🇦🇹 Diesel 1,69 € Natural 95 1,68 € 🇨🇿 Diesel 37,77 Kč Natural 95 39,02 Kč 🇩🇪 Diesel 1,66 € Natural 95 1,84 € 🇫🇷 Diesel 1,74 € Natural 95 1,86 € 🇭🇷 Diesel 1,45 € Natural 95 1,54 € 🇭🇺 Diesel 627,60 HUF Natural 95 613,70 HUF 🇮🇹 Diesel 1,75 € Natural 95 1,87 € 🇵🇱 Diesel 6,53 PLN Natural 95 6,56 PLN 🇸🇮 Diesel 1,53 € Natural 95 1,51 € 🇸🇰 Diesel 1,56 € Natural 95 1,62 € 🇦🇹 Diesel 1,69 € Natural 95 1,68 € 🇨🇿 Diesel 37,77 Kč Natural 95 39,02 Kč 🇩🇪 Diesel 1,66 € Natural 95 1,84 € 🇫🇷 Diesel 1,74 € Natural 95 1,86 € 🇭🇷 Diesel 1,45 € Natural 95 1,54 € 🇭🇺 Diesel 627,60 HUF Natural 95 613,70 HUF 🇮🇹 Diesel 1,75 € Natural 95 1,87 € 🇵🇱 Diesel 6,53 PLN Natural 95 6,56 PLN 🇸🇮 Diesel 1,53 € Natural 95 1,51 € 🇸🇰 Diesel 1,56 € Natural 95 1,62 €
PRÁCE 🧰
KALKULAČKA NÁKLADŮ 🚗

Platíte si „cestovko“ k platební kartě? Na tyhle situace pozor, pojištění tam nedosáhne

17. 3. 2024 3 min. čtení diskuze (0) Tipy a rady Rádce motoristy Pojištění motoristy Jak vybrat cestovní pojištění Základní info k cestovnímu pojištění

Vyrážet do zahraničí bez cestovního pojištění je zbytečný risk. Mnoho cestovatelů také spoléhá pouze na pojistku, kterou má sjednanou k platební kartě. V jakých situacích vám bude tohle „cestovko“ na nic?

Na jaké situace je cestovní pojištění k platební kartě krátké?

Články na téma cestovní pojištění:

 1. Výluky v cestovním pojištění
 2. Výpověď cestovního pojištění: Rady, jak na to
 3. Kdy sjednat cestovní pojištění
 4. Cestovní pojištění do zahraničí
 5. Která připojištění se vyplatí sjednat k pojištění do zahraničí?
 6. Jak vlastně funguje repatriace ze zahraničí a kolik v průměru stojí?
 7. Proč nespoléhat pouze na cestovní pojištění k platební kartě?
 8. Krátila vám pojišťovna plnění? Víme, jak se proti rozhodnutí odvolat
 9. Kvalitní „cestovko“ zajistí i českého lékaře. Ne každá pojišťovna ho ale nabízí
 10. Jak se pohybují ceny ošetření nebo hospitalizace v zahraničí?
 11. Do ciziny na otočku? Bez cestovního pojištění nevyrážejte!
 12. Na jaké situace je cestovní pojištění k platební kartě krátké? - právě čtete
 13. Jak odhalit to nejlepší cestovní pojištění?
 14. Chystáte se do zahraničí? Nezapomeňte na cestovní pojištění!
 15. Chystáte se na Euro do Německa? Nepodceňte jednu věc!
 16. Rizika a přednosti cestovního pojištění k platební kartě
 17. Cestovní pojištění a limity léčebných výloh: Jak vysoké by měly být?
 18. Jak sjednat cestovní pojištění online pár minut před odletem?
 19. Aktivní dovolená? Nezapomeňte pojistit sebe i sportovní vybavení
 20. Jak fungují asistenční služby, když vyrážíte do zahraničí autem?
 21. Proč nevybírat to nejlevnější cestovní pojištění?
 22. Porucha auta na dovolené – co dělat?
 23. Kolik stojí ošetření v zahraničí a proč vás může zruinovat?

