🇦🇹 Diesel 1,69 € Natural 95 1,68 € 🇨🇿 Diesel 37,77 Kč Natural 95 39,02 Kč 🇩🇪 Diesel 1,66 € Natural 95 1,84 € 🇫🇷 Diesel 1,74 € Natural 95 1,86 € 🇭🇷 Diesel 1,45 € Natural 95 1,54 € 🇭🇺 Diesel 627,60 HUF Natural 95 613,70 HUF 🇮🇹 Diesel 1,75 € Natural 95 1,87 € 🇵🇱 Diesel 6,53 PLN Natural 95 6,56 PLN 🇸🇮 Diesel 1,53 € Natural 95 1,51 € 🇸🇰 Diesel 1,56 € Natural 95 1,62 € 🇦🇹 Diesel 1,69 € Natural 95 1,68 € 🇨🇿 Diesel 37,77 Kč Natural 95 39,02 Kč 🇩🇪 Diesel 1,66 € Natural 95 1,84 € 🇫🇷 Diesel 1,74 € Natural 95 1,86 € 🇭🇷 Diesel 1,45 € Natural 95 1,54 € 🇭🇺 Diesel 627,60 HUF Natural 95 613,70 HUF 🇮🇹 Diesel 1,75 € Natural 95 1,87 € 🇵🇱 Diesel 6,53 PLN Natural 95 6,56 PLN 🇸🇮 Diesel 1,53 € Natural 95 1,51 € 🇸🇰 Diesel 1,56 € Natural 95 1,62 €
PRÁCE 🧰
KALKULAČKA NÁKLADŮ 🚗

Kvalitní asistenční služby zajistí tlumočníka, repatriaci i nové doklady

27. 6. 2024 3 min. čtení diskuze (0) Tipy a rady Rádce motoristy Pojištění motoristy Jak vybrat cestovní pojištění Výběr cestovního pojištění

Zaslouženou dovolenou můžete sebelépe naplánovat. Některé věci ale zkrátka neovlivníte. Když dny volna překazí nepříjemný úraz nebo nečekaná nemoc, je dobré mít sjednané cestovní pojištění s kvalitními asistenčními službami. S čím vším může asistence na cestách pomoci?

Asistenční služby v zahraničí: Co všechno mohou zahrnovat?

Články na téma vhodné cestovní pojištění:

 1. Kalkulačka cestovního pojištění
 2. Jaké cestovní pojištění
 3. Nejlevnější cestovní pojištění
 4. 5 věcí, na které myslet, když si vybíráte cestovní pojištění
 5. Srovnání cestovního pojištění: Podle čeho vybírat?
 6. Srovnání cestovního pojištění je hračka. Ohlídejte si ale následující
 7. Proč se nevyplatí sjednávat to nejlevnější cestovní pojištění?
 8. Poradíme, jaké cestovní připojištění se vyplatí sjednat při cestách do zahraničí
 9. Víte, kolik stojí pojištění na hory a proč nevybírat to nejlevnější?
 10. Poradíme s výběrem kvalitního cestovního pojištění na lyže
 11. Jak funguje srovnávač cestovního pojištění a opravdu pomůže ušetřit?
 12. Poradíme, podle čeho poznat to nejvýhodnější cestovní pojištění
 13. Poradíme, jak odhalit to nejlepší cestovní pojištění na dovolenou
 14. Jak vybrat cestovní pojištění? Držte se několika jednoduchých rad
 15. Poradíme, jak mezi nabídkami odhalit to nejlepší cestovní pojištění
 16. Pojištění na dovolenou s dětmi vás může uchránit nečekaných výdajů
 17. Pojištění na hory je věda! Poradíme, co dělat, aby pojišťovna plnila
 18. V jakých případech se vám bude hodit cestovní pojištění po ČR?
 19. Cestovní pojištění na hory je potřeba správně nastavit. Víte, jak na to?
 20. Jak ideálně nastavit limity pojistného plnění u zimní dovolené?
 21. Nejčastější zimní úrazy, jejichž ošetření bez pojištění zaplatíte
 22. Asistenční služby v zahraničí: Co všechno mohou zahrnovat? - právě čtete
 23. Jak v záplavě nabídek najít to nejlepší cestovní pojištění?
 24. Na co dát bacha u levného cestovního pojištění?

