Mýtné ve Slovinsku

18. 7. 2021 2 min. čtení Tipy a rady

Pokud se chystáte na letní dovolenou do turisticky oblíbeného Chorvatska, s velkou pravděpodobností budete projíždět Slovinskem. V případě, že si chcete zajistit co nejhladší průjezd, neměli byste se bránit investici do dálniční známky. Ta se vás týká většiny turistů. Mýtné ve Slovinsku je povinné pro vozy nad 3,5 tuny.

Články na téma placení mýta:

  1. Výběr mýtného v zahraničí
  2. Mýtné ve Slovinsku - právě čtete
  3. Mýtné v Chorvatsku

Slovinsko sice není cílovou destinací velké skupiny Čechů, mnohem více jich ale míří do Chorvatska. A cesta přes Rakousko a Slovinsko je jednou z možností, jak se tam rychle a bezproblémově dostat. Pro hladký průjezd slovinským územím je dobré využít cestování po dálnicích. To je možné ale pouze po zakoupení dálniční známky

Dálniční známku pro automobil si ve Slovinsku můžete koupit na 1 týden, 1 měsíc nebo 1 rok. Datum platnosti vám označí přímo v místě, kde budete známku kupovat. Nejjednodušším místem pro nákup jsou pro cizince hraniční přechody. Sehnat ji ale můžete i na čerpacích stanicích, poštách nebo v trafikách.

Cena dálniční známky ve Slovinsku

Cena dálniční známky se liší nejen podle doby platnosti, ale také podle rozměrů a hmotnosti vozidla. Nižší cenová kategorie platí pro vozidla do 3,5 tuny a výšky do 1,3 m nad první nápravou. Karavany spadají do této kategorie také bez ohledu na výšku. Cena, kterou zaplatíte, pokud váš vůz spadá do této kategorie je:

  • 15 eur za týdenní známku,
  • 30 eur za měsíční známku a 
  • 110 eur za roční známku.

Pro vozy s hmotností nad 3,5 tuny a výškou přesahující 1,3 m nad první nápravou platí o něco vyšší ceny. Pokud jedete s vozem, který spadá do této kategorie, zaplatíte:

  • 30 eur za týdenní známku,
  • 60 eur za měsíční známku a 
  • 220 eur za roční známku.

Po zakoupení příslušné známky už můžete bez obav vyrazit na další cestu.

Zdroj médií: structurae

Podobné články

Chcete zdarma dostávat prémiový obsah, zajímavé nabídky a akce do svého e-mailu?