Kam jet do Chorvatska autem

26. 7. 2022 2 min. čtení Tipy a rady Rádce motoristy Cestování do zahraničí Cestování autem do Chorvatska

V letním období se mnoho českých turistů vydává na dovolenou do Chorvatska. Nevíte, kam jet do Chorvatska? My se dnes podíváme na pár zajímavých míst, které stojí za to navštívit, pokud se vydáte do Chorvatska autem.

Kam do Chorvatska autem

Střední Dalmácie

Cílem mnoha českých turistů je Makarska riviéra. Makarska poskytuje spíše řadu kempů a ubytování v soukromí, než velké luxusní a drahé hotely. Celý šestikilometrový pás pláže se nachází pod pohořím s názvem Biokovo. Národní park Biokovo je 36 kilometrů dlouhý a 9 kilometrů široký horský hřeben, který tyčí své holé vápencové svahy a klesá strmě dolů až k moři. Nejvyšší vrchol NP je Sveti Jure se svou výškou 1764 m. n. m. Makarska se nachází ve Střední Dalmácii, která je často označována jako nejkrásnější přímořskou oblastí celého světa.

Střední Dalmácie se pyšní mnoha překrásnými zátokami, borovými lesy, krásnými oblázkovými plážemi a velmi vstřícným obyvatelstvem. Dalším, velmi oblíbeným letoviskem, které je součástí Makarské riviéry, je Baška Voda, která se řadí mezi nejživější oblasti. Dříve byla rybářskou a zemědělskou kolonií a až dodnes se zde pěstuje vinná réva, fíkovníky a višně. 

Nevíte, kam do Chorvatska s dětmi? Mezi další známá a klidná letoviska Střední Dalmácie patří například Hvar, Brela, Split, Omiš nebo Podgora.

Severní Dalmácie

Severní Dalmácie se pyšní nejen piniovými háji, ale především průzračně křišťálovým mořem, které je více než vhodné ke šnorchlování. V Severní Dalmácii se nachází klidná malá letoviska a pláže jsou pokryty opět oblázky či hrubým pískem. Letoviska jsou oblíbeným cílem především jachtařů. Severní Dalmácie je také vhodná pro milovníky přírody. Pyšní se totiž hned třemi národními parky.

Národní park Řeka Krka se rozléhá od Kninu až po Skradin a zabírá plochu 109 km2. Celý park můžete navštívit výletní lodí. Národní park Konatské ostrovy (Kornati) svou plochou sice zabírá až 220 km2, ale pouze 1/4 celého parku je tvořena pevninou. Park je přístupný po moři pouze v některých částech, zbytek je vyhrazen pro vědecké účely. Národní park Paklenica se rozprostírá do dvou krasových údolí pod Vaganským vrchem. 

Ptáte se ještě, kam do Chorvatska autem? Mezi známé letoviska, které můžete v Severní Dalmácií navštívit jsou například Zadar, Nin, Šibenik, Zaton, Petrčane a mnoho dalších. 

Zdroj info: Baška voda, Makarska, Chorvatsko.
Zdroj médií: Depositphotos.
Nikola Vrabel

Autor článku
Nikča snila o tom být ekologem - láska k autům ji ale přivedla na jinou cestu. Od školy si chodívá odpočinout na garáž, kde opravuje svého mazlíka.

Podobné články