🇦🇹 Diesel 1,69 € Natural 95 1,68 € 🇨🇿 Diesel 37,77 Kč Natural 95 39,02 Kč 🇩🇪 Diesel 1,66 € Natural 95 1,84 € 🇫🇷 Diesel 1,74 € Natural 95 1,86 € 🇭🇷 Diesel 1,45 € Natural 95 1,54 € 🇭🇺 Diesel 627,60 HUF Natural 95 613,70 HUF 🇮🇹 Diesel 1,75 € Natural 95 1,87 € 🇵🇱 Diesel 6,53 PLN Natural 95 6,56 PLN 🇸🇮 Diesel 1,53 € Natural 95 1,51 € 🇸🇰 Diesel 1,56 € Natural 95 1,62 € 🇦🇹 Diesel 1,69 € Natural 95 1,68 € 🇨🇿 Diesel 37,77 Kč Natural 95 39,02 Kč 🇩🇪 Diesel 1,66 € Natural 95 1,84 € 🇫🇷 Diesel 1,74 € Natural 95 1,86 € 🇭🇷 Diesel 1,45 € Natural 95 1,54 € 🇭🇺 Diesel 627,60 HUF Natural 95 613,70 HUF 🇮🇹 Diesel 1,75 € Natural 95 1,87 € 🇵🇱 Diesel 6,53 PLN Natural 95 6,56 PLN 🇸🇮 Diesel 1,53 € Natural 95 1,51 € 🇸🇰 Diesel 1,56 € Natural 95 1,62 €
PRÁCE 🧰
KALKULAČKA NÁKLADŮ 🚗

Celoroční cestovní pojištění: Komu se vyplatí a kdo by o něm měl uvažovat?

28. 6. 2024 3 min. čtení diskuze (0) Tipy a rady Rádce motoristy Pojištění motoristy Jak vybrat cestovní pojištění Cestovní pojištění na cesty

Asi nám dáte za pravdu, že vyrážet na zahraniční dovolenou bez cestovního pojištění je zbytečný risk, který může dny volna zcela zásadním způsobem prodražit. Co když ale do zahraničí cestujete často a berete s sebou celou rodinu? V takovém případě má smysl přemýšlet o celoročním cestovním pojištění.

Komu se vyplatí celoroční cestovní pojištění?

Články na téma cestovní pojištění do zahraničí:

 1. Proč si sjednat cestovní pojištění i v České republice?
 2. Cestovní pojištění po Evropě vs. pojištění přes kartičku pojištěnce
 3. Pojištění na cestu do zahraničí
 4. Poradíme, podle čeho vybrat pojištění na cestu do zahraničí
 5. Víte, kolik letos zaplatíte za cestovní pojištění do Německa?
 6. Cestovní pojištění do Rakouska může být levnější, když víte, jak na to
 7. Kolik stojí pojištění vozu na dovolenou a co všechno pojistka kryje?
 8. Na co si dát pozor při sjednávání cestovního pojištění do zahraničí?
 9. Jaké zimní sporty patří mezi rekreační a které jsou nepojistitelné?
 10. Chystáte se na zimu do exotiky? Na pojištění nešetřete!
 11. Jak nastavit cestovní pojištění, aby krylo i zásah horské služby?
 12. Jaká připojištění se vyplatí sjednat k cestovnímu pojištění na hory?
 13. V zimě na lyže jen s pojištěním. Dávejte ale pozor na výluky!
 14. Vyrážíte na Velikonoce do tepla? Víme, kolik vás to letos bude stát
 15. Cestovní pojištění vás ochrání v různých situacích
 16. Komu se vyplatí celoroční cestovní pojištění? - právě čtete
 17. Jak prodloužit cestovní pojištění během dovolené?
 18. Odjíždíte na dovolenou? Pozor na nenechavce a zloděje!
 19. Kolik zaplatíte za „cestovko“ do Rakouska v roce 2024?
 20. Ztráta nebo odcizení dokladů v zahraničí: Jak postupovat?
 21. Očima expertů: Na co dát bacha při sjednávání cestovního pojištění?
 22. Na co si dát pozor při sjednávání cestovního pojištění?

Komu se cestovní pojištění na rok vyplatí?

Krátkodobé cestovní pojištění většinou sjednáváme pouze na období dovolené. Z aktuálních průzkumů cestovních kanceláří a agentur vyplývá, že Češi letos volí nejčastěji týdenní zájezdy.