Nejde jenom o operátora na telefonu

Pod pojmem asistenční služby si řada cestovatelů představí česky hovořícího operátora pojišťovny, který je (alespoň na dálku a prostřednictvím telefonu) připravený ve dne i v noci pomáhat s nejrůznějšími situacemi, do kterých se cestovatelé mohou dostat.

Může jít nejen o nemoc, či úraz a potřebné ošetření, ale třeba také ztracené doklady nebo repatriaci (převoz) zpátky do České republiky mimo organizovaný a zaplacený zájezd s cestovní kanceláří.

Lékařská péče i tlumočení a vydání nových dokladů

Rozsah asistenčních služeb se samozřejmě liší nejen u jednotlivých pojišťoven, ale také sjednané varianty balíčcích cestovního pojištění. V základních balíčcích bývá v naprosté většině případů zajištění lékařské péče v místě pobytu pojištěného, převoz do zdravotnického zařízení, garance úhrady léčebných výloh a nákladů za pobyt v nemocnici a repatriace zpátky do České republiky.

Náš tip: Některé pojišťovny začaly v rámci asistenčních služeb do zahraničí nabízet také telefonickou konzultaci zdravotního stavu s českým lékařem. Jak to funguje v praxi, si můžete přečíst v jednom z našich předchozích článků.

Rozšířené balíčky pak zahrnují třeba i tlumočení a překlady, informační servis týkající se destinace, do níž cestujete, organizaci pomoci v případě přerušení cesty nebo zmeškání odjezdu, podporu u zpožděného letu, ale i pomoc při ztrátě, či odcizení dokladů (včetně úhrady poplatků, které je potřeba zaplatit pro vydání těch náhradních).

Pokud jste v zahraničí hospitalizováni, kvalitní asistenční služby umožňují také vyslání rodinného příslušníka do zahraniční nemocnice a s tím spojenou úhradu nákladů, které bude potřeba na tuto cestu vynaložit (do určitého limitu dle zvolené varianty pojištění).

Mohlo by se vám hodit: Nezapomeňte si na cesty do zahraničí sjednat cestovní pojištění! Ochrání vás před nečekanými výdaji a zároveň vás podrží při nejrůznějších komplikacích. Kvalitní „cestovko“ s možností atraktivních připojištění sjednáte během pár kliknutí přes online kalkulačku. Nyní navíc s 20% slevou a dárkem v podobě e-booku dle vlastního výběru.

Chcete na cestovním pojištění výrazně ušetřit? Pokud do zahraničí vyrážíte alespoň dvakrát během roku, vyplatí se přemýšlet o roční cestovní kartě.

Kalkulačka cestovního pojištění

Kolik asistenční služby stojí?

Asistenční služby si sjednáváte v rámci cestovního pojištění. Jeho cena se odvíjí nejen od zvolené varianty, ale také výše pojistných limitů (u cest po Evropě doporučujeme alespoň 5 000 000 Kč na léčebné výlohy).

Například týdenní cestovní pojištění po Evropě pro jednu osobu od ČSOB Pojišťovny se základní asistenční službou sjednáte již od 112 Kč (16 Kč za osobu a den). U variant Dominant a Premiant, které již zahrnují rozšířené asistenční služby, zaplatíte 286 Kč (cca 40 Kč za osobu a den), či 403 Kč (cca 57 Kč za osobu a den).

Ve finále vás tak může jedno správné rozhodnutí a několik stokorun navíc ochránit před mnohonásobně vyššími výdaji a zbytečnými komplikacemi. Pojistku sjednáte online a často také s atraktivní slevou, která se může vyšplhat klidně i na 20 %!

Chcete být na cestách v klidu? Pokud do zahraničí vyrážíte autem, pro klid v duši si cestovní pojištění doplňte o rozšířené asistenční služby. Ať už vás na cestách potká jakákoliv komplikace, budete mít jistotu, že výrazně nezasáhne do vašeho rozpočtu. Rozšířené asistenční služby nyní sjednáte se slevou ve výši 20 %!

Cestovní pojištění s asistencí pro vozidla na cesty

Zdroj info: ČSOB Pojišťovna, pojistné podmínky.
Zdroj médií: Depositphotos.

Podobné články