Cesty mimo Evropu

Cestovní pojištění k platební kartě má nízké limity. Tohle tvrzení platí zejména o levnějších pojistkách, případně produktu, který vám banka nabídla automaticky k platební kartě. Pamatujte, že pojistným limitem rozumíme maximální částku, kterou vám může pojišťovna v případě pojistné události vyplatit. Vše nad ujednaný limit pak půjde z vaší kapsy.

Jaké limity jsou adekvátní? Při cestách po Evropě je dobré mít cestovní pojištění s krytím léčebných výloh alespoň 5 000 000 Kč. U cest mimo Evropu pak vybírejte z pojistek, které mají krytí vyšší, v ideálním případě neomezené. Tady totiž již cestovní pojištění ke kartě většinou „nedosáhne“.

Pozor na to, s kým cestujete

Cestovní pojištění k platební kartě někdy poskytuje ochranu nejen vám jako jejímu držiteli, ale i spolucestujícím. Opět to ale neplatí paušálně a tuto skutečnost je potřeba před cestou ověřit. Navíc je potřeba zjistit, kdo je z pohledu pojistných podmínek vnímaný jako spolucestující, na kterého se pojištění vztahuje.

V naprosté většině případů musí jít o rodinného příslušníka (manžel, dítě, rodiče apod.), u některých pojišťoven stačí, aby s vámi spolucestující žil ve společné domácnosti. Roli může hrát i věk a například to, zda jde o nezletilé dítě. Pokud se někde v rámci společné dovolené rozdělíte a druhá osoba se zraní, případně bude řešit nepříjemnou nemoc, pojištění se na ni už nemusí vztahovat.

Problémem bývají i sdílené limity

V souvislosti s výše uvedeným je potřeba dát pozor i na to, zda pojistka (ne)nabízí sdílené pojistné limity pro vás a ostatní cestující. Je totiž obrovský rozdíl mezi tím, když cestujete s manželem, na kterého se vztahuje sjednané pojištění, u kterého máte každý limit 10 000 000 Kč nebo je potřeba zmíněný limit vydělit dvěma. V takovém případě už nemusí být u závažnějších případů krytí dostačující.

Příliš dlouhá dovolená

Cestovní pojištění k platební kartě většinou platí na celý rok. Tady je ale potřeba vědět, že délka jedné cesty, kterou vám takové pojištění kryje, se u jednotlivých pojišťoven, s nimiž banky spolupracují, liší. Může to být 45 dnů, 90 dnů, ale i 120 dnů. Samozřejmě, že běžný cestovatel asi netráví na dovolené 90 dnů v kuse, pokud ale patříte mezi třeba tzv. „digitální nomády“, je potřeba ověřit, po jakou dobu vám sjednaná pojistka platí.

Zrádná může být i karenční lhůta

Cestovní pojištění k platební kartě podle aktuálního srovnání nabízí prakticky všechny banky na našem trhu. Pokud si teprve plánujete tento produkt k běžnému účtu sjednat, rozhodně tak nečiňte pár hodin před plánovaným odjezdem do zahraničí. Některé pojistky jsou totiž spojeny s tzv. karenční lhůtou a začnou platit až po jejím uplynutí. Více o téhle problematice jsme se rozepsali v jednom z dřívějších článků.

Mohlo by se vám hodit: Nezapomeňte si na cesty do zahraničí sjednat cestovní pojištění! Ochrání vás před nečekanými výdaji a zároveň vás podrží při nejrůznějších komplikacích. Kvalitní „cestovko“ s možností atraktivních připojištění sjednáte během pár kliknutí přes online kalkulačku. Nyní navíc s 20% slevou a dárkem v podobě e-booku dle vlastního výběru.

Chcete na cestovním pojištění výrazně ušetřit? Pokud do zahraničí vyrážíte alespoň dvakrát během roku, vyplatí se přemýšlet o roční cestovní kartě.

Kalkulačka cestovního pojištění

Zdroj info: Pojistné podmínky pojišťoven.
Zdroj médií: Depositphotos.

Podobné články