Pneuservis Cheb - jaký vybrat?

3. 10. 2020 9 min. čtení Tipy a rady Jak vybrat pneu Kde přezout pneumatiky Nákup v pneuservisu Rádce motoristy

Hledáte kvalitní pneuservis, kde vám přezují auto, opraví kolo, vyváží či uskladní pneu? Zajímá vás nakolik tyto služby v Chebu vyjdou? Jak a čím se rozlišují pneuservisy? V našem článku naleznete užitečné informace, které vám na tyto otázky odpoví a pomou vám tak s výběrem toho správného pneuservisu v Chebu a okolí. 

Pneuservisy v Karlovarském kraji:

  1. Pneuservis Cheb - právě čtete
  2. Pneuservis Karlovy Vary
  3. Pneuservis Sokolov

Jak postupovat při výběru pneuservisu

Volba toho správného pneuservisu může být obtížná, jelikož existuje mnoho podle kterých zvolíte ten, který Vám bude vyhovovat. Jako první je potřeba se zamyslet a určit si co od pneuservisu vyžadujete a jakou službu potřebujete. Každý pneuservis nabízí jiné činnosti - od výměny pneumatik až po opravu alu disků či uskladnění pneumatik.

Nejčastěji hledaná a poptávaná služba je přezutí pneumatik. Víte, kdy je čas přezout na letní nebo zimní pneumatiky? Zákonem stanové období je pouze od 1. listopadu do 31. března, pokud je na vozovce viditelný sníh, led nebo námraza. Troufnout si na to můžete doma, potrvá vám to ale pravděpodobně déle než v ověřeném pneuservisu. Ceny přezutí pneumatik jsou velmi odlišné, většinou za tuhle službu ale zaplatíte 600-800 Kč.

Pneuservisy Cheb - katalog firem

Velký problém řidičů je poškození pneumatiky na cestách jako například propíchlé kolo, které je samozřejmě možné opravit například sprejem na opravu pneumatiky, pokud však chcete mít 100% jistotu že bude pneumatika funkční, tak je vhodné využít služeb pneuservisů. Oprava jedné píchlé pneu vás vyjde podle rozsahu poškození od 150 do 500 Kč. Demontáž/montáž všech čtyř pneumatik se pohybuje okolo 300 Kč.

Jak poznat kvalitní pneuservis

Jak poznat kvalitní pneuservis

Tradice a počet let na trhu. Pokud pneuservis nabízí své služby desítky let, je nejspíš vyhlášený, kvalitní a zákazníci se k němu rádi sami vrací. 

Jak poznat kvalitní pneuservis

Moderní technické vybavení. Plně automatické zouvačky a vyvažovačky, kvalitní ruční nářadí, dostatečný počet zvedáků a pracovních míst značí, že to pneuservis myslí se svými službami opravdu vážně. Moderní stroje svědčí také o profesionalitě a ekonomické stabilitě podniku. 

Jak poznat kvalitní pneuservis

Proškolený a šikovný personál. Na první pohled nejspíš nepoznáte, jak často se pracovníci pneuservisu vzdělávají. Ale pozorováním jejich úkonů si dokážete všimnout, jak zruční pracovníci jsou. Jestli jim nástroje a disky s pneu padají od ruky, jestli mají čisto na place apod. To vše svědčí o kvalitě služeb. 

Jak poznat kvalitní pneuservis

Široká nabídka doplňkových služeb. Když už vážíte cestu se svým vozidlem do pneuservisu, nejspíš rádi využijete i další návazné služby. Kontrola geometrie, hustění pneu dusíkem, nebo uskladnění pneu do další sezóny značí, že to pneuservis se svými činnostmi myslí vážně. Vám tyto další služby ve výsledku ušetří starosti a čas. 

Jak poznat kvalitní pneuservis

I malý lokální pneuservis může svou kvalitou a cenou předčit velké hráče na trhu. Aby živnostník uspěl na náročném trhu s pneu službami, musí se prosadit vyšší kvalitou a lepšími cenami. Dává si víc záležet na odvedené práci, je vstřícnější ke svým klientům, pracuje i přes oficiální provozní dobu.

Pneuservisy v Chebu a okolí

V Chebu a okolí se nachází zhruba 10 pneuservisů, které nabízí rozličné služby:

Zákonné požadavky na hloubku dezénu

Pozor si také dejte, jestli již nepotřebujete nové pneumatiky, minimální hloubka dezénu pro letní pneumatiky je 1,6 mm a pro zimní pneu 4 mm. Není tak radno podceňovat téměř nebo kompletně sjeté pláště pneumatik. Nakoupit pneu můžete online podle specifického rozměru nebo zajít do pneuservisu a nechat si poradit od odborníků.

Přemýšlíte o výběru pneu pro vaše auto? Máte již v plánu koupi nových letních nebo zimních pneumatik? Podívejte se na série článků o pneumatikách, které jsme přehledně seřadili v rádci Portálu řidiče.

Poslední věcí (ale neméně důležitou), nad kterou byste měli rozmýšlet je uskladnění pneumatik. V úvahu připadá uskladnění pneumatik doma, dejte ale pozor, že při špatném uskladnění se může životnost a bezpečnost pneumatik nenávratně vytrácet. Cena uskladnění pneumatik je v pneuservisech v průměru 400 Kč.

Pneuservisy Cheb pro motorky

Pneu služby v okolních okresech

  • Pneuservisy Karlovy Vary- Nejzastoupenějšími pneu službami ve městě  jsou huštění pneumatik, přezutí pneu a výměna pneumatik. Kompletní seznam pneuservisů v Karlových Varech naleznete zde.
  • Pneuservisy Sokolov - Ve městě nacházejícím se poblíž hranic s Rakouskem a Slovenskem lze poptávat pneu služby jakožto přezutí pneu, prodej pneu nebo geometrie kol. Pomůžeme vám nalézt kvalitní pneuservis v Sokolově.

Mohlo by vás také zajímat - psali jsme na Portálu řidiče

Zdroj médií: Redakce

Podobné články