Chystáte se na dovolenou do Polska a bojíte se, že nebudete mít co pít? Poradíme vám, jaká polská piva vyzkoušet.
Jaká piva mají v Polsku a kolik za ně zaplatíte?
Články na téma ceny v Polsku:
- Ceny v obchodech v Polsku
- Ceny v restauracích v Polsku – Gdaňsk
- Čerpací stanice Polsko – ceny občerstvení a kávy
- Ceny na trzích v Polsku
- Cena piva a jeho nabídka v Polsku - právě čtete
- Kolik zaplatíte za zmrzlinu v Polsku? Mnohem méně než u nás
- Čerpaní stanice v Polsku a Česku: Jaké jsou tady aktuální ceny jídla?
- Jak drahý je alkohol v Polsku?
- Kolik zaplatíte za kávu v Polsku? Vyrazili jsme na průzkum!
- Aktuální ceny v polských restauracích
- Ceny piva a vody na polských čerpacích stanicích
- Jak vysoké jsou ceny zeleniny a ovoce na trzích v Polsku?
- Za kolik si dáte v Polsku pizzu? Příliš výhodné to není
I přes fakt, že „národním“ polským alkoholem je vodka, nejedná se o jediný nápoj, které Polsko opravdu umí. Mezi nejznámější značky sladových piv patří Tyskie, Żywiec, Okocim, Warka nebo Kasztelan. Jedná se o nejoblíbenější alkoholické nápoje mezi místními Poláky.
Často se servíruje také „piwo z skoiem“, což by náš národ pivařů asi těžko rozdýchal. Jedná se totiž o pivo ochucené ovocným sirupem (nejčastěji malinovým nebo zázvorovým). Takové pivo se pak pije brčkem a mezi Čechy asi příliš oblíbené nebude. Tradičním je také Porter (například Żywiec Porter s originální recepturou už od roku 1881), což je craft beer s vysokým obsahem alkoholu.
Pokud však chcete objevit opravdu dobré chmelové nápoje, budete se muset vydat podstatně hlouběji. V roce 2015 došlo k otevření až 57 nových pivovarů, přičemž jedním z průkopníků byl i pivovar Pinta se svojí American IPA, která je dnes známá po celém světě a kterou můžeme jen doporučit. Pokud chcete objevovat místní speciály, budete se muset vydat do místních pivních „barů“, které najdete třeba ve Varšavě, v Krakově, ale i v Gdaňsku, Sopotech a Gdyni. V Krakově (za 190 zl/os) a Vratislavi (za 164 zl/os) se můžete zúčastnit i speciálních Craft Beer Tours, kde si můžete vychutnat až 10 druhů piv z místních minipivovarů.
Nechcete ztrácet čas výpočtem nákladů na cestu do Polska? Použijte naši kalkulačku
Ceny piva na čerpacích stanicích
Na benzinových stanicích však žádné speciály nečekejte. Ceny tu jsou oproti supermarketům sice vyšší, ale není to žádná velká katastrofa. Nejvíce povědomý vám na benzínkách bude patrně Zubr v plechu za 5,89 zl (34,60 korun) anebo Žatecký ležák za 5,99 zl (zhruba za 35 korun). Dále pak můžete objevit pivo Tyskie za 6,29 zl (39 korun), Zywiec za 6,59 zl (asi 39 korun) nebo ochucený Okocim (malina a kanadská borůvka) za 6,29 zl (37 korun) v plechu. Mezi nealkoholická piva v Polsku patří právě zmíněný Okocim za 5,69 zl (33,50 korun), Warka Radlr za 6,79 zl (40 korun), Lech Active za 6,89 zl (40,50 korun) nebo Tyskie za 6,29 zl (zhruba 37 korun).
Chcete mít náklady na cestu do Polska pod kontrolou? Využijte naši online kalkulačku
Ceny piva v obchodech
V polské Biedronce můžete často pivo sehnat ve velmi výhodných akcích. My jsme při naší návštěvě narazili například na pivo Harnaś za 1,99 zlotých / 11 korun (běžně za 3,69 zl / 22 korun). Nealkoholický Lech tu v rozličných ovocných příchutích pořídíte za 3,99 zl / 23 korun (v běžné ceně za 4,71 zl / 28 korun). Żywiec v plechu koupíte za 3,29 zlotých / 19 korun (běžná cena za jeden je 4,19 zl / 25 korun). Pivo Perla ve skle je možno sehnat za 3,19 zlotých / 19 korun (bez akce za 3,79 zl / 22 korun). Za známé Desperados v Biedronce v akci zaplatíte 5,49 zlotých / 32 korun (běžně za 11,71 zl / 69 korun) a další ochucené varianty v plechu pořídíte za 4,99 zl / 29 korun.
Mohlo by se vám hodit: Vyrážíte letos autem do Polska? Nezapomeňte si s sebou přibalit občanský průkaz, autolékárničku a také cestovní pojištění. Pro online sjednání můžete využít kalkulačku cestovního pojištění a snadno si tak uděláte nezávislý průzkm trhu.
Spočítat cenu pojištění do Polska
Zdroj médií: Depositphotos, Redakce.