Kdy je vhodná doba na sjednání cestovního pojištění

15. 8. 2022 2 min. čtení Tipy a rady Rádce motoristy Pojištění motoristy Jak vybrat cestovní pojištění Základní info k cestovnímu pojištění

Samozřejmě existuje i nepsané pravidlo, kdy by si lidé měli sjednat cestovní pojištění. Naštěstí to jde i online, když na to náhodou zapomenou. Jak na tom ve sjednávání jste vy? Dáváte si časovou rezervu nebo raději řešíte vše na poslední chvíli.

Kdy sjednat cestovní pojištění

Cestovní pojištění a připojištění

Ať už jedete v zimě na hory nebo v létě zase k moři, pak byste se vždy na své cestě měli pojistit - v tomto případě se jedná o cestovní pojištění, které snadno vykryje náklady spojené s léčebnými výlohami. Kdo potřebuje, ten si ještě do cestovního pojištění zahrne různá připojištění vztahující se například k rizikovým sportům nebo proti ztrátě zavazadel. Navíc ceny cestovního pojištění začínají kolikrát už na 15 korunách za den, proto je to opravdu to minimální co pro sebe můžete udělat, aniž byste ve finále za svou blbost museli platit a zruinovali tím rodinný rozpočet nebo i sami sebe.

Cestovní pojištění a léčebné výlohy

Ošetření v zahraničí stojí leckdy třikrát více než u nás. Kdo se chce odvolávat na modrou zdravotní průkazku tak může, ale nesmí zapomenout, že podle té vás ošetří pouze v základním rozsahu a také ve stejných podmínkách, jaké náleží místním obyvatelům. Vše navíc si musíte už platit. V některých případech je nutné platit i spoluúčast za ošetření.

Při sjednávání cestovního pojištění nemusíte být klientem dané pojišťovny, a tak si ve srovnávači cestovních pojištění můžete vybrat ten nejlepší produkt. Nezapomeňte samozřejmě koukat na výše limitů a také zda-li cestovní pojištění splňuje podmínky plnění v případě onemocnění COVID-19, což je v současné době celkem aktuální otázka.

Kdy sjednat cestovní pojištění

V ideálním případě je vhodné, aby cestovní pojištění bylo platné už v den odjezdu. Naštěstí, pro ty, kteří občas na důležité věci zapomínají, je možnost vše vyřídit rychle a pohodlně online. Stačí disponovat debetní nebo kreditní kartou, kterou vše okamžitě zaplatíte, a jakmile se tak stane, cestovní pojištění začne hned platit. Musíte mít ale povolené platby přes internet. V mailu pak naleznete všechny potřebné dokumenty, včetně smlouvy.

Pokud chcete platit bankovním převodem, tak u této varianty počítejte se zdržením, než se peníze přepíšou na účet banky. Pojištění tak začne platit zhruba do tří dnů, takže tento způsob platby se opravdu nehodí na řešení cestovního pojištění na poslední chvíli.

Zdroj info: Zkušenosti autora textu.
Zdroj médií: Depositphotos.
Pavel Táborský

Autor článku
Pavel je člověk, který má rád moderní technologie a přesně i taková auta. Když má volnou chvíli jezdí na různé automobilové srazy a jeho druhým domovem jsou závodní okruhy. 

Podobné články