Tipy na dárky: Alkoholtester

22. 11. 2021 2 min. čtení Tipy a rady Rádce motoristy Jak vybrat alkohol tester Základní informace k alkohol testerům

Každý motorista, který si dá občas rád do nosu, jistě ocení dárek v podobě alkoholtesteru. Ten ho může ochránit od případné pokuty a sebrání řidičáku. Jaký tester vybrat, aby obdarovaného opravdu potěšil?

Alkoholtester jako dárek

Tipy na dárek pro motoristy a řidiče:

 1. 10 tipů na dárek pro motoristu
 2. Praktické vybavení auta lze pořídit za pár korun
 3. Přehled nejlepších vychytávek do auta
 4. Alkoholtester jako dárek - právě čtete
 5. Dárková sada autokosmetiky
 6. Autokompresor jako dárek
 7. Kamera do auta
 8. Nabíječka autobaterií
 9. Nosič na lyže - již brzy
 10. Vůně do auta - již brzy
 11. Organizér do auta - již brzy
 12. Handsfree do auta - již brzy

Jestliže tápete nad tím, čím obdarovat blízké, možná pro vás máme řešení. Jedná se o alkoholtester. Tento dárek je vhodný pro každého, kdo si občas dá to pivo navíc, ale na druhý den musí nebo potřebuje někam jet a neví, jak na tom s hladinou alkoholu v krvi právě je. Zřejmě ho ale neocení ti, kteří jsou abstinenti nebo pijí s rozumem, když mají na druhý den někam jet. Toto si dobře promyslete, abyste obdarovaného svým darem spíš neurazili.

Z čeho vybírat

Předem apelujeme na každého vtipálka, který by snad rád koupil náhražku alkoholtesteru na přívěsku na klíče za pár korun. Takový je úplně k ničemu a především se na něj nedá vůbec spolehnout. V případě tedy, že to berete alespoň trochu vážně, pak můžete sáhnout po digitálních alkoholtesterech s dvěma různými čidly. Může to být buď ten s polovodičovým senzorem a nebo s elektrochemickým senzorem.

V případě toho druhého senzoru neuděláte chybu, protože dost vydrží a hodnoty vykazuje přesně. Obdarovaného rovněž nezapomeňte informovat o tom, aby svůj nový přístroj nechal pravidelně zkalibrovat. Čímž se zajistí jeho dlouhá životnost a především přesnost měření. Ačkoli hodnota měření není to nejdůležitější, jako spíše to, aby se hodnota vůbec ukázala. Pokud vyjde cokoliv vyššího než je nula, je to jasné znamení zůstat doma v posteli a na auto vůbec nesahat.

Jaká je cena

S cenou už je to na pováženou. Jednorázové testery budou stát pár korun, kdežto ty, které mají vydržet několik desítek měření, budou dražší. Existují i takové měřící přístroje, které stojí více než 20 tisíc korun. Ale nutno podotknout, že to už je extrém a v takovém případě uděláte lépe, když obdarovaného pošlete raději na týden k moři.

Záleží tedy na vás kolik do alkoholtesteru chcete investovat a jak moc jej obdarovaný bude používat a jestli vůbec. Pokud si nevíte rady, můžete zajít do kamenného obchodu a nechat si poradit tam. Nicméně online obchody už mají tak vytuněné své popisky, že prakticky neexistuje možnost, abyste z daného výrobku nepoznali o co se jedná a jaké funkce daný alkoholtester splňuje. V současné kovidové době se stejně preferuje ta bezkontaktní forma nákupu.

Zdroj médií: Depositphotos.
Michaela Rubešová

Autor článku
Poznávacím znamením Míši je v jedné ruce foťák a v druhé pero, s kterým si vše pečlivě zapisuje. Ráda cestuje, ochutnává dobrá jídla a miluje výjimečná auta s duší.

Podobné články