PRÁCE 🧰

Pneuservis Brno - rádce výběru

8. 7. 2020 5 min. čtení diskuze (0) Tipy a rady Jak vybrat pneu Kde přezout pneumatiky Nákup v pneuservisu Rádce motoristy

Potřebujete přezout své auto, opravit kolo, vyvážit nebo uskladnit pneu? Kolik jednotlivé pneu služby v Brně stojí? Jak a čím se liší pneuservisy? Níže naleznete užitečné informace, které vám odpoví na zmíněné otázky a pomohou tak s výběrem pneuservisu v Brně a okolí.

Pneuservisy Brno

Jak postupovat při výběru pneuservisu

Výběr ideálního pneuservisu je vždy obtížný a existuje mnoho kritérií podle kterých zvolit ten správný. Základním krokem by mělo být určení, jakou službu hledáte a vyžadujete. Jednotlivé pneuservisy totiž nabízí různorodé činnosti - od přezutí pneu až po huštění pneumatik či jejich samotné uskladnění.

Nejčastěji hledaná a poptávaná služba je přezutí pneumatik. Víte, kdy je čas přezout na letní nebo zimní pneumatiky? Zákonem stanové období je pouze od 1. listopadu do 31. března, pokud je na vozovce viditelný sníh, led nebo námraza. Troufnout si na to můžete doma, potrvá vám to ale pravděpodobně déle než v ověřeném pneuservisu. Ceny přezutí pneumatik jsou velmi odlišné, většinou za tuhle službu ale zaplatíte 600-800 Kč.

Pneuservisy Brno - katalog firem

Propíchlé nebo jinak poškozené pneumatiky jsou velkým strašákem řidičů. Samozřejmě, existují spreje na opravu pneumatiky, pokud chcete mít ale servis od profesionálů a jistotu, že bude pneu na 100% připravená pro další cesty, je vhodné využít služeb pneuservisu. Oprava jedné píchlé pneu vás vyjde podle rozsahu poškození od 150 do 500 Kč. Demontáž/montáž všech čtyř pneumatik se pohybuje okolo 300 Kč.

Jak poznat kvalitní pneuservis

Jak poznat kvalitní pneuservis

Tradice a počet let na trhu. Pokud pneuservis nabízí své služby desítky let, je nejspíš vyhlášený, kvalitní a zákazníci se k němu rádi sami vrací. 

Jak poznat kvalitní pneuservis

Moderní technické vybavení. Plně automatické zouvačky a vyvažovačky, kvalitní ruční nářadí, dostatečný počet zvedáků a pracovních míst značí, že to pneuservis myslí se svými službami opravdu vážně. Moderní stroje svědčí také o profesionalitě a ekonomické stabilitě podniku. 

Jak poznat kvalitní pneuservis

Proškolený a šikovný personál. Na první pohled nejspíš nepoznáte, jak často se pracovníci pneuservisu vzdělávají. Ale pozorováním jejich úkonů si dokážete všimnout, jak zruční pracovníci jsou. Jestli jim nástroje a disky s pneu padají od ruky, jestli mají čisto na place apod. To vše svědčí o kvalitě služeb. 

Jak poznat kvalitní pneuservis

Široká nabídka doplňkových služeb. Když už vážíte cestu se svým vozidlem do pneuservisu, nejspíš rádi využijete i další návazné služby. Kontrola geometrie, hustění pneu dusíkem, nebo uskladnění pneu do další sezóny značí, že to pneuservis se svými činnostmi myslí vážně. Vám tyto další služby ve výsledku ušetří starosti a čas. 

Jak poznat kvalitní pneuservis

I malý lokální pneuservis může svou kvalitou a cenou předčit velké hráče na trhu. Aby živnostník uspěl na náročném trhu s pneu službami, musí se prosadit vyšší kvalitou a lepšími cenami. Dává si víc záležet na odvedené práci, je vstřícnější ke svým klientům, pracuje i přes oficiální provozní dobu.

Pneuservisy v Brně a okolí

V Brně a okolí se nachází zhruba 180 pneuservisů, které nabízí rozličné služby:

Zákonné požadavky na hloubku dezénu

Pozor si také dejte, jestli již nepotřebujete nové pneumatiky, minimální hloubka dezénu pro letní pneumatiky je 1,6 mm a pro zimní pneu 4 mm. Není tak radno podceňovat téměř nebo kompletně sjeté pláště pneumatik. Nakoupit pneu můžete online podle specifického rozměru nebo zajít do pneuservisu a nechat si poradit od odborníků.

Přemýšlíte o výběru pneu pro vaše auto? Máte již v plánu koupi nových letních nebo zimních pneumatik? Podívejte se na série článků o pneumatikách, které jsme přehledně seřadili v rádci Portálu řidiče.

Poslední věcí (ale neméně důležitou), nad kterou byste měli rozmýšlet je uskladnění pneumatik. V úvahu připadá uskladnění pneumatik doma, dejte ale pozor, že při špatném uskladnění se může životnost a bezpečnost pneumatik nenávratně vytrácet. Cena uskladnění pneumatik je v pneuservisech v průměru 400 Kč.

Autorizované pneuservisy v Brně

Pneu služby v okolních okresech

  • Pneuservisy Blansko - Nejzastoupenějšími pneu službami ve městě ležícím v údolí řeky Svitavy jsou huštění pneumatik, přezutí pneu a výměna pneumatik. Kompletní seznam pneuservisů v Blansku naleznete zde.
  • Pneuservisy Břeclav - Ve městě nacházejícím se poblíž hranic s Rakouskem a Slovenskem lze poptávat pneu služby jakožto přezutí pneu, prodej pneu nebo geometrie kol. Pomůžeme vám nalézt kvalitní pneuservis v Břeclavi.
  • Pneuservisy Brno - Největší město na Moravě a druhé největší město v České republice se může chlubit rozsáhlou nabídkou pneuservisů, které nabízí opravu, výměnu nebo uskladnění pneumatik. Vybírejte z katalogu pneuservisů v Brně.
  • Pneuservisy Brno-venkov - Okres v Jihomoravském kraji, sousedící s okresem Brno-město, ve kterém naleznete různorodé pneu služby - geometrie kol, přezutí pneu, vyvážení kol a mnoho dalšího.
  • Pneuservisy Hodonín - Do častých pneu služeb, ve městě ležícím na řece Moravě, lze zařadit například prodej pneu, huštění pneumatik nebo také výměnu pneumatik. Více nabízených služeb v Hodoníně naleznete zde.
  • Pneuservisy Vyškov - V jednom z hraničních měst regionu Haná máte možnost vybírat mezi uskladněním pneumatik, opravou ALU disků nebo přezutím pneumatik. Rádi vám s výběrem pneuservisu ve Vyškově poradíme.
  • Pneuservisy Znojmo - Při výběru pneuservisu ve Znojmě se nabízí služby jako geometrie kol, plnění pneu dusíkem nebo například vyvážení kol. Pokud ale hledáte jinou službu, tak lze ve Znojmě vybírat z vícero možností.

Pneuservisy Brno pro nákladní vozidla

Mohlo by vás také zajímat - psali jsme na Portálu řidiče

Zdroj médií: Redakce.

Podobné články