🇦🇹 Diesel 1,69 € Natural 95 1,68 € 🇨🇿 Diesel 37,77 Kč Natural 95 39,02 Kč 🇩🇪 Diesel 1,66 € Natural 95 1,84 € 🇫🇷 Diesel 1,74 € Natural 95 1,86 € 🇭🇷 Diesel 1,45 € Natural 95 1,54 € 🇭🇺 Diesel 627,60 HUF Natural 95 613,70 HUF 🇮🇹 Diesel 1,75 € Natural 95 1,87 € 🇵🇱 Diesel 6,53 PLN Natural 95 6,56 PLN 🇸🇮 Diesel 1,53 € Natural 95 1,51 € 🇸🇰 Diesel 1,56 € Natural 95 1,62 € 🇦🇹 Diesel 1,69 € Natural 95 1,68 € 🇨🇿 Diesel 37,77 Kč Natural 95 39,02 Kč 🇩🇪 Diesel 1,66 € Natural 95 1,84 € 🇫🇷 Diesel 1,74 € Natural 95 1,86 € 🇭🇷 Diesel 1,45 € Natural 95 1,54 € 🇭🇺 Diesel 627,60 HUF Natural 95 613,70 HUF 🇮🇹 Diesel 1,75 € Natural 95 1,87 € 🇵🇱 Diesel 6,53 PLN Natural 95 6,56 PLN 🇸🇮 Diesel 1,53 € Natural 95 1,51 € 🇸🇰 Diesel 1,56 € Natural 95 1,62 €
PRÁCE 🧰
KALKULAČKA NÁKLADŮ 🚗

Vyrážíte na dovolenou autem? Asistenční služby rozšíříte již od několika stokorun

11. 7. 2024 3 min. čtení diskuze (0) Tipy a rady Rádce motoristy Pojištění motoristy Jak vybrat cestovní pojištění Základní info k cestovnímu pojištění

S celou rodinou vyrazili do Chorvatska a po cestě do cílové destinace se zastavili u oblíbených Plitvických jezer. Jaké bylo ovšem zděšení řidiče, který po prohlídce parku nenastartoval? Bohužel nešlo o opravitelnou závadu a vůz bylo potřeba odtáhnout zpátky do Česka. To rodinu vyšlo na více než 17 000 Kč!

Jak fungují asistenční služby, když vyrážíte do zahraničí autem?

Články na téma cestovní pojištění:

 1. Výluky v cestovním pojištění
 2. Výpověď cestovního pojištění: Rady, jak na to
 3. Kdy sjednat cestovní pojištění
 4. Cestovní pojištění do zahraničí
 5. Která připojištění se vyplatí sjednat k pojištění do zahraničí?
 6. Jak vlastně funguje repatriace ze zahraničí a kolik v průměru stojí?
 7. Proč nespoléhat pouze na cestovní pojištění k platební kartě?
 8. Krátila vám pojišťovna plnění? Víme, jak se proti rozhodnutí odvolat
 9. Kvalitní „cestovko“ zajistí i českého lékaře. Ne každá pojišťovna ho ale nabízí
 10. Jak se pohybují ceny ošetření nebo hospitalizace v zahraničí?
 11. Do ciziny na otočku? Bez cestovního pojištění nevyrážejte!
 12. Na jaké situace je cestovní pojištění k platební kartě krátké?
 13. Jak odhalit to nejlepší cestovní pojištění?
 14. Chystáte se do zahraničí? Nezapomeňte na cestovní pojištění!
 15. Chystáte se na Euro do Německa? Nepodceňte jednu věc!
 16. Rizika a přednosti cestovního pojištění k platební kartě
 17. Cestovní pojištění a limity léčebných výloh: Jak vysoké by měly být?
 18. Jak sjednat cestovní pojištění online pár minut před odletem?
 19. Aktivní dovolená? Nezapomeňte pojistit sebe i sportovní vybavení
 20. Jak fungují asistenční služby, když vyrážíte do zahraničí autem? - právě čtete
 21. Proč nevybírat to nejlevnější cestovní pojištění?
 22. Porucha auta na dovolené – co dělat?
 23. Kolik stojí ošetření v zahraničí a proč vás může zruinovat?
 24. Česky hovořící lékař na telefonu – jak funguje služba v zahraničí? - již brzy
 25. Repatriace zraněného novomanžela stála pojišťovnu 250 000 Kč - již brzy

Riskovat je zbytečné

I když je výše uvedený příběh smyšlený, rozhodně neznamená, že se do podobné situace nemůžete dostat. Málokterý řidič totiž při cestách do zahraničí počítá se všemi možnými komplikacemi, které mohou nastat. Pokud si v Česku neplatíte povinné ručení, případně havarijní pojištění s rozšířenou asistencí, sjednejte si ji alespoň asistenční služby k cestovnímu pojištění před samotnou dovolenou.

