🇦🇹 Diesel 1,69 € Natural 95 1,68 € 🇨🇿 Diesel 37,77 Kč Natural 95 39,02 Kč 🇩🇪 Diesel 1,66 € Natural 95 1,84 € 🇫🇷 Diesel 1,74 € Natural 95 1,86 € 🇭🇷 Diesel 1,45 € Natural 95 1,54 € 🇭🇺 Diesel 627,60 HUF Natural 95 613,70 HUF 🇮🇹 Diesel 1,75 € Natural 95 1,87 € 🇵🇱 Diesel 6,53 PLN Natural 95 6,56 PLN 🇸🇮 Diesel 1,53 € Natural 95 1,51 € 🇸🇰 Diesel 1,56 € Natural 95 1,62 € 🇦🇹 Diesel 1,69 € Natural 95 1,68 € 🇨🇿 Diesel 37,77 Kč Natural 95 39,02 Kč 🇩🇪 Diesel 1,66 € Natural 95 1,84 € 🇫🇷 Diesel 1,74 € Natural 95 1,86 € 🇭🇷 Diesel 1,45 € Natural 95 1,54 € 🇭🇺 Diesel 627,60 HUF Natural 95 613,70 HUF 🇮🇹 Diesel 1,75 € Natural 95 1,87 € 🇵🇱 Diesel 6,53 PLN Natural 95 6,56 PLN 🇸🇮 Diesel 1,53 € Natural 95 1,51 € 🇸🇰 Diesel 1,56 € Natural 95 1,62 €
PRÁCE 🧰
KALKULAČKA NÁKLADŮ 🚗

Chystáte se do Německa na mistrovství ve fotbale? Nepodceňte tuhle věc!

21. 6. 2024 3 min. čtení diskuze (0) Aktuality Tipy a rady Rádce motoristy Pojištění motoristy Jak vybrat cestovní pojištění Základní info k cestovnímu pojištění

Před několika dny odstartoval největší fotbalový svátek tohoto roku. Pokud se chystáte na jednotlivé zápasy k našim německým sousedům, neopomeňte jednu důležitou věc. Tou je cestovní pojištění s dostatečnými limity. V případě, že sem míříte autem, pak si k němu nezapomeňte sjednat i rozšířené asistenční služby.

Chystáte se na Euro do Německa? Nepodceňte jednu věc!

Články na téma cestovní pojištění:

 1. Výluky v cestovním pojištění
 2. Výpověď cestovního pojištění: Rady, jak na to
 3. Kdy sjednat cestovní pojištění
 4. Cestovní pojištění do zahraničí
 5. Která připojištění se vyplatí sjednat k pojištění do zahraničí?
 6. Jak vlastně funguje repatriace ze zahraničí a kolik v průměru stojí?
 7. Proč nespoléhat pouze na cestovní pojištění k platební kartě?
 8. Krátila vám pojišťovna plnění? Víme, jak se proti rozhodnutí odvolat
 9. Kvalitní „cestovko“ zajistí i českého lékaře. Ne každá pojišťovna ho ale nabízí
 10. Jak se pohybují ceny ošetření nebo hospitalizace v zahraničí?
 11. Do ciziny na otočku? Bez cestovního pojištění nevyrážejte!
 12. Na jaké situace je cestovní pojištění k platební kartě krátké?
 13. Jak odhalit to nejlepší cestovní pojištění?
 14. Chystáte se do zahraničí? Nezapomeňte na cestovní pojištění!
 15. Chystáte se na Euro do Německa? Nepodceňte jednu věc! - právě čtete
 16. Rizika a přednosti cestovního pojištění k platební kartě
 17. Cestovní pojištění a limity léčebných výloh: Jak vysoké by měly být?
 18. Jak sjednat cestovní pojištění online pár minut před odletem?
 19. Aktivní dovolená? Nezapomeňte pojistit sebe i sportovní vybavení
 20. Jak fungují asistenční služby, když vyrážíte do zahraničí autem?
 21. Proč nevybírat to nejlevnější cestovní pojištění?
 22. Porucha auta na dovolené – co dělat?
 23. Kolik stojí ošetření v zahraničí a proč vás může zruinovat?
 24. Česky hovořící lékař na telefonu – jak funguje služba v zahraničí? - již brzy
 25. Repatriace zraněného novomanžela stála pojišťovnu 250 000 Kč - již brzy

Nestačí kartička pojištěnce?

