Střešní nosiče na auto jsou populární zejména u rodin, které jezdí v zimě na lyžovačky třeba do Alp. Je ale fajn si rakev zabezpečit, což se dá realizovat i velmi jednoduše.
GPS lokátor do auta zabezpečí střešní nosič na lyže
Články na téma GPS lokátor:
- GPS sledování aut: Jak to funguje?
- GPS lokátor do auta: Na kolik vyjde a který je nejprodávanější
- Nejlevnější GPS lokátor do auta - vyplatí se?
- Reálné srovnání AirTagu a GPS lokátoru
- Levný GPS lokátor proti profi řešení
- Rakev na lyže – jak ji zabezpečit? - právě čtete
- Kniha jízd – dojde k jejímu zrušení?
- Roční zkušenosti s GPS lokátory
- GPS lokátor do auta – naše recenze po půl roce - již brzy
- Zabezpečení auta proti krádeži - již brzy
Vozit lyže na střeše se dá dvěma základními způsoby. Buď můžeme mít střešní box, nebo jenom nosič na lyže a snowboardy. Pakliže nepotřebujete převážet nic jiného, než právě lyže a snowboardy, doporučíme klidně i jenom střešní nosič.
Box totiž není zdaleka tak bezpečný a při nárazu může dojít k jeho uvolnění. Testován většinou je na rychlost do 40 km/h (respektive na náraz v rychlosti do 40 km/h). Cokoliv prudšího znamená většinou fatální poškození boxu. Problém je, že obsah, není-li pevně uchycen, cestuje uvnitř při prudkém manévru společně a jeho hmotnost se v podstatě sčítá. Jestliže tedy chcete „rakev“ na střechu, investujte do kvalitní značky.
Výhodou běžných nosičů je, že drží lyže většinou poměrně pevně. Navíc je nosič i daleko skladnější než střešní box. Je ale pravda, že boty na lyže ani další objemný náklad vám nosič neodveze a musíte se spolehnout na kapacitu úložného prostoru auta.
Střešní nosiče na auto a jejich zabezpečení
Jak střešní box, tak střešní nosiče na auto je fajn si zabezpečit. Jedna věc je kvalitní zámek, který by měl obsah chránit proti nenechavcům. Jenže když se od auta vzdálíte, může mít případný zloděj dost času na odvrtání nebo mechanické poškození boxu a k obsahu se tak dostane v řádu minut.
Zde je prostor pro využití GPS lokátoru, který umí varovat majitele auta v případě, že dojde k nežádoucím pohybům nebo otřesům. Jeden takový jsme otestovali, konkrétně se jednalo o REXlink OBD2 Data. Ten umí právě rozpoznat otřesy a pohyby vozidla, a to i s vypnutým motorem. Je totiž neustále napájen z autobaterie a pokud akcelerometr lokátoru zaznamená pohyb, dá o tom okamžitě vědět majiteli auta pomocí notifikace na smartphone. Dává tak uživateli možnost reagovat, i když nemá třeba vozidlo přímo pod vizuální kontrolou.
Další vychytávka, která se může v zimě hodit, je monitoring napětí autobaterie. Ať už GPS lokátor do OBD zásuvky, nebo lokátor, která se napojuje přímo na akumulátor, oba umí měřit jeho napětí a hodnoty se propisují do aplikace. Je tak možné se podívat, jak moc se třeba týdenní pobyt v mrazu podepsal na napětí autobaterie a jestli by nebylo fajn ji dobít třeba delší jízdou.
Zdroj médií: Depositphotos.
Za odborné informace děkujeme partnerovi
REX nabízí zákazníkům jednodušší a bezpečnější život. Ať už se jedná o vozidla, nemovitosti, zaměstnance, zabezpečení nebo GPS lokalizaci. Vše jednoduše a spolehlivě v jednom prostředí.