Aplikace pro ceny paliv cestou do Chorvatska

2. 6. 2022 1 min. čtení Tipy a rady Rádce motoristy Cestování do zahraničí Základní info k cestování Cestování autem do Chorvatska

Cestou k moři se může hodit, znát ceny paliv. Na dlouhé trase se tím dá ušetřit docela slušná částka, zvlášť v dnešní době, kdy jsou ceny nafty a benzínu opravdu vysoko.

Aplikace pro ceny paliv cestou do Chorvatska

Univerzální aplikace není

Dlouho jsme hledali a pátrali po jedné konkrétní aplikaci, která by uměla zobrazit aktuální ceny paliv po celé Evropě a bohužel jsme žádnou takovou nenašli. I tak nám ale z naší snahy vylezl jeden favorit a tím je appka DKV. Ta je zdaleka nejblíže tomu, co bychom očekávali – pokrývá víceméně celou EU, na druhou stranu tam nejsou zdaleka všechny čerpací stanice, ale spíš jen ty, které jsou v síti nějaké značky. Podle krátkého testu ceny odpovídají, takže není důvod ji cestou nepoužít a podívat se, kde se dá tankovat nejlevněji.

Jednoduchá a funkční

Aplikace samotná je vcelku jednoduchá, máte tam prostě mapu, kde můžete buď vyhledávat ručně, nebo zadáním daného města, ulice a podobně. Jakmile najdete tu kýženou čerpačku, dozvíte se po ťuknutí na ni cenu paliva a dokonce i datum a čas odpovídající poslední aktualizaci. A bonusem je i možnost nechat se na dané místo navigovat. Rovnou si také můžete zvolit, přes jakou appku se má navigace nastavit.

Zdroj info: Autorský text.
Zdroj médií: Depositphotos, DKV Mobility.
Rudolf Malý

Autor článku
Rudolf má rád dobré jídlo, sport a nekorektní humor. Nebrání se elektromobilitě, ale taky jí nijak zvlášť nefandí. Ve volném čase se rád vrtá v autech a obecně vlastně v čemkoliv.

Podobné články