PRÁCE 🧰

Pneuservis Havířov - rádce výběru

1. 12. 2020 5 min. čtení diskuze (0) Tipy a rady Jak vybrat pneu Kde přezout pneumatiky Nákup v pneuservisu Rádce motoristy

Nadešel čas na výměnu starých pneumatik? Potřebujete kolo vyvážit nebo opravit? Nevíte, kde uskladnit pneu? Chcete najít nejlepší nebo nejlevnější pneuservis v okolí Havířova? Náš článek níže vám pomůže najít nejlepší řešení na zmíněné otázky a vybrat ten nejlepší pneuservis v Havířově a okolí.

Pneuservisy Havířov

Jak postupovat při výběru pneuservisu

Vybrat si ten nejideálnější pneuservis může být někdy těžké a mnohdy máte na výběr tolik možností, že se v tom ztrácíte. Důležité je si uvědomit, co očekáváte a jakou službu potřebujete. Pneuservisy nabízejí mnoho služeb - od těch základních až po složitější, které nabízejí pouze někde. 

Nejčastěji navštívíte pneuservis každý rok z důvodu přezutí zimních nebo letních pneumatik. Pro jistotu připomene, že zákonem stanovené období pro zimní pneumatiky je od 1. listopadu do 31. března, pokud je na vozovce viditelný sníh, led nebo námraza. Na trhu existuje mnoho variant zimních pneumatik srovnaní zimních pneu naleznete zde. Výměnu můžete zkusit doma, ale lepší a rychlejší to bude jistě v servisu. Ceny se pohybují kolem 600-800 Kč.

Autorizované pneuservisy v Havířově a okolí

Každému se někdy stane, že pneumatiku píchne nebo jinak poškodí. Pokud nemáte dojezdové pneumatiky, je samozřejmě potřeba pneumatiku nouzově opravit nebo vyměnit. Pro následný profesionální servis se pneuservisu nevyhnete. Oprava nebo výměna pneumatiky se pohybuje přibližně od 150 do 500 Kč. 

Jak poznat kvalitní pneuservis

Jak poznat kvalitní pneuservis

Tradice a počet let na trhu. Pokud pneuservis nabízí své služby desítky let, je nejspíš vyhlášený, kvalitní a zákazníci se k němu rádi sami vrací. 

Jak poznat kvalitní pneuservis

Moderní technické vybavení. Plně automatické zouvačky a vyvažovačky, kvalitní ruční nářadí, dostatečný počet zvedáků a pracovních míst značí, že to pneuservis myslí se svými službami opravdu vážně. Moderní stroje svědčí také o profesionalitě a ekonomické stabilitě podniku. 

Jak poznat kvalitní pneuservis

Proškolený a šikovný personál. Na první pohled nejspíš nepoznáte, jak často se pracovníci pneuservisu vzdělávají. Ale pozorováním jejich úkonů si dokážete všimnout, jak zruční pracovníci jsou. Jestli jim nástroje a disky s pneu padají od ruky, jestli mají čisto na place apod. To vše svědčí o kvalitě služeb. 

Jak poznat kvalitní pneuservis

Široká nabídka doplňkových služeb. Když už vážíte cestu se svým vozidlem do pneuservisu, nejspíš rádi využijete i další návazné služby. Kontrola geometrie, hustění pneu dusíkem, nebo uskladnění pneu do další sezóny značí, že to pneuservis se svými činnostmi myslí vážně. Vám tyto další služby ve výsledku ušetří starosti a čas. 

Jak poznat kvalitní pneuservis

I malý lokální pneuservis může svou kvalitou a cenou předčit velké hráče na trhu. Aby živnostník uspěl na náročném trhu s pneu službami, musí se prosadit vyšší kvalitou a lepšími cenami. Dává si víc záležet na odvedené práci, je vstřícnější ke svým klientům, pracuje i přes oficiální provozní dobu.

Pneuservisy v Havířově a okolí

V Havířově a Moravskoslezském kraji naleznete zhruba 403 pneuservisů, které poskytují různé služby:

Zákonné požadavky na hloubku dezénu

Každý by měl znát, že minimální hloubka dezénu pro letní pneumatiky je 1,6 mm a pro zimní pneu 4 mm. Mnoho řidičů na to nebere ohled a pneumatiky dojíždí až na doraz. Někdo dokonce jezdí celý rok na zimních. Pokud předepsaný dezén nedodržíte tak nejenom, že porušujete zákon, ale ohrožujete sebe i ostatní. Nové pneumatiky máte možnost zakoupit online nebo si nechat poradit od profesionálů v pneuservisu.

Přemýšlíte o koupi nových pneu pro vaše auto a nevíte si s něčím rady? Chcete se dozvědět všechno ohledně pneumatik? Podívejte se na užitečné články o pneumatikách přehledně seřazené v rádci Portálu řidiče.

Staré pneumatiky můžete uskladnit doma, ale tam je důležité si dát pozor na správné uskladnění. Lepší možností je si nechat uskladnit pneumatiky v pneuservisech. Ceny uskladnění se pohybují kolem 400 Kč.

Pneuservisy poskytujicí uskladnění pneu v Havířově a okolí

Pneu služby v okolních okresech

  • Pneuservisy Ostrava - Není pochyb, že v Moravskoslezském kraji máte největší výběr služeb a pneuservisů právě v třetím největším městě České republiky v Ostravě. Od přezutívýměny pneugeometrie a vyvážení kol až po opravu ALU disků nebo servis TPMS. Vyhledejte si pro vás nejlepší pneuservis v Ostravě a okolí zde.
  • Pneuservisy Bruntál - Ve městě rozkládajícím na obou stranách historické zemské hranice Moravy a Slezska naleznete mnoho pneuservisů, které nabízí přezutí nebo výměnu pneumatikgeometrii a vyvážení kol nebo uskladnění pneumatik. Všechny pneuservisy přehledně v okolí Bruntálu naleznete zde.
  • Pneuservisy Frýdek-Místek - V malebném dvojměstí na soutoku Ostravice a Morávky, které se nachází v blízkostí Ostravy máte možnost si vybrat mezi mnoho pneuservisů nabízejících základní služby jako huštění pneumatik, kontrola tlaku či přezutí nebo výměnu pneu, ale i mezi servisy opravující ALU disky. Pro nejlepší výběr vám pomůže katalog pneuservisů ve Frýdku Místku a okolí.
  • Pneuservisy Karviná - Pokud potřebujete najít východně od Ostravy u hranic s Polskem v lázeňským městě Karviná nejlepší pneuservis pro přezutí nebo prodej pneu eventuálně pro uskladnění pneumatik, vyvážení nebo geometrii kol jistě oceníte přehledný seznam pneuservisů v Karviné a okolí zde.
  • Pneuservisy Nový Jičín - V městě Klobouků v Novém Jičíně máte na výběr kromě pneuservisů poskytujících základní služby i pneuservisy na uskladnění pneumatik nebo vyvážení kol. Kompletní nezávislý seznam pneuservisů v Novém Jičíně a okolí máte možnost prohledat zde.
  • Pneuservisy Opava - Pří hledaní vhodného pneuservisu v městě ležícím na řece Opavě najdete mnoho servisů poskytujících základní služby, ale pokud hledáte servis, kde zvládnou i protektorování pneu nebo plnění pneu dusíkem podívejte se na tento katalog pneuservisů v Opavě a okolí.

Pneuservisy pro motorky v Havířově a okolí

Mohlo by vás také zajímat - psali jsme na Portálu řidiče

Zdroj médií: redakce.

Podobné články