Pojišťovny vás na ně pojistí zpravidla již od několika (deseti)korun za osobu a den. Vždy samozřejmě záleží na konkrétní destinaci, limitu léčebných výloh, ale i případným aktivitám, kterým se zde hodláte věnovat (rekreační sporty jsou součástí základních balíčků pojistek, ty rizikové je potřeba připojistit zvlášť).

Naproti tomu celoroční cestovní pojištění do zahraničí si sjednáte jednou a víc se o něj nestaráte. Tato pojistka se vyplatí zejména cestovatelům, kteří do zahraničí vyráží vícekrát v roce. Pokud si tedy rádi dopřejete nejen letní relax u moře, ale taky zimní dovolenou třeba v Alpách, má smysl o cestovním pojištění na celý rok vážně uvažovat. Vyplatí se vám totiž mnohem více, než to krátkodobé a opakovaně sjednávané.

Chcete na cestovním pojištění výrazně ušetřit? Pokud do zahraničí vyrážíte alespoň dvakrát během roku, vyplatí se přemýšlet o roční cestovní kartě. Ta vás ochrání nejen v případě nemoci nebo úrazu, ale také ve chvíli, kdy někomu nedopatřením způsobíte škodu, přijdete o zavazadla nebo řešíte následky úrazu.

Kalkulačka roční cestovní karty

Kdy se vám bude celoroční cestovní pojištění hodit?

 • Pokud v zahraničí během roku strávíte více než 14 dní,
 • pokud do zahraničí vyrážíte s celou rodinou i samostatně (existují také cenově výhodné varianty i pro jednotlivce)
 • ve chvíli, kdy opakovaně realizujete krátkodobé zahraniční cesty (např. nákupy v Polsku apod.),
 • ve chvíli, kdy nechcete na sjednávání pojistky neustále myslet a čekat, než uplyne tzv. karenční doba,
 • plánujete vyrazit na dovolenou, kde se hodláte věnovat sportovním aktivitám,
 • rádi necháváte organizaci zájezdu na cestovní kanceláři, případně kupujete letenky s předstihem (celoroční pojistka obsahuje pojištění stornopoplatků),
 • ve chvíli, kdy hledáte cestovní pojištění, které bude mít minimální limity léčebných výloh alespoň 5 000 000 Kč.
Věděli jste, že: Některé pojišťovny nabízí rodinné celoroční pojištění, které se vztahuje pouze na osoby žijící ve společné domácnosti? Jiné pojišťovny (např. ČSOB Pojišťovna) vám pak v rámci celoroční pojistky pojistí klidně i babičku, dědečka, rodiče nebo partnera.

Jak si cestovní pojištění na celý rok sjednat?

Celoroční cestovní pojištění si sjednáte stejně, jako to krátkodobé. A to buď osobně na pobočce vybrané pojišťovny, nebo online.

Stačí v připraveném formuláři zvolit, v jakých destinacích se hodláte pohybovat (pokud to dopředu nevíte, doporučujeme navolit vyšší variantu „Svět“), vybrat, koho chcete pojistit (jednotlivec vs. rodina) a zvolit konkrétní variantu pojistky s ohledem na krytá rizika, možná připojištění (např. odpovědnost, zavazadla, úraz apod.) a výši léčebných limitů.Pak jen stačí doplnit údaje o cestujících a pojistné zaplatit online kartou nebo bankovním převodem. Asistenční kartička pojišťovny vám obratem dorazí na zadaný e-mail, případně rovnou do aplikace vaší pojišťovny, kterou máte nainstalovanou v chytrém mobilním telefonu.

Mohlo by se vám hodit: Vyrážíte letos autem na dovolenou? Nezapomeňte si s sebou přibalit občanský průkaz, autolékárničku a také cestovní pojištění. Pro online sjednání s 20% slevou můžete využít kalkulačku cestovního pojištění a dostanete navíc dárek v podobě e-booku.

Chcete na cestovním pojištění výrazně ušetřit? Pokud do zahraničí vyrážíte alespoň dvakrát během roku, vyplatí se přemýšlet o roční cestovní kartě.

Spočítat cenu cestovního pojištění

Zdroj info: ČSOB Pojišťovna, pojistné podmínky.
Zdroj médií: Depositphotos.

Podobné články