PRÁCE 🧰

Co můžeme očekávat v roce 2023 od značky Nissan?

19. 1. 2023 1 min. čtení diskuze (0) Aktuality Nissan

Nedalo nám to a napsali jsme do automobilek působících na českém trhu, jak to vidí s rokem 2023. Zajímal nás především vývoj cen a dodacích lhůt, ale také chystané novinky.

Co můžeme očekávat v roce 2023 od značky Nissan?

Nissan – novinky pro rok 2023

Odpověď z Nissanu byla stručnější, ale za nás dostatečně informativní. Rok 2023 v podání této automobilky vypadá nadějně.

  • Jaký očekáváte vývoj cen u nových vozů v roce 2023?

Prozatím nemáme žádné konkrétní informace, ale obecně neočekáváme už tento rok nijak razantní zdražování.

  • Jaká je aktuální čekací doba od objednání nového auta do jeho dodání? Dá se v roce 2023 očekávat v tomto směru zlepšení?

V případě Nissanu čekací doba závisí na modelu a zvolené výbavě. Výroba upřednostňuje klíčové modely, takže dodávky modelu Qashqai a X-Trail očekáváme poměrně rychlé (Qashqai z továrny v Sunderlandu ve VB v průměru 4-5 měsíců, X-Trail jde z Japonska, takže cca 6-7 měsíců). U modelů Leaf a Juke odhadujeme nyní čekací dobu kolem 8-9 měsíců. Naše výhledy pro rok 2023 ukazují pozitivní trend, takže očekáváme zlepšení situace.

  • Kolik novinek budete představovat v roce 2023 a kolik z nich bude čistě elektrických? Můžete být v tomto směru konkrétní a prozradit konkrétní názvy/jména aut.

Nissan má za sebou silnou produktovou ofenzívu z minulého roku. Letos nás čeká ještě představení dalších verzí Nissanu Townstar – zejména 100% elektrická verze Van a Combi + prodloužená verze L2.

Zdroj info: Nissan.
Zdroj médií: Nissan.

Podobné články