Vyrážíte na dovolenou do Polska? Prozradíme vám, za jaké ceny zde na benzinkách koupíte balenou vodu nebo pivo.
Jaká je cena piva a balené vody na polských benzinkách?
Články na téma ceny v Polsku:
- Ceny v obchodech v Polsku
- Ceny v restauracích v Polsku – Gdaňsk
- Čerpací stanice Polsko – ceny občerstvení a kávy
- Ceny na trzích v Polsku
- Cena piva a jeho nabídka v Polsku
- Kolik zaplatíte za zmrzlinu v Polsku? Mnohem méně než u nás
- Čerpaní stanice v Polsku a Česku: Jaké jsou tady aktuální ceny jídla?
- Jak drahý je alkohol v Polsku?
- Kolik zaplatíte za kávu v Polsku? Vyrazili jsme na průzkum!
- Aktuální ceny v polských restauracích
- Ceny piva a vody na polských čerpacích stanicích - právě čtete
- Jak vysoké jsou ceny zeleniny a ovoce na trzích v Polsku?
- Za kolik si dáte v Polsku pizzu? Příliš výhodné to není
Letos, tak jako každý rok, vyráží mnoho Čechů do Polska na dovolenou. My vám dnes přinášíme aktuální ceny balené vody a piva na polských čerpacích stanicích.
Nezapomeňte na tyto věci
Při vaší dovolené nejen do Polska byste neměli zapomenout na občanský průkaz, autolékárničku, základní výbavu pro výměnu kola a také reflexní vestu pro každého spolucestujícího v autě. V případě problému je dobré mít sjednané cestovní pojištění. Na pár dnů stojí doslova pár korun a pokud se něco stane, budete za něj rádi.
Chystáte se do Polska na dovolenou? Nechte si kalkulačkou spočítat náklady na cestu
Jakou vodu a pivo – vybere si i Čech?
Na čerpacích stanicích potkáte celé regály plné vody a piva. Bohužel, žádné známé názvy balené vody zde nenajdete, ale jedná se prakticky o to stejné. Důležité je jen rozlišovat značení perlivé a neperlivé vody. Perlivou vodu poznáte podle označení „gaz“, „gazovana“ nebo „mocny gaz“. Pokud je na lahvi psáno „niegazovana“, jedná se o neperlivou vodu. V V případě, že stejně jako my zavítáte na čerpačku Orlen, narazíte kupříkladu na značku Verva (Sport – 3,99 zl / 23 Kč za 0,7l, nebo Junior 3,49 zl /20 Kč za 0,5l). Případně můžete vyzkoušet typicky polské „vodní prameny“ Żywiec Zdrój (0,5l za 3,99 zl / zhruba 24 Kč), nebo Nałęczowianka (0,5l za 4,29 zl / asi 25 Kč). Vyzkoušet můžete i jejich ochucené varianty, které vychází zhruba na 4,79 zlotých, což je v přepočtu asi 29 korun.
U piva také nehledejte žádné „známé tváře“. Nejvíce povědomý vám na benzínkách bude Zubr v plechu za 5,89 zl (zhruba 34,60 korun) anebo Žatecký ležák za 5,99 zl (35 korun). K vyzkoušení ale rozhodně doporučujeme polské pivo Tyskie za 6,29 zl (37 korun), Zywiec za 6,59 (skoro 39 korun) nebo ochucený Okocim za 6,29 zl (37 korun). Mezi nealkoholická piva v Polsku patří třeba právě zmíněný Okocim (pomeranč a limetka) za 5,69 zl (39 korun), Warka Radlr za 6,79 zl (skoro 40 korun), Lech Active za 6,89 zl (více jak 40 korun) nebo Tyskie za 6,29 zl (37 korun).
Oproti tomu, co seženete třeba v polských supermarketech, je zde patrný cenový rozdíl, ale za nás to není nic dramatického. I přesto jsou to ceny mnohem přívětivější než na mnohých benzinkách v Česku.
Také čtěte
Nechcete ztrácet čas výpočtem nákladů na cestu do Polska? Použijte naši kalkulačku
Je bezpečné pít v Polsku vodu z kohoutku?
V Polsku kdysi nebylo možné pít vodu z kohoutku, ovšem od roku 2004 to možné je. Mnoho Poláků si však stále ani za dvacet let nezvyklo a stále kupují vodu balenou. Díky tomu že je Polsko v Evropské unii, je na vodu v kohoutcích dohlíženo velmi přísnými hygienickými předpisy. Proto se nemusíte ničeho bát, neutrácejte zbytečně za drahé balené vody a natočte si vodu na cesty rovnou z kohoutku.
Mohlo by se vám hodit: Vyrážíte letos autem do Polska? Nezapomeňte si s sebou přibalit občanský průkaz, autolékárničku a také cestovní pojištění. Pro online sjednání s 20% slevou můžete využít kalkulačku cestovního pojištění a dostanete navíc dárek v podobě e-booku.
Chcete na cestovním pojištění výrazně ušetřit? Pokud do zahraničí vyrážíte alespoň dvakrát během roku, vyplatí se přemýšlet o roční cestovní kartě.
Spočítat cenu pojištění do Polska
Zdroj médií: Depositphotos, Nikola Vrabel.