Kde koupit autolékárničku

16. 4. 2021 5 min. čtení Tipy a rady

Obsah autolékárničky byl v posledních letech pozměněn. I přesto však stále tvoří důležitý prvek v povinné výbavě. Na autolékárničce by se rozhodně němělo šetřit. V jakém obchodě hledat vyhovující autolékárničku?

Co na lékárničku říká vyhláška?

1. 10. 2018 došlo ke změně vybavení autolékárničky, tento nový obsah je dán vyhláškou 206/2018 Sb.: "Obsah lékárničky se ukládá do samostatného pouzdra. Součásti obsahu lékárničky musí být neporušené, vizuálně v pořádku a nesmí vykazovat známky znečištění či jiného znehodnocení. Lékárnička se ve vozidle ukládá v takovém prostoru, aby na ni nemohlo dopadat přímé sluneční záření. Úložný prostor pro lékárničku musí být suchý a čistý a musí být snadno přístupný. Ve vozidle pro hromadnou přepravu cestujících se lékárnička umisťuje na označeném a přístupném místě v prostoru vozidla určeném pro cestující."

Kde koupit lékárničku do auta?

Novou autolékárničku všech kategorií lze koupit ve všech lékárnách nejen na internetu, ale i v kameném obchodě. Dále lze autolékárničku koupit v internetových eshopech, ale také na benzinových stanicích, či v autodílech

Lékárničky pro automobily a motocykly v nabídkách e-shopů

Kde koupit autolékárničku

Co se starou autolékárničkou?

V autolékárničce nemusíte od poslední aktualizace vyhlášky z roku 2018 vozit trojcípý šátek, plastovou roušku a náplast s polštářkem. V autě je možné vozit i prošlou lékárničku. Pokud z autolékárničky nