Cesta karavanem do Chorvatska

10. 8. 2022 2 min. čtení Tipy a rady Rádce motoristy Cestování do zahraničí Cestování autem do Chorvatska

Chcete se vydat do Chorvatska na vlastní pěst bez cestovek? Nechcete v letních měsících utrácet za drahé přeplněné hotely? Vyrazte do Chorvatska s karavanem.

Karavanem do Chorvatska

Zákon a karavany Chorvatsko

Kempování "na divoko" je u nás v Česku velmi běžné. V zahraničí je však potřeba si na tohle dávat pozor. V osobních automobilech ani v karavanech byste správně neměli přespávat ani při cestě do cílové destinace (s trochou štěstí vás však prospat nechají). Avšak přímo kempování kdekoliv se vám zachce rozhodně povolené není.

S karavanem na Stellplatz

Existují zde hned tři možnosti (místa), jak a kde můžete zaparkovat a beztrestně kempovat. Jedním z míst je takzvaný Stellplatz, což je "oficiální" karavanové stání. Na tomto místě můžete provést základní údržbu karavanu, jako je vyprázdnění toalety, doplnění vody, dobití baterií či vyhození odpadků a je dovoleno zde zůstat přes noc. 

Ubytování v autokempu

Stellplatzů je však v celém Chorvatsku opravdu málo (vyhledat si je můžete v německé aplikaci ADAC), a proto vám zbyde druhá možnost a to je ubytování v autokempu. Autokempů je v Chorvatsku opravdu dostatek a to nejen v přímořských oblastech, ale také ve vnitrozemí. Za noc v autokempu je však nutné si zaplatit.

Karavanem v Chorvatsku můžete navštívit s rodinou například autokemp Zaton Holiday Resort – Zadar. Můžete navštívit zdejší aquapark, večerní diskotéku pro nejmenší nebo krásnou písečnou pláž. Pokud se věnujete ekologii, můžete navštívit pětihvězdičkový ekologický rodinný autokemp Krk Premium Camping Resort, který se nachází na známém ostrově Krk. Kemp nabízí příjemné prostředí, vodní park s atrakcemi, divadlo, masáže, saunu i bohatý večerní program. 

Poslední možností, jak stavět v Chorvatsku s karavany je domluvení se s místními obyvateli. Ti jsou většinou ochotní vám umožnit zaparkovat svůj karavan na svém pozemku za malou úplatu. 

Zdroj info: Anywhere Campers, Caravan Club, Svět Karavanů, All4Camper.
Zdroj médií: Depositphotos.
Nikola Vrablová

Autor článku
Nikča snila o tom být ekologem - láska k autům ji ale přivedla na jinou cestu. Od školy si chodívá odpočinout na garáž, kde opravuje svůj německý šestiválec

Podobné články

Chcete zdarma dostávat zajímavé rady a tipy na auto-moto akce nejen na víkendy?