Nejprodávanější gps lokátor do auta

19. 8. 2021 2 min. čtení Tipy a rady

GPS lokátory jsou velmi užitečná a velikostně nenáročná zařízení, která dokážou ochránit auto proti případné krádeži nebo mohou sloužit firmám ke kontrole polohy služebních automobilů. Díky technologii GPS (Global Positioning System) je bez problému možno vystopovat zařízení skoro na celém světě. 

Kde je možné najít GPS lokátor?

Lokátory obvykle rozdělujeme na 2 druhy, vnitřní a venkovní. Venkovní umístění je to jednodušší, stačí ho připevnit zespoda k podvozku vozidla. Vnitřní umístění už vyžaduje odborníka nebo dovednosti, jelikož se lokátor instaluje přímo do elektroinstalace. Či jednoduše do 12V či 24V nabíječky vozu.

Kolik mě bude pořízení stát?

Když přihlédneme k tomu, že v případě krádeže nám GPS lokátor dokáže vystopovat, kde se zrovna auto nachází, tak jsou pořizovací ceny vcelku příznivé. Ceny už nějakých dobře použitelných lokátorů se pohybují v rozmezí od 1 200 korun do přibližně 4 000 korun. Dále pokud chcete špičkovou technologii s přesností například do 2 metrů, tak se dostáváte k částkám 8 000 korun a výše

Které GPS lokátory jsou nejprodávanější?

Velice záleží na cenové relaci, ve které se chcete pohybovat. Mezi normálními lidmi, co chtějí jen ochránit svoje auto, ale nenechat v tom celé mění, patří mezi nejprodávanější tyto

  • Trackito Car - 4 000 korun - vhodný i pro menší podnikatele díky programu na monitorování polohy (cena programu je 590 Kč na rok)
  • Helmer LK 511 - 2 990 korun - výdrž baterie 6-9 let, připevní se ke karoserii velmi silným magnetem
  • GPS GSM Lokátor - 1 199 korun - umístění vnitřní, poskytuje velkou spoustu funkcí od zabezpečení, polohování, sledování, ale i odposlech externím mikrofonem, spuštění alarmu, zastavení přívodu paliva a odpojení baterie

GPS lokátory s odposlechem

Některé lokátory jsou vybaveny externím mikrofonem, který vám umožňuje tiše odposlouchávat, co se děje v autě. Je to řešení způsobem za pomocí hovoru na SOS číslo, které je přiděleno k lokátoru. Ten se při zavolání tiše spustí a probíhá hovor, o kterém víte jen vy. Zařízení nebude vydávat žádné zvuky.

Zdroj médií: freepik
Nikola Vrabel

Autor článku
Nikča vždycky snila o tom být nadějným chemikem, od školy si chodívá odpočinout na garáž a víkendy tráví s foťákem na nejrůznějších tuning srazech.

Podobné články