Lze pojistit domácího mazlíčka do zahraničí?

29. 6. 2022 2 min. čtení Tipy a rady Rádce motoristy Pojištění motoristy Jak vybrat cestovní pojištění Druhy cestovního pojištění

Lidé často na dovolenou jezdí i se svými čtyřnohými miláčky. Ať už je to do hor a nebo k moři. Nicméně ani mazlíčci by na takové cesty neměli být nepojištěni, kdyby se náhodou něco stalo.

Lze pojistit domácího mazlíčka do zahraničí?

Články na téma rozdělení cestovního pojištění:

  1. Je lepší dlouhodobé nebo krátkodobé cestovní pojištění do zahraničí?
  2. Dlouhodobé cestovní pojištění
  3. Cestovní pojištění - rizikové sporty
  4. Lze pojistit domácího mazlíčka do zahraničí? - právě čtete
  5. Krátkodobé cestovní pojištění

Blíží se doba, kdy lidé začnou zase jezdit na prodloužené víkendy a případně v létě na delší dovolené. Jenže co s vaším pejskem nebo kočičkou, když není kdo by je pohlídal? Jestliže je nechcete dávat do zvířecích hotelů, pak je možná vezmete s sebou. Někdo to tak praktikuje běžně a třeba pes je na takové cesty už zvyklý jezdit s vámi. Myslete tedy i na jeho zdraví a bezpečnost. Stejně jako sami na každou zahraniční cestu pojišťujete sebe, tato možnost je tu i pro domácí zvířata

Každé zvíře, které má svůj pas, může být pojištěno. V Česku se jedná nejčastěji o kočky, psy a fretky. Ale pozor, ne každá pojišťovna disponuje takovými pojistkami, a tak je nutné trochu hledat a poptat se. Pojištění zvířete do zahraničí získáte buď skrze připojištění k vašemu cestovnímu pojištění (je nutné o to zažádat) a nebo formou kompletního soukromého pojištění pro zvíře. Když už naleznete pojišťovnu, která může zvíře pojistit, pak si rozhodně dávejte pozor na limity a dobře si prostudujte i výluky.

Většina zvířecích pojistek obsahuje pojištění na úraz, nemoc a také na odpovědnost za škodu. U každé pojišťovny se obsah cestovního pojištění pro psa nebo jiné zvíře může značně lišit, stejně jako jejich limity. Některé instituce ručí, že se jejich pojištění vztahuje i na případné odcizení nebo zatoulání zvířete, jiné toto ve smlouvě vůbec nemají. Je nutné si tedy vždy přečíst dobře všechny podmínky, případně výluky pojistné smlouvy.

Zvířata, se kterými chcete cestovat, musí mít tedy mezinárodní očkovací průkaz (seženete u veterináře za zhruba 400 korun – platí po Evropě) a platné očkování proti vzteklině. Důležitý je také mikročip. Pojistit lze psy starší 3 měsíce a horní hranice je zhruba 9 let. Pro potvrzení sjednání je u některých pojišťoven nutné mít i zprávu od zvěrolékaře, že je pes, případně jiné zvíře, v pořádku a může do ciziny odcestovat.

Zdroj info: odborník z pojišťovnictví.
Zdroj médií: Depositphotos.
Michaela Rubešová

Autor článku
Poznávacím znamením Míši je foťák v ruce. Ráda cestuje, ochutnává dobrá jídla a miluje výjimečná auta s duší.

Podobné články