Označení celoročních pneumatik aneb Jak snadno poznat celoroční pneu

2. 10. 2020 5 min. čtení Tipy a rady Jak vybrat pneu Typy pneumatik Rádce motoristy

Na trhu existuje řada letních nebo zimních pneumatik, avšak speciální kategorií jsou celoroční pneumatiky. Jejich označení je specifické a vždy by mělo zobrazovat dva hlavní symboly.

Označení celoročních pneumatik

Články na téma značení celoročních pneumatik:

  1. Označení celoročních pneumatik - právě čtete
  2. Jak se značí celoroční pneumatiky

Celoroční pneumatiky se stávají velmi oblíbeným artiklem u mnoha řidičů z hlediska jejich výhod. Pokud nechcete neustále přezouvat, skladovat pneumatiky, hlídat si období léto/zima, za rok najedete jen pár tisíc kilometrů nebo chcete prostře ušetřit, pak možná stojí za pořízení. Je třeba si ale uvědomit i jiné faktory a to jsou nevýhody

Z logiky věci lze usoudit, že když je něco celoroční, je to svým způsobem i kompromisem mezi jednou a druhou kategorií. Tedy celoroční pneumatiky nikdy nebudou dosahovat kvalit jako letní nebo zimní pneu. Jejich obutí na auto je tedy na hluboké zvážení.

Celoroční pneumatiky v nabídkách e-shopů

Označení celoročních pneumatik

Pokud jste se přeci jen rozhodli a "celoročky" chcete, pak je důležité znát jejich označení. Můžete se totiž setkat s mnoha pneumatikami, které sice mají kýžený popisek M+S, avšak chybí jim něco podstatně důležitějšího, a tak jsou k ničemu - tohle je příklad zejména čínských nekvalitních pneumatik, které objednáte někde na aliexpresu s ideou, že ušetříte ještě víc. Nutno podotknout, že na pneumatikách by se nikdy v žádném případě nemělo šetřit.

Nicméně, jak se tedy celoroční pneumatika správně značí? Na bočnici musí být vyobrazen symbol sněhové vločky a slunce (v některých případech se přidává i symbol deště nebo listu). Občas na pneumatice může zároveň s těmito symboly být i All Season - tedy pro všechna období, ale zde opět pozor, pokud je tam místo season - weather, nejsou to ve většině případů celoroční pneumatiky.

Doma nebo u profíka?

Jestliže nejste zarytý fanda motoristického světa, pak by nebylo od věci zvážit, zda-li si opravdu koupíte pneumatiky sám nebo sama - přeci jen na internetu se nachází velká škála značek a jeden, aby se v tom vyznal. Nebo si necháte poradit od odborníka přímo v pneuservisu, který problematice pneumatik rozumí nejlépe a zároveň vám poradí, jestli celoroční pneumatiky jsou právě pro vás.

Zdroj médií: Pixabay.
Michaela Rubešová

Autor článku
Poznávacím znamením Míši je foťák v ruce. Ráda cestuje, ochutnává dobrá jídla a miluje výjimečná auta s duší.

Podobné články