Pneuservis Blansko

1. 7. 2020 9 min. čtení Tipy a rady Jak vybrat pneu Kde přezout pneumatiky Nákup v pneuservisu

Potřebujete uskladnit, nahustit nebo vyměnit pneumatiky či změřit geometrii kol? Hledáte pneuservis v Blansku a okolí? Níže najdete užitečné informace, které vám s výběrem toho správného pomůžou. 

Čím začít při výběru pneuservisu?

Jak vybrat správný pneuservis? Není to tak složité. Nejdříve se zamyslete nad službou, kterou hledáte. Pak už můžete svůj výběr zúžit a zvolit tak ten pravý pro vás. V úvahu berte i tradici a počet let na trhu, šikovnost a proškolenost personálu nebo nabídku doplňkových služeb.

Každého by asi napadlo, že nejčastěji poptávanou službou je přezutí pneumatik. Zákon totiž přikazuje používat zimní pneumatiky od 1. listopadu do 31. března, jestliže je na vozovce viditelný sníh, led nebo námraza. Tato povinnost ale neplatí paušálně, takže to není tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát.

Katalog pneuservisů v Blansku a okolí

Velmi často poptávanou službou je také oprava nějakým způsobem poškozených nebo propíchnutých pneumatik. Existují sice spreje na opravu pneumatik, pro náročnější je ale vhodné využít profesionálních služeb pneuservisů. Oprava jedné propíchnuté pneumatiky vás bude stát asi 150 až 500 Kč.

Jak poznat kvalitu pneuservisu

Jak poznat kvalitní pneuservis

Tradice a počet let na trhu. Víte, kolik let už je vámi vybraný pneuservis na trhu? Slyšeli jste o něm od příbuzných nebo známých? Pokud  ano, bude zřejmě kvalitní. Ne každá firma má totiž vybudovanou dobrou pověst.

Jak poznat kvalitní pneuservis

Moderní technické vybavení. Pyšní se při své prezentaci pneuservis automatickými zouvačkami a vyvažovačkami, kvalitním ručním nářadím nebo dostatečným počtem zvedáků? Pak bude jistě dobrou volbou.

Jak poznat kvalitní pneuservis

Proškolený a šikovný personál. Jsou zaměstnanci vámi vybraného pneuservisu šikovní a práce jim jde od ruky? Pak budou asi dobře vyškolení nebo mají prostě talent od přírody. I to zvyšuje kvalitu firmy.

Jak poznat kvalitní pneuservis

Široká nabídka doplňkových služeb. Můžete si ve vámi vybraném pneuservisu kromě prodeje, přezutí, nahuštění nebo výměny pneumatik nechat také změřit geometrii kol, opravit ALU disky nebo vyvážit kola? Taková firma se vyznačuje vysokou kvalitou.

Jak poznat kvalitní pneuservis

Malý lokální pneuservis nebo velký hráč na trhu? Upřednostňujete velké pneuservisy před živnostníky? Malé podniky ale mají také své výhody. Jsou vstřícnější k zákazníkům a často také plní požadavky i mimo provozní dobu.

Pneuservisy Blansko a okolí

V Blansku a okolí najdete asi 4 desítky pneuservisů, které nabízí tyto služby:

  • 17 prodej pneumatik
  • 32 jejich huštění
  • 5 vyvážení kol

Zákonem dané požadavky na hloubku dezénu

Minimální zákonem stanovená hloubka dezénu u zimních a letních pneumatik se liší o několik milimetrů. Hloubka dezénu pro letní pneumatiky musí být nejméně 1,6 mm, pro zimní pak 4 mm. Na sjeté pneumatiky si dejte pozor, protože čím méně výrazný je vzorek, tím větší je riziko nehody.

Pokud vás zajímají další informace o výměně zimních a letních pneumatik nebo hloubce dezénu, prohlédněte si články, které jsme pro vás připravili v rádci Portálu řidiče.

Nad jakou další neméně důležitou věcí byste měli rozmýšlet? Nad uskladněním pneumatik. Pokud je budete uskladňovat doma, dejte si pozor, aby se nevytratila jejich životnost a bezpečnost. Jestliže po sezóně pouze hodíte pneumatiky do sklepa a více se jimi nezabýváte, může to vést k jejich trvalému poškození a také zbytečným výdajům pro vás za pořízení nových. Cena uskladnění v pneuservisu vás vyjde asi na 400 Kč.

Autorizované pneuservisy v Blansku a okolí

Pneuservisy v okolních okresech

  • Pneuservisy Břeclav - V Břeclavi můžete navštívit jeden ze zhruba 50 pneuservisů, které nabízí nejrůznější služby.
  • Pneuservisy Brno a okolí - V Brně a okolí se nachází celkem asi 270 pneuservisů, kde vám nabídnou i méně často poptávané služby jako je například plnění pneumatik dusíkem nebo jejich protektorování.
  • Pneuservisy Hodonín - V tomto okrese najdete asi 6 desítek pneuservisů, ve kterých si poradí jak s běžnými, tak s méně často poptávanými službami.
  • Pneuservisy Vyškov - Ve Vyškově lze nalézt asi 40 pneuservisů, kde se postarají například o nahuštění, přezutí pneumatik nebo i jejich plnění dusíkem.
  • Pneuservisy Znojmo - Ve Znojmě je přibližně 50 pneuservisů se širokou nabídkou služeb.

Pneuservisy Blansko pro dodávky

Více zajímavých článků

Zdroj médií: redakce

Podobné články