🇦🇹 Diesel 1,69 € Natural 95 1,68 € 🇨🇿 Diesel 37,77 Kč Natural 95 39,02 Kč 🇩🇪 Diesel 1,66 € Natural 95 1,84 € 🇫🇷 Diesel 1,74 € Natural 95 1,86 € 🇭🇷 Diesel 1,45 € Natural 95 1,54 € 🇭🇺 Diesel 627,60 HUF Natural 95 613,70 HUF 🇮🇹 Diesel 1,75 € Natural 95 1,87 € 🇵🇱 Diesel 6,53 PLN Natural 95 6,56 PLN 🇸🇮 Diesel 1,53 € Natural 95 1,51 € 🇸🇰 Diesel 1,56 € Natural 95 1,62 € 🇦🇹 Diesel 1,69 € Natural 95 1,68 € 🇨🇿 Diesel 37,77 Kč Natural 95 39,02 Kč 🇩🇪 Diesel 1,66 € Natural 95 1,84 € 🇫🇷 Diesel 1,74 € Natural 95 1,86 € 🇭🇷 Diesel 1,45 € Natural 95 1,54 € 🇭🇺 Diesel 627,60 HUF Natural 95 613,70 HUF 🇮🇹 Diesel 1,75 € Natural 95 1,87 € 🇵🇱 Diesel 6,53 PLN Natural 95 6,56 PLN 🇸🇮 Diesel 1,53 € Natural 95 1,51 € 🇸🇰 Diesel 1,56 € Natural 95 1,62 €
PRÁCE 🧰
KALKULAČKA NÁKLADŮ 🚗

Na dovolenou s tuzemskou cestovkou? O prázdninách skoro nemožné

30. 6. 2024 3 min. čtení diskuze (1) Aktuality Tipy a rady Rádce motoristy Pojištění motoristy Jak vybrat cestovní pojištění Základní info k cestovnímu pojištění

Jazyková bariéra, jistá dávka pohodlnosti nebo zkrátka minimum času na zařizování. To jsou nejčastější důvody, proč se lidé při plánování dovolené obracejí na cestovní kanceláře. Ty jim mají zajistit kompletní servis a bezproblémový průběh zasloužených dnů volna. Letos je to ale opravdu adrenalin…

Dovolenou s cestovkou mnozí vzdali a vyrazili po vlastní ose autem

Články na téma na dovolenou letecky:

  1. Dovolenou s cestovkou mnozí vzdali a vyrazili po vlastní ose autem - právě čtete
  2. Na dovolenou letadlem? Letos je to opravdu adrenalin

Zaplaťte, hotel je volný. Jé, my se spletli…

O zkušenosti s aktuální situací se pár dnů před vypuknutím hlavní sezóny rozhodla podělit Petra Lesáková, affil partnerka známé cestovní agentury, která zprostředkovává zájezdy nejen tuzemských, ale také zahraničních cestovních kanceláří.

To, co se děje letos, nemá obdoby. Za šest let, během kterých se v této oblasti pohybuji, se nám ještě nestalo, aby poptávka klientů o tolik převyšovala nabídku cestovních kanceláří. Na konci června prakticky nemáme zájemcům o prázdninovou dovolenou co nabízet. Ubytovací kapacity, stejně jako lety z tuzemských letišť, jsou beznadějně vybookované. Ceny letošních zájezdů jsou navíc opravdu šílené.

Chcete mít náklady na cestu do Chorvatska pod kontrolou? Využijte naši online kalkulačku

Situaci komplikuje i naprosto nezvládnutý online rezervační systém cestovních agentur, potažmo kanceláří, který sice hlásí, že vybraný zájezd je v daný termín a pro zvolený počet osob k dispozici, jakmile však klient zaplatí požadovanou částku, zástupce cestovní kanceláře, či agentury jej kontaktuje s tím, že dostupnost zájezdu se bohužel nepodařilo ověřit.

