Poradíme, jak jednoduše sjednat cestovní pojištění online

8. 3. 2023 4 min. čtení Tipy a rady Rádce motoristy Pojištění motoristy Jak vybrat cestovní pojištění Cestovní pojištění na cesty

Vyrážet na zahraniční cesty bez platného pojištění je krajně nezodpovědné a zbytečně riskantní. Tím spíš, pokud kvalitní pojistku s dostatečnými limity můžete sjednat online během několika mála kliknutí. Jak na to?

Víte, jak sjednat cestovní pojištění online a během pár minut?

Články na téma cestovní pojištění do zahraničí:

  1. Proč si sjednat cestovní pojištění i v České republice?
  2. Model cestovního pojištění do Chorvatska
  3. Cestovní pojištění po Evropě vs. pojištění přes kartičku pojištěnce
  4. Pojištění na cestu do zahraničí
  5. Víte, jak sjednat cestovní pojištění online a během pár minut? - právě čtete
  6. Rady a tipy, jak při porovnání cestovního pojištění ušetřit
  7. Poradíme, podle čeho vybrat pojištění na cestu do zahraničí - již brzy

Cestovní pojištění za vás porovnají online kalkulačky

Na našem trhu existuje několik pojišťoven, které online cestovní pojištění nabízí. Zorientovat se v obsáhlé nabídce proto může být poměrně zdlouhavé a komplikované. S výběrem vám naštěstí dokážou pomoct nejrůznější srovnávače a nezávislé kalkulačky. Ty za vás najdou dostupné nabídky, porovnají je a seřadí třeba podle ceny nebo jiných parametrů.

Zaměřte se na pojistnou ochranu i limity

Při výběru ale nesázejte pouze na cenu, kterou za vybrané online cestovní pojištění musíte zaplatit. Pozornost věnujte spíše pojistné ochraně a zejména výši limitů. Zaměřte se i na rozsah asistenčních služeb a možnosti připojištění. Cestujete-li po Evropě, hledejte online cestovní pojištění s limitem okolo 2 milionů korun. V případě, že jste se rozhodli pro exotiku, částka by měla být vyšší. Při cestách do USA či Kanady je dobré volit komplexní varianty pojištění s nejvyššími limity.

Stačí pár kliknutí a cestovní pojištění sjednáte online

Pokud se rozhodnete využít nezávislých srovnávačů a kalkulaček, na úvodní stránce navolte destinaci, do které míříte, datum vaší zahraniční cesty a skutečnost, zda chcete pojistit jednotlivce, skupinu nebo rodinu. Následně zvolte věk pojišťovaných osob, typ cesty (turistická, administrativní, pracovní, studijní pobyt apod.) a nezapomeňte zaškrtnout i případnou kategorii sportů, kterým se hodláte na cestách věnovat.

Měli byste vědět: Rekreační sporty (typicky turistika, cykloturistika, plavání apod.) jsou v naprosté většině součástí základních balíčků pojištění. Zimní nebo rizikové sporty je potom potřeba pojistit zvlášť.

Vyberte si z bohaté nabídky cestovního pojištění online

V dalším kroku se před vámi otevře aktuální nabídka dostupných produktů. Pamatujte, že některé srovnávače a kalkulačky dokonce pracují i s neveřejnými nabídkami, které vás potěší skvělým poměrem pojistné ochrany a ceny. Nabídku si můžete seřadit dle doporučení nebo pojistného.

U každé pojistky zpravidla uvidíte i informace o základních pojistných limitech, ceně pojistného a rozkliknout si můžete i detailní informace, které zahrnují třeba kompletní pojistné podmínky, rozsah pojištění nebo informace o tom, jak postupovat, pokud k pojistné události opravdu dojde.

Pojistné zaplaťte kartou nebo bankovním převodem

Jakmile online nabídku cestovního pojištění prozkoumáte a vyberete si produkt, který bude odpovídat vašim požadavkům, můžete si ho jednoduše sjednat online. Vyplníte základní údaje o pojišťovaných osobách a v dalším kroku zaplatíte pojistné kartou nebo bankovním převodem. Pokud sjednáváte cestovní pojištění online na poslední chvíli, zvolte první zmíněnou možnost. V případě bankovního převodu totiž může trvat připsání platby na účet pojišťovny klidně i 24 hodin.

Náš tip: Řešíte-li sjednání cestovního pojištění online na „last minute“, ověřte si, zda bude pojistka platit okamžikem připsání platby na účet. Některé pojišťovny totiž pracují s tzv. odkladem počátku pojištění klidně i o sedm dní, takže pojistka nemusí platit od vámi nastaveného data!

Asistenční kartička dorazí na e-mail nebo do „appky“

Jakmile cestovní pojištění online zaplatíte, obratem vám a zadaný e-mail dorazí asistenční kartička, kterou si můžete vytisknout nebo nahrát do chytrého mobilního telefonu. Některé pojišťovny dokonce tuto kartičku obratem nahrají do vlastní aplikace. Jakmile asistenční kartičku obdržíte, cestovní pojištění máte oficiálně uzavřené a můžete bez obav vyrazit na cesty.

  Sjednat cestovní pojištění online

Zdroj info: Nezávislé online kalkulačky a srovnávače.
Zdroj médií: Depositphotos.

Podobné články

Chcete zdarma dostávat zajímavé rady a tipy na auto-moto akce nejen na víkendy?