Proč by si člověk měl sjednat cestovní pojištění i v Česku?

2. 2. 2022 2 min. čtení Tipy a rady Rádce motoristy Pojištění motoristy Jak vybrat cestovní pojištění Cestovní pojištění na cesty

Cestování je skvělá příležitost, jak vidět svět. Jenže na cestách se leckdy může něco stát, v takovém případě se hodí mít při ruce pomoc.

Proč by si člověk měl sjednat cestovní pojištění i v Česku?

Články na téma cestovní pojištění do zahraničí:

  1. Proč si sjednat cestovní pojištění i v České republice? - právě čtete
  2. Model cestovního pojištění do Chorvatska
  3. Cestovní pojištění po Evropě vs. pojištění přes kartičku pojištěnce
  4. Pojištění na cestu do zahraničí

Posledních pár let se stává Česko oblíbenou dovolenkovou destinací a určitě za to nemůže jen pandemie koronaviru. Přeci jen, tuzemsko je stále dostupnější, ekonomičtější variantou, kde strávit letní dovolenou, když všude jinde v zahraničí se nevídaně zdražuje, aby se dohnaly minulé ztráty. Tím nechceme tvrdit, že v Česku ty vyšší finance nejsou vidět, ale přeci jen Chorvatsko už není tak úplně nejlevnější destinací, kam se vždy Češi uchylovali.

I v Česku jsou zákeřná nebezpečí

Možná vás tak napadá, když jste doma v Česku a máte přeci Evropský zdravotní průkaz pojištěnce, proč byste si měli sjednávat ještě navíc cestovní pojištění. Je proto hned několik důvodů.

Je fakt, že ať si zlomíte nohu nebo se stanete nedej bože účastníkem dopravní nehody, tak máte jistotu, že vaše tuzemská pojišťovna uhradí jak lékařský zákrok, tak i škodu třeba na autě. Jenže základní pojištění tak úplně nekryje vše ostatní. V tom případě se začne jevit to cestovní jako vhodná volba, protože si díky němu můžete získat třeba připojištění proti ztrátě zavazadel nebo storno dovolené.

Pro aktivní sportovce se hodí i připojištění rizikových sportů. Důležitým připojištěním je rovněž to o odpovědnosti. Hodit se bude v případech, kdy při sportování zraníte někoho jiného. Dobře si tedy pohlídejte limity plnění, protože v případě vyplacení trvalých následků, by se částka mohla vyšplhat do vysokých čísel. Hodí se tedy, aby s tímto placením pomohla právě pojišťovna a přesněji pak cestovní pojištění.

Sjednání cestovního pojištění online

Stejně jako jiné cestovní pojištění do zahraničí sjednáte to po Česku úplně jednoduše rovněž přes internet. A kde sjednat vhodné cestovní pojištění? Ke sjednání cestovního pojištění ze zahraničí nebo v ČR můžete využít například nějaký srovnávač, který nabízí kalkulačku cestovního pojištění. Prostě zadáte důležité parametry a pak už jen prohlížíte jednotlivé nabídky. Při hledání toho nejvýhodnějšího pojištění se řiďte ne jeho cenou, ale spíše tím, jaké limity krytí nabízí.

  Cestovní pojištění v tuzemsku online

Zdroj info: Top pojištění.
Zdroj médií: Depositphotos.
Michaela Rubešová

Autor článku
Poznávacím znamením Míši je foťák v ruce. Ráda cestuje, ochutnává dobrá jídla a miluje výjimečná auta s duší.

Podobné články

Chcete zdarma dostávat zajímavé rady a tipy na auto-moto akce nejen na víkendy?