Chcete mít náklady na cestu do Chorvatska pod kontrolou? Využijte naši online kalkulačku

Jak funguje asistenční služba v zahraničí?

Pod pojmem „asistenční služba“ si většina z nás představí česky hovořícího operátora na lince pojišťovny, u níž máme sjednanou konkrétní pojistku. Nemusí jít jen o povinné ručení, či havarijní pojištění, ale také o cestovní pojištění. Operátor linky klientovi v nouzi poskytne radu, ale samozřejmě i pomoc. Nasměrovat ho může do konkrétního zdravotnického zařízení nebo k němu rovnou vyslat smluvního lékaře v dané destinaci.

Na cestách, kam vyrážíte vlastním autem, se může jednat o zajištění opravy na místě. V případě neopravitelné závady pak kvalitní asistenční služba zajistí také odtah zpátky do Česka (do sjednaného limitu). Jen pro zajímavost, pokud byste si asistenční služby do zahraničí nesjednali, počítejte s tím, že odtahovky si účtují okolo 21 korun za kilometr. A to samozřejmě za cenu tam i zpět.

Chystáte se do Itálie na dovolenou? Nechte si kalkulačkou spočítat náklady na cestu

Jak asistenční služby správně vybrat a nastavit?

Asistenci vozidla na cesty si můžete zpravidla sjednat k cestovnímu pojištění za částku okolo několika stokorun. Například asistenční služba ČSOB Pojišťovny v rámci tohoto produktu zajišťuje nejen opravu na místě, ale také odtah do nejbližšího autoservisu, či zpátky do Česka, zajištění náhradního vozidla, či ubytování pro celou posádku. To samozřejmě do předem sjednaného limitu, který se v rámci tuzemských cest udává v korunách, v zahraničí pak v eurech.

Příprava na 100 %: Pokud chcete mít před cestou do zahraničí pokryty opravdu všechny eventuality, nezapomeňte klasické cestovní pojištění doplnit o rozšířené asistenční služby. A pokud chcete minimalizovat též rizika, která souvisí s vykradením domácnosti během vaší dovolené, rozšiřte cestovní pojištění o krátkodobé pojištění domácnosti již od 90 Kč.

Kalkulačka cestovního pojištění

Asistenční služby vozidla do zahraničí jednoduše navolíte formou připojištění za cenu začínající na několika stokorunách. Pojistit je možno osobní nebo obytné vozidlo do 3 500 kg s tuzemskou registrační značkou, a to pouze na dovolenou, která nepřesáhne 30 dnů.

Nechcete ztrácet čas výpočtem nákladů na cestu do Polska? Použijte naši kalkulačku

Jakmile zaplatíte pojistné platební kartou nebo bankovním převodem, asistenční kartička, včetně dalších dokumentů, vám dorazí na zadaný e-mail, případně rovnou do mobilní aplikace vaší pojišťovny. V případě komplikací pak stačí zavolat na uvedené číslo a postupovat dle pokynů operátora.

Praktický tip: Aby vás na cestách nic nepřekvapilo, sjednejte si kvalitní cestovní pojištění s dostatečnými limity. Pojistku můžete rozšířit o nejrůznější připojištění, které zajistí klidnou a pohodovou dovolenou. „Cestovko“ nyní sjednáte online20% slevou a e-bookem zdarma.

Chcete na cestovním pojištění výrazně ušetřit? Pokud do zahraničí vyrážíte alespoň dvakrát během roku, vyplatí se přemýšlet o roční cestovní kartě.

Kalkulačka cestovního pojištění

Zdroj info: ČSOB Pojišťovna, pojistné podmínky.
Zdroj médií: Depositphotos.

Podobné články