Pokuta za překročení rychlosti v Německu - jak ji správně zaplatit?

2. 4. 2022 2 min. čtení Tipy a rady Rádce motoristy Cestování do zahraničí Pokuty ze zahraničí

Německo láká svými úseky, kde se nejvyšší možná rychlost příliš neřeší. Jenže v mžiku se můžete dostat do těch, kde už vás čeká mastná pokuta za překročení. Jeden takový pozdrav z výletu může přijít při neopatrnosti klidně i vám domů. Víte, jak pokutu zaplatit, aby proběhlo vše v pořádku?

Jak zaplatit pokutu za rychlost z Německa

Články na téma pokuta ze zahraničí:

  1. Pokuta z Rakouska a její promlčení
  2. Pokuta z Itálie a její promlčení
  3. Přehled pokut v Německu 2021
  4. Jak zaplatit pokutu za rychlost z Německa - právě čtete
  5. Pokuta za rychlost na Slovensku

Každý to jistě zná, občas překročíte nepatrně rychlost, ale povolením plynového pedálu, se zase všechno urovná do normálu. V zahraničí to občas s těmi rychlostmi mají jinak, a tak si před cestou ověřte maximální povolenou rychlost v obci i mimo ni, a samozřejmě si dávejte pozor na úseková měření. Hůř na dálnici, kde není povolená neomezená rychlost, mohou číslovky na tachometru více ujíždět.

Úřední psaní v německém jazyce

Když se to stane a vy sami víte, že jste viníkem, je nutné se připravit na sankci. Lépe, když vás dálniční policie nezastaví. Pak jen přijde úřední dopis poštou - tedy pokuta z Německa.

Občas je obsah lámanou češtinou, ale ve většině případů úředním jazykem. Pokud němčině zrovna nevládnete, může to být pro vás problém - obsah bude nutné si nechat přeložit, případně můžete strávit čas s online překladačem.

V každém úředním psaní bude vždy jasně vysvětleno, jaký přestupek jste spáchali, může být doložena i fotodokumentace. Stejně tak se ve psaní nachází částka, kterou je nutné uhradit a další důležitá specifika pro vyplnění.

Možnosti platby pokuty za rychlost z Německa

Nejjednodušší cesta, jak pokutu za rychlost zaplatit, je otevřít si své online bankovnictví a zadat mezinárodní platbu. Do příslušných polí vyplníte údaje ze složenky či jen dopisu:

  • IBAN
  • BIC (SWIFT)
  • identifikační číslo pokuty (AZ - KFZ, tedy registrační značka pokutovaného auta), vepište na jeden řádek pro příjemce, tím se bude moci platba spárovat
  • částku za pokutu (v eurech)

Nejdůležitější je vyplnit správně ono specifické číslo pokuty - v drtivé většině se píše do poznámky pro příjemce - aby se po připsání na účet mohla částka spárovat se správnou sankcí a nedošlo k dalšímu prodlení. Pokud nechcete platit online, pak vezměte složenku a jděte buď na poštu, nebo do banky a tam proveďte platbu. A také nezapomeňte na poplatek za převedení peněz do zahraniční banky. Ten se u každé tuzemské pohybuje rozdílně.

Zároveň velmi nedoporučujeme placení odkládat, pokud byste pokutu nezaplatili, hrozí, že se sankce vyšplhá na vyšší částku a to kvůli úrokům za prodlení. V mnoha případech se nevyplatí ani podat odvolání, neb například právě u překročení rychlosti nemáte důkaz, kterým byste se obhájili.

Zdroj info: Celní správa ČR.
Zdroj médií: Depositphotos.
Michaela Rubešová

Autor článku
Poznávacím znamením Míši je foťák v ruce. Ráda cestuje, ochutnává dobrá jídla a miluje výjimečná auta s duší.

Podobné články

Chcete zdarma dostávat zajímavé rady a tipy na auto-moto akce nejen na víkendy?