PRÁCE 🧰

Cena nafty a benzínu na čerpacích stanicích ONO

15. 5. 2024 3 min. čtení diskuze (0) Tipy a rady

K dlouhodobě cenově nejlevnějším čerpacím stanicím v České republice se řadí mimo jiné i ONO. Část motoristů na ONO nedá dopustit, jiní se mu však obloukem vyhýbají. Co za tak nízkou cenou paliva v praxi vlastně stojí?

Čerpací stanice ONO a cena paliv

Cena pohonných hmot na čerpacích stanicích se mezi jednotlivými provozovateli v praxi více či méně liší. Prémiové značky pump jako je Shell, Mol či třeba Orlen jsou v porovnání s některými konkurenty o pár korun za litr dražší. Někteří motoristé se mají tendenci ptát, čím je ale tento cenový rozdíl v praxi zejména způsoben.

Odpověď možná překvapí. Jde totiž hlavně o marže, které jsou v případě společností jako je ONO dlouhodobě velmi nízké, a i proto mohou tyto benzínové pumpy v praxi stanovovat jedny z nejlevnějších cen paliv na tuzemském trhu.

Za vším je třeba hledat marže

Rozptyl v ceně paliv u jednotlivých provozovatelů je v praxi často i obrovský. V některých případech dokonce překračuje hranici 5 korun za litr. Na jedné nádrži o 50 litrech tak motoristé mohou ušetřit i více než 250 korun, což už je poměrně solidní cenová úspora. Nejdražší bývají zejména prémiové značky čerpacích stanic na dálnicích, mezi nejlevnější se naopak řadí hlavně právě ONO, které má po celé České republice několik desítek pump.

Cenotvorba čerpacích stanic je v praxi velmi obdobná. První složkou je spotřební daň, která se při ceně 40 korun za litr pohybuje okolo 12 korun. K tomu je však třeba připočíst ještě daň z přidané hodnoty, jejíž výše při stejné konečné ceně paliva činí zhruba 8 korun. Z toho však plyne, že asi 50 procent z ceny míří do rukou státu a o ten zbývající podíl se ještě musí podělit několik subjektů.

Palivo musí někdo také vyrobit a přepravit

Tím prvním jsou rafinérie, které ropu nakupují a následně z ní vyrábí naftu či benzín. I rafinérie mají v praxi velké množství nákladů, které souvisí zejména s nákupem technologií či nákladních aut. Velkou položkou jsou také mzdy jejich zaměstnanců. Odborné analýzy uvádí, že marže rafinérie z jednoho litru benzínu či nafty činí zhruba 0,50 koruny.

V některých případech se do cenotvorby přimíchává také cena dopravce, který má za úkol přepravit naftu či benzín z rafinérie do konkrétní čerpací stanice. Ve vybraných případech může přepravu zajišťovat sama rafinérie, její vedení ale může takovou povinnost přenést také na externí přepravní firmy.

Dalším a posledním subjektem jsou čerpací stanice, které zpracovanou naftu či benzín prodávají. Právě samy čerpací stanice mají v konečném důsledku na výslednou cenu paliv největší dopad. Jsou to totiž ony, které i vlivem konkurenčního boje dokáží cenu Naturalu 95 nebo Dieselu nejvíce ovlivnit.

K čerpacím stanicím ONO je třeba uvést, že se jedná o nízkonákladové provozovny. To v praxi znamená, že řidiči sice nemohou příliš očekávat výraznější komfort, výhodou je však právě nízká cena paliv, která mnohé řidiče dokáže i velmi potěšit. Také majitelé čerpacích stanic ONO opakovaně v minulosti uvedli, že na tuzemském trhu se jejich marže řadí k nejnižším. Z každého prodaného litru pohonných hmot totiž činí pouze zhruba 70 haléřů.

Zdroj info: ONO.
Zdroj médií: Depositphotos.

Podobné články