Výběr obytného vozu či karavanu a kam za nimi na výstavu

22. 5. 2021 6 min. čtení Tipy a rady

V případě, že právě vybíráte obytný vůz nebo karavan, měli byste si nejprve říct, co od něj očekáváte a k jakému účelu si ho pořizujete. Pokud si chcete všechno názorně představit, můžete navštívit i některou z výstav, které se konají nejen v České republice, ale i v zahraničí.

Výběr obytného vozu nebo karavanu

Při výběru obytného vozu i karavanu byste si měli nejprve říct, kolik osob a kam bude jezdit. S menšími vozy budete mít nižší spotřebu a zároveň budete moct úsporněji parkovat a vjíždět na místa, kam byste s většími modely nemohli. Mimo jiné s nimi bude snazší manipulace.

To oceníte hlavně v případě, že nejste příliš zdatný řidič. Pokud ale plánujete cestovat s rodinou, je třeba dbát na to, aby všichni měli dostatek prostoru na spaní, sezení i uložení věcí.

Přemýšlíte o koupi nebo pronájmu obytného vozu? Zde jsou inzeráty

Zároveň byste měli dbát na to, aby uspořádání veškerého vybavení bylo logické. V relativně malém prostoru, který budete mít k dispozici, oceníte různé vychytávky, které vám usnadní a zpříjemní pohyb nebo ukládání věcí.

Vybírat byste měli i podle ceny. Pokud za karavan nebo obytňák dáte částku, která nebude odpovídat vašemu rozpočtu, je možné, že se budete muset uskrovnit v plánech na dovolenou. Řídit se můžete samozřejmě i podle výrobce daného modelu.

Výstavy obytných vozů a karavanů

Při výběru karavanu nebo obytňáku jsou výstavy skvělým pomocníkem. Můžete si tam mnoho modelů prohlédnout naživo a zeptat se odborníků na to, co vás zajímá.

Karavany k půjčení nebo koupi v online inzerátech

Díky tomu si budete moct porovnat výhody a nevýhody jednotlivých řešení a kvalifikovaně se rozhodnout.

V Čechách mezi největší akce věnované tomuto tématu patří výstavy For caravan v Praze nebo Caravaning v Brně. Pokud vás obytná vozítka opravdu zajímají, neměli byste si je nechat ujít.

V zahraničí můžete navštívit např. výstavu Camper Caravan Show ve Varšavě, která se chlubí tím, že se jedná o největší výstavu ve střední a východní Evropě. Letos se koná 7. až 10. října.

Zdroj médií: everypixel

Podobné články

Chcete zdarma dostávat prémiový obsah, zajímavé nabídky a akce do svého e-mailu?