PRÁCE 🧰

Pneuservis Klatovy - jaký vybrat?

5. 1. 2021 4 min. čtení diskuze (0) Tipy a rady Jak vybrat pneu Kde přezout pneumatiky Nákup v pneuservisu Rádce motoristy

Hledáte pneuservis v Klatovech a okolí? Máte píchlou pneumatiku nebo potřebujete nové pneumatiky a nevíte kam s tím? V našem článku se dozvíte mnoho informací, které Vám usnadní výběr vhodného pneuservisu pro Vás. 

Pneuservisy Klatovy

Pneuservisy v Plzeňském kraji:

  1. Pneuservis Rokycany
  2. Pneuservis Plzeň
  3. Pneuservis Klatovy - právě čtete

Čím začít při výběru pneuservisu?

Jak vybrat správný pneuservis? Není to tak složité. Nejdříve se zamyslete nad službou, kterou hledáte. Pak už můžete svůj výběr zúžit a zvolit tak ten pravý pro vás. V úvahu berte i tradici a počet let na trhu, šikovnost a proškolenost personálu nebo nabídku doplňkových služeb.

Jednou z nejvíce žádaných služeb bude jelikož zákon totiž přikazuje používat zimní pneumatiky od 1. listopadu do 31. března, jestliže je na vozovce viditelný sníh, led nebo námraza. V Klatovech naleznete více než 30 pneuservisů, které Vám přezují pneumatiky. 

Pneuservisy Klatovy - katalog firem

Další poptávanou službou je oprava nějakým způsobem poškozených nebo propíchnutých pneumatik. Existuje možnost opravy pneumatik pomocí spreje na opravu pneumatik, nebo lze využít profesionálních služeb pneuservisů. Oprava propíchnuté pneumatiky vás bude stát asi 150 až 500 Kč.

Jak poznat kvalitu pneuservisu

Jak poznat kvalitní pneuservis

Tradice a počet let na trhu. Víte, kolik let už je vámi vybraný pneuservis na trhu? Slyšeli jste o něm od příbuzných nebo známých? Pokud  ano, bude zřejmě kvalitní. Ne každá firma má totiž vybudovanou dobrou pověst.

Jak poznat kvalitní pneuservis

Moderní technické vybavení. Pyšní se při své prezentaci pneuservis automatickými zouvačkami a vyvažovačkami, kvalitním ručním nářadím nebo dostatečným počtem zvedáků? Pak bude jistě dobrou volbou.

Jak poznat kvalitní pneuservis

Proškolený a šikovný personál. Jsou zaměstnanci vámi vybraného pneuservisu šikovní a práce jim jde od ruky? Pak budou asi dobře vyškolení nebo mají prostě talent od přírody. I to zvyšuje kvalitu firmy.

Jak poznat kvalitní pneuservis

Široká nabídka doplňkových služeb. Můžete si ve vámi vybraném pneuservisu kromě prodeje, přezutí, nahuštění nebo výměny pneumatik nechat také změřit geometrii kol, opravit ALU disky nebo vyvážit kola? Taková firma se vyznačuje vysokou kvalitou.

Jak poznat kvalitní pneuservis

Malý lokální pneuservis nebo velký hráč na trhu? Upřednostňujete velké pneuservisy před živnostníky? Malé podniky ale mají také své výhody. Jsou vstřícnější k zákazníkům a často také plní požadavky i mimo provozní dobu.

Pneuservisy Klatovy a okolí

V Klatovech a okolí najdete asi 40 pneuservisů, které nabízí tyto služby:

Zákonem dané požadavky na hloubku dezénu

Minimální zákonem stanovená hloubka dezénu u zimních a letních pneumatik se liší o několik milimetrů. Hloubka dezénu pro letní pneumatiky musí být nejméně 1,6 mm, pro zimní pak 4 mm. Na sjeté pneumatiky si dejte pozor, protože čím méně výrazný je vzorek, tím větší je riziko nehody.

Pokud vás zajímají další informace o výměně zimních a letních pneumatik nebo hloubce dezénu, prohlédněte si články, které jsme pro vás připravili v rádci Portálu řidiče.

Nad jakou další neméně důležitou věcí byste měli rozmýšlet? Nad uskladněním pneumatik. Pokud je budete uskladňovat doma, dejte si pozor, aby se nevytratila jejich životnost a bezpečnost. Jestliže po sezóně pouze hodíte pneumatiky do sklepa a více se jimi nezabýváte, může to vést k jejich trvalému poškození a také zbytečným výdajům pro vás za pořízení nových. Cena uskladnění v pneuservisu vás vyjde asi na 400 Kč.

Autorizované pneuservisy v Klatovech

Pneuservisy v okolních okresech

  • Pneuservisy Domažlice - V Domažlicích můžete navštívit jeden ze zhruba 31 pneuservisů, které nabízí nejrůznější služby.
  • Pneuservisy Rokycany - V Rokycanech a okolí se nachází kolem 19 pneuservisů, kde vám nabídnou, třeba opravu alu disků, vyvážení kol a nebo uskladnění pneumatik.
  • Pneuservisy Plzeň - V tomto okrese najdete asi 100 pneuservisů, ve kterých si poradí jak s běžnými, tak s méně často poptávanými službami.
  • Pneuservisy Plzeň-jih - Ve Plzni-jih lze nalézt asi 32 pneuservisů, kde se postarají například o nahuštění, přezutí pneumatik nebo i jejich plnění dusíkem.
  • Pneuservisy Plzeň-sever - Ve Plzni-sever je přibližně 45 pneuservisů se širokou nabídkou služeb.
  • Pneuservisy Tachov - V Tachově můžete navštívit jeden ze zhruba 15 pneuservisů, které nabízí nejrůznější služby.

Pneuservisy Klatovy pro nákladní vozidla

Více zajímavých článků

Zdroj médií: Redakce.

Podobné články