Zaplacené prostředky vrací zpátky na bankovní účet objednavatele, případně je převádí na jinou rezervaci nově vybraného zájezdu. Klient ovšem do poslední chvíle netuší, zda mu vybraný zájezd cestovka potvrdí a na vytouženou dovolenou odcestuje, či nikoliv,“ mapuje aktuální situaci Lesáková.

Týden s cestovkou od 27 000 Kč! Pokud se podíváme na aktuální ceny, které si cestovní kanceláře účtují za týdenní dovolenou pro pár, pak zjistíme, že nabídky začínají na 27 000 Kč! A to za dvou hvězdičkový hotel v Turecku se snídaní. Chorvatsko nebo Itálie je pak zhruba dvakrát dražší!

Chystáte se do Itálie na dovolenou? Nechte si kalkulačkou spočítat náklady na cestu

„Na cestovky kašlu, pojedu k moři autem!“

Mnoho cestovatelů nekonečné rušení a opakované rezervace nakonec neustojí a na cestovní kanceláře zanevřou. „Jsem v kontaktu s mnoha klienty, kterým cestovky zrušily již zaplacené dovolené pár dnů před odletem. Bohužel dotyčným nemám jak pomoci. Často tak slýchám, že na cestovky lidově řečeno „kašlou“, sednou do auta a vyrazí do Polska, Itálie nebo Chorvatska na vlastní pěst,“ dodává Lesáková.

V tuhle chvíli se výše popsaná možnost jeví jako ekonomicky nejvýhodnější a nejjistější. Náklady na cestu si mohou cestovatelé spočítat pomocí praktické kalkulačky a porovnat je s cenami zájezdů, které před začátkem prázdnin vystřelily neuvěřitelným způsobem vzhůru.

Nechcete ztrácet čas výpočtem nákladů na cestu do Polska? Použijte naši kalkulačku

Hotely, které se ještě v polovině června nabízely za necelých šest tisíc korun, teď stojí klidně i dvojnásobek. A člověk nemá do poslední chvíle jistotu, že na vysněnou a mnohdy i zaplacenou dovolenou opravdu odletí. Když k výše uvedenému připočtete ještě komplikace a zpoždění na letištích, která například u letů do Turecka nebo na španělskou Mallorku během tohoto týdne hravě přesáhla i 5 hodin, opravdu je na místě zvážit, zda raději nesbalit rodinu a nevyrazit na dovolenou vlastním autem. To alespoň do chvíle, než se situace maličko stabilizuje,“ uzavírá Lesáková.

Praktický tip: Aby vás na cestách nic nepřekvapilo, sjednejte si kvalitní cestovní pojištění s dostatečnými limity. Pojistku můžete rozšířit o nejrůznější připojištění, které zajistí klidnou a pohodovou dovolenou. „Cestovko“ nyní sjednáte online20% slevou a e-bookem zdarma.

Chcete na cestovním pojištění výrazně ušetřit? Pokud do zahraničí vyrážíte alespoň dvakrát během roku, vyplatí se přemýšlet o roční cestovní kartě.

Kalkulačka cestovního pojištění

Zdroj info: Aktuální zkušenosti affil partnera cestovní agentury a jeho klientů.
Zdroj médií: Depositphotos.
Výletuj s námi, 30. 6. 2024 11:28
Chápu, že některé cestovky mají nedokonalé rezervační systémy a tak člověk při online objednávce zájezdu neví, jestli vůbec na dovolenou odjede.
Chci ale varovat před cestou na blind, bez předchozí rezervace. Mluvím o Chorvatsku, kde trávím pravidelně část roku. TOP sezona od 15.7. do 15.8. je beznadějně obsazená a najít na přelomu července a srpna ubytování na místě je neřešitelný problém. A přespat v autě a druhý den hledat dál, se může značně prodražit, protože takové přespání v autě může být kvalifikováno jako kempování na divoko, což je v Chorvatsku přísně zakázáno a pokutováno (záleží na tom, na jakého policistu narazíte).

Podobné články