Mýto a mýtné brány v Rakousku

25. 7. 2022 2 min. čtení Tipy a rady Rádce motoristy Cestování do zahraničí Mýtné cestou na dovolenou Cestování autem po Rakousku

Mýto v Rakousku se u osobních automobilů platí pouze v některých úsecích, jindy musíte mít pouze platnou dálniční známku. Kde se tyto úseky nachází a kolik stojí rakouské mýto?

Mýtné v Rakousku

V Rakousku je nutné si zakoupit dálniční známku, pokud se rozhodnete se vydat na jakoukoliv rychlostní silnici či dálnici. Je možné si zakoupit desetidenní, dvouměsíční nebo i roční známku (ta však neplatí ode dne koupě, ale od 1. 12. 2021 do 31. 1. 2023 - ostatní dvě platí ode dne nákupu).

Za desetidenní rakouskou dálniční známku zaplatíte 9,60 EUR za osobní automobil, u motocyklu pak 5,60 EUR. Za dálniční známku na dva měsíce zaplatíte za OA 28,20 EUR, u motocyklu 14,10 EUR. Pokud se rozhodnete pro roční dálniční známku, vyjde vás na 93,80 EUR (37,20 EUR motocykl).

Mýtné v Rakousku

V Rakousku se platí u osobních automobilů i tzv. doplňkové či úsekové mýto. To se platí v šesti tunelech v úsecích A9 Pyhrn Autobahn (Gleinalm a Bosbrusktunnel), A10 Tauern Autobahn, A11 Karawanken Autobahn, A13 Brenner Autobahn, S16 Arlberg Schnellstrasse. Více informací o sazbách a úsecích najdete na stránkách ASFINAG.at - stránky spravující rakouské mýto. 

Na rakouských dálnicích a rychlostních silnicích musí všechna vozidla s celkovou hmotností nad 3,5t platit mýtné. Mezi tato vozidla se řadí nákladní vozy, autobusy, ale také dodávky a velké obytné vozy. Výše poplatku za mýto v Rakousku se počítá podle ujeté vzdálenosti. Elektronické mýtné v Rakousku zajišťují společnosti ASFINAG a Felbertauernstraße AG. S nákladním vozidlem je mýto v Rakousku možné platit přes mýtné boxy GO-Box DKV BOX EUROPE nebo DKV BOX REETS.

Zdroj info: DKV, cebia.
Zdroj médií: Depositphotos.
Nikola Vrabel

Autor článku
Nikča snila o tom být ekologem - láska k autům ji ale přivedla na jinou cestu. Od školy si chodívá odpočinout na garáž, kde opravuje svůj německý šestiválec

Podobné články

Chcete zdarma dostávat zajímavé rady a tipy na auto-moto akce nejen na víkendy?