Rozsah povinné výbavy aut ve Francii

25. 10. 2020 8 min. čtení Tipy a rady

V našem seriálu o povinné výbavě motorových vozidel v jednotlivých zemích pokračujeme Francií. Co s sebou do země dobré módy, vína a kvalitních sýrů vzít?

Rozsah povinné výbavy aut ve Francii

Dětské autosedačky

Pokud jsou zadní sedadla volná, musí dítě věku do deseti let cestovat právě na zadních sedadlech vozu a v autosedačce. U sedmimístných automobilů se za zadní sedadla považují druhá i třetí řada. Zároveň, pokud je hmotnost dítěte nižší než 13 kilogramů, musí být v sedačce upevněné proti směru jízdy. Dopředu dítě smí až v deseti letech věku, kdy už zároveň nemusí používat autosedačku.

Lékárnička

Francie je jednou ze zemí, kde autolékárnička není součástí povinné výbavy vozu. Budete-li ji v autě mít, nic tím nezkazíte.

Lékárničky pro automobily a motocykly v nabídkách e-shopů

Reflexní vesta

Vesty jsou povinné pro všechny pasažéry ve vozidle. V případě nehody pasažéři musejí opustit vozidlo. Netřeba asi poznamenávat, že v kufru jsou vesty k ničemu, je potřeba je mít ideálně v přihrádkách ve dveřích.

Výstražný trojúhelník

Tato část výbavy je povinná pro všechna vozidla se čtyřmi a více koly. V případě poruchy nebo nehody se umisťuje minimálně 30 metrů za vozidlo a řidič je rovněž povinen použít výstražná světla.

Hasicí přístroj

Je pouze doporučený, ne povinný.

Reflexní vesty pro motoristy v nabídkách e-shopů

Zimní výbava

Zimní pláště jsou povinné pro silnice pokryté ledem a sněhem. Hloubka dezénu musí být minimálně 3,5 mm. Za značkou k tomu vybízející jsou povinné sněhové řetězy, pokud je komunikace pokryta ledem nebo sněhem. Zároveň platí, že vůz s nasazenými řetězy nesmí překročit rychlost 50 km/h. V zimním období je možné použít i pneumatiky s hroty, ale rychlost takového auta nesmí překročit 90 km/h.

Rozsah povinné výbavy aut ve Francii

Něco navíc:

Bezpečnostní pásy

Pokud jsou jimi sedadla vybavena, je použití bezpečnostních pásů povinné. Toto pravidlo je tedy stejné jako u nás.

Zdroj médií: pxhere.
Jakub Mokříš

Autor článku
Kuba má rád praktická auta, která dávají smysl, ale i ta, která moc smysl nedávají a dělají primárně radost. Sám na nich něco málo udělá, ale složitější úkoly raději přenechá profíkům.

Podobné články