I když se na letošní EURO vydáváte prakticky „přes kopec“, riskovat se v tomto případě nevyplácí. Stát se může cokoliv a kartička pojištěnce nebo cestovní pojištění k platební kartě nemusí být v mnoha případech dostatečnou ochranou.

Pokud se vám v Německu stane úraz, případně budete potřebovat ošetření ve zdejším zdravotnickém zařízení, bez komerčního cestovního pojištění máte s kartičkou pojištěnce (EHIC) nárok pouze na nezbytnou péči.

To navíc pouze ve státních zařízeních a ve stejném rozsahu, jako místní. Tady po vás navíc mohou požadovat přímou úhradu, která se může šplhat do (sta)tisícových částek. Proto je dobré se během zahraniční cesty odpovídajícím způsobem připojistit.

Měli byste vědět: Pokud si platíte cestovní pojištění k platební kartě, překontrolujte nejen jeho rozsah a krytá rizika, ale také výši pojistných limitů. Ty by měly u léčebných výloh činit alespoň 5 000 000 Kč!

Úraz, odpovědnost i asistence

Kromě klasického cestovního pojištění, jehož limity pro léčebné výlohy by měly činit alespoň 5 000 000 Kč, je dobré pojistku rozšířit také o úrazové pojištění nebo odpovědnost. Nikdy totiž nevíte, co se může v „kotli“ stát a zda si z evropského šampionátu kromě zážitků neodnesete i nějaký ten úraz.

Pokud budete do Německa vyrážet autem, u kterého si neplatíte havarijní pojištění, nezapomeňte si k němu sjednat u vybrané pojišťovny rozšířené asistenční služby. Asistence na cestách vám pomůže nejen v případě poruchy, ale také např. u odtahu nepojízdného vozidla zpátky do Česka. Cena asistenčních služeb přitom začíná na několika desetikorunách za den.

Měli byste vědět: Odtahové služby si v letošním roce účtují okolo 24 korun za kilometr. Pokud se vám tedy porouchá auto v německém Hamburgu, jeho repatriace zpět do Česka vás může bez pojištění vyjít na více než 15 000 Kč!

Tip (nejen) pro řidiče: Pokud se do zahraničí chystáte autem, pak si k cestovnímu pojištění sjednejte také rozšířenou asistenci. Ta se vám bude hodit v případě poruchy, neopravitelné závady, ale i při dalších komplikacích, které vás na cestách mohou potkat. Připojištění nyní sjednáte za symbolickou cenu a s 20% slevou.

Cestovní pojištění s asistencí pro vozidla na cesty

Užívejte si šampionát a pozor na alkohol!

Fotbalové utkání si řada fanoušků nedokáže představit bez nějakého toho pivka. Tady ale dávejte pozor na výluky, které jsou uvedeny v pojistných podmínkách vybraného produktu. Pokud způsobíte škodu na majetku, zdraví nebo životě pod vlivem, pojišťovna ji sice poškozenému uhradí, může ji ale zpětně vymáhat po vás.

To samé platí taky pro úrazy, v krajním případě nehody za volantem. Alkohol a další omamné látky totiž patří mezi nejčastější výluky, na základě kterých může pojišťovna pojistné plnění krátit, nebo ho dokonce úplně odmítnout. I tady proto platí zlaté pravidlo: „Všeho s mírou“.

Praktický tip: Aby vás na cestách nic nepřekvapilo, sjednejte si kvalitní cestovní pojištění s dostatečnými limity. Pojistku můžete rozšířit o nejrůznější připojištění, které zajistí klidnou a pohodovou dovolenou. „Cestovko“ nyní sjednáte online20% slevou a e-bookem zdarma.

Chcete na cestovním pojištění výrazně ušetřit? Pokud do zahraničí vyrážíte alespoň dvakrát během roku, vyplatí se přemýšlet o roční cestovní kartě.

Kalkulačka cestovního pojištění

Zdroj info: ČSOB Pojišťovna, UEFA.
Zdroj médií: Depositphotos.

Podobné články