🇦🇹 Diesel 1,69 € Natural 95 1,68 € 🇨🇿 Diesel 37,77 Kč Natural 95 39,02 Kč 🇩🇪 Diesel 1,66 € Natural 95 1,84 € 🇫🇷 Diesel 1,74 € Natural 95 1,86 € 🇭🇷 Diesel 1,45 € Natural 95 1,54 € 🇭🇺 Diesel 627,60 HUF Natural 95 613,70 HUF 🇮🇹 Diesel 1,75 € Natural 95 1,87 € 🇵🇱 Diesel 6,53 PLN Natural 95 6,56 PLN 🇸🇮 Diesel 1,53 € Natural 95 1,51 € 🇸🇰 Diesel 1,56 € Natural 95 1,62 € 🇦🇹 Diesel 1,69 € Natural 95 1,68 € 🇨🇿 Diesel 37,77 Kč Natural 95 39,02 Kč 🇩🇪 Diesel 1,66 € Natural 95 1,84 € 🇫🇷 Diesel 1,74 € Natural 95 1,86 € 🇭🇷 Diesel 1,45 € Natural 95 1,54 € 🇭🇺 Diesel 627,60 HUF Natural 95 613,70 HUF 🇮🇹 Diesel 1,75 € Natural 95 1,87 € 🇵🇱 Diesel 6,53 PLN Natural 95 6,56 PLN 🇸🇮 Diesel 1,53 € Natural 95 1,51 € 🇸🇰 Diesel 1,56 € Natural 95 1,62 €
PRÁCE 🧰
KALKULAČKA NÁKLADŮ 🚗

Má smysl využívat nejrůznější online kalkulačky cestovního pojištění?

30. 5. 2024 3 min. čtení diskuze (0) Tipy a rady Pojištění motoristy Jak vybrat cestovní pojištění Základní info k cestovnímu pojištění

Vyrážet do zahraničí bez sjednaného cestovního pojištění, je zbytečný risk, který se vám může nepěkně prodražit. Jak se ale zorientovat v nabídkách jednotlivých pojišťoven? Pomoci mohou nejrůznější online kalkulačky a srovnávače. Jak je používat a s čím dokážou pomoct?

V čem vám pomůže kalkulačka cestovního pojištění?

Kalkulačka cestovního pojištění najde nejlevnější nabídku

Spousta cestovatelů využívá nejrůznější srovnávače a kalkulačky cestovního pojištění za jediným účelem – najít pokud možno co nejlevnější nabídku na trhu. To ale nemusí být výhra, protože levná pojistka se vám může poměrně citelně prodražit.

Nejlevnější cestovní pojištění většinou bývá spojeno jen s velmi nízkými pojistnými limity. Pojistným limitem rozumíme maximální částku, kterou za vás pojišťovna uhradí v případě pojistné události. Pokud si sjednáte jen velmi nízký limit a úhrada (například za lékařské ošetření) bude vyšší, budete muset rozdíl doplatit z vlastní kapsy.

Náš tip: Při cestách po Evropě doporučujeme sjednávat si limit u léčebných výloh alespoň 1,5 milionu. V případě cest mimo Evropu, pak volte ještě vyšší limit, případně neomezené plnění.

Kalkulačka cestovního pojištění najde produkt pro jednotlivce i rodinu

Výhodou nejrůznějších online kalkulaček cestovního pojištění je i to, že dokážou sjednat pojistku nejen pro jednotlivce nebo pár, ale i celou rodinu. V mnohých případech dokonce díky nim získáte zajímavou rodinnou slevu!

Při výběru vhodného cestovního pojištění věnujte pozornost nejen ceně, ale také výši pojistných limitů, aktivitám (typicky sportům), kterým se hodláte věnovat a výčtu výluk, na základě kterých může pojišťovna plnění krátit nebo ho dokonce úplně odmítnout.

Díky kalkulačce cestovního pojištění do zahraničí sjednáte pojistku z letiště

Zapomněli jste si sjednat cestovní pojištění? Žádné strachy! Zvládnete do klidně i z letiště pár minut před odletem. Online kalkulačka cestovního pojištění za vás najde dostupné produkty, které si můžete seřadit podle ceny nebo dalších parametrů.

Po vyplnění údajů o jednotlivých cestujících můžete pojistku zaplatit obratem platební kartou nebo bankovním převodem. Po úhradě pojistného je cestovní pojištění v naprosté většině případů platné.

Náš tip: Vždy zkontrolujte pojistné podmínky konkrétní pojišťovny. Někde totiž začíná pojistka platit až od 00:01 následujícího dne, případně po 4 hodinách od sjednání.

Snadno si pojistku nastavíte podle sebe

Každé cestovní pojištění můžete přímo v online kalkulačce rozšířit o další produkty. Typicky jde o pojištění odpovědnosti nebo úrazové pojištění. Rozšířit můžete také asistenční služby, a to zejména v situacích, kdy na dovolenou cestujete vlastním automobilem.

Pojistku lze jednoduše přizpůsobit nejen vaší cestě, ale také aktivitám, kterým se hodláte na dovolené věnovat. V základních balíčcích cestovního pojištění jsou většinou pojištěny jen rekreační sporty (typicky turistika, běh, plavání apod.).

Pokud se na dovolené plánujete věnovat například potápění, ferratám nebo jiným sportům, je potřeba pojistku o tyto aktivity rozšířit. V opačném případě totiž nemáte nárok na pojistné plnění.

Rada pro řidiče: Pokud se chystáte cestovat do zahraničí, sjednejte si cestovní pojištění s dostatečnými limity pro léčebné výlohy. Pojistku můžete dále doplnit také o rozšířené asistenční služby, případně krátkodobé pojištění majetku, které ochrání vaši domácnost po celou dobu dovolené. S výběrem poradí online kalkulačka cestovního pojištění, díky které nyní získáte 20% slevu.

Chcete na cestovním pojištění výrazně ušetřit? Pokud do zahraničí vyrážíte alespoň dvakrát během roku, vyplatí se přemýšlet o roční cestovní kartě.

Kalkulačka cestovního pojištění

Zdroj info: Nezávislé online kalkulačky a srovnávače.
Zdroj médií: Depositphotos.

Podobné články