráje, měli byste se zajímat o to, jak ochránit nejen sebe, ale také drahé vybavení před případnými škodami nebo nenechavci.

Aktivní dovolená? Nezapomeňte pojistit sebe i sportovní vybavení

Články na téma cestovní pojištění:

 1. Výluky v cestovním pojištění
 2. Výpověď cestovního pojištění: Rady, jak na to
 3. Kdy sjednat cestovní pojištění
 4. Cestovní pojištění do zahraničí
 5. Která připojištění se vyplatí sjednat k pojištění do zahraničí?
 6. Jak vlastně funguje repatriace ze zahraničí a kolik v průměru stojí?
 7. Proč nespoléhat pouze na cestovní pojištění k platební kartě?
 8. Krátila vám pojišťovna plnění? Víme, jak se proti rozhodnutí odvolat
 9. Kvalitní „cestovko“ zajistí i českého lékaře. Ne každá pojišťovna ho ale nabízí
 10. Jak se pohybují ceny ošetření nebo hospitalizace v zahraničí?
 11. Do ciziny na otočku? Bez cestovního pojištění nevyrážejte!
 12. Na jaké situace je cestovní pojištění k platební kartě krátké?
 13. Jak odhalit to nejlepší cestovní pojištění?
 14. Chystáte se do zahraničí? Nezapomeňte na cestovní pojištění!
 15. Chystáte se na Euro do Německa? Nepodceňte jednu věc!
 16. Rizika a přednosti cestovního pojištění k platební kartě
 17. Cestovní pojištění a limity léčebných výloh: Jak vysoké by měly být?
 18. Jak sjednat cestovní pojištění online pár minut před odletem?
 19. Aktivní dovolená? Nezapomeňte pojistit sebe i sportovní vybavení - právě čtete
 20. Jak fungují asistenční služby, když vyrážíte do zahraničí autem?
 21. Proč nevybírat to nejlevnější cestovní pojištění?
 22. Porucha auta na dovolené – co dělat?
 23. Kolik stojí ošetření v zahraničí a proč vás může zruinovat?

Jedno pojištění, komplexní ochrana

Vyrážet do zahraničí bez cestovního pojištění je zbytečný risk, který vám může dovolenou nepěkně prodražit. A to i v rámci Evropy, kde se mnoho cestovatelů mylně domnívá, že jim stačí evropský průkaz pojištence (EHIC). Prostřednictvím něj sice máte nárok na ošetření v nezbytném rozsahu, většinou ale jde pouze o státní zařízení, kde po vás mohou požadovat přímou úhradu.

Proto si před cestou sjednejte cestovní pojištění, v rámci kterého pojistíte nejen sebe, ale také sportovní vybavení (například surfy, golfové hole apod.), které s sebou na dovolenou vezete. Jak pojistku správně vybrat a nastavit? Poradíme!

Chcete mít náklady na cestu do Chorvatska pod kontrolou? Využijte naši online kalkulačku

Pojistěte sebe i převážené vybavení

Při výběru vhodného cestovního pojištění se zaměřte nejen na limity léčebných výloh (u Evropy doporučujeme alespoň 5 000 000 Kč), ale také na rozsah pojistné ochrany.

Ta by měla v případě aktivní dovolené zahrnovat i pojištění zavazadel a sporty, kterým se budete věnovat. Běžné cestovní pojištění zahrnuje v základní variantě rekreační sporty. Sem patří například golf, cyklistika, turistika provozovaná na značených trasách, jízda na koni nebo sjíždění řeky.

Chystáte se do Itálie na dovolenou? Nechte si kalkulačkou spočítat náklady na cestu

Pokud ovšem plánujete provozovat rizikové sporty, mezi které se řadí třeba canyoning, potápění s přístrojem, jízdu na vodním skútru, rybolov na moři, via ferraty nebo vysokohorskou turistiky nad 3 500 m n. m, pak už je potřeba tyto sporty pojistit samostatně za menší příplatek.

Tip pro řidiče: Ještě než vyrazíte na dovolenou, sjednejte si cestovní pojištění. To můžete doplnit o rozšířené asistenční služby, případně krátkodobé pojištění domácnosti. Při online sjednání nyní získáte 20 % slevu a navíc e-knihu jako dárek.

Chcete na cestovním pojištění výrazně ušetřit? Pokud do zahraničí vyrážíte alespoň dvakrát během roku, vyplatí se přemýšlet o roční cestovní kartě.

Kalkulačka cestovního pojištění

Pojistka ochrání zavazadla před živly i zloději

Pojištění zavazadel v rámci cestovního pojištění se vztahuje na převážená zavazadla, ale i sportovní vybavení, které vám během dovolené poškodí nejen řádění živlů (záplavy, oheň apod.), ale také případní vandalové a nenechavci, kteří zavazadla odcizí z uzamčeného prostoru, či střešního boxu auta.

Nechcete ztrácet čas výpočtem nákladů na cestu do Polska? Použijte naši kalkulačku

Pojistka vás ochrání i v případě dopravní nehody, během které dojde ke zničení převáženého vybavení, či zavazadel. Cena tohoto připojištění se v jednotlivých balíčcích pohybuje okolo několika desetikorun na osobu a den, takže nemá smysl dlouze přemýšlet, zda zavazadla připojistit, či nikoliv.

Příprava na 100 %: Pokud chcete mít před cestou do zahraničí pokryty opravdu všechny eventuality, nezapomeňte klasické cestovní pojištění doplnit o rozšířené asistenční služby. A pokud chcete minimalizovat též rizika, která souvisí s vykradením domácnosti během vaší dovolené, rozšiřte cestovní pojištění o krátkodobé pojištění domácnosti již od 90 Kč.

Kalkulačka cestovního pojištění

Zdroj info: ČSOB Pojišťovna, pojistné podmínky.
Zdroj médií: Depositphotos.

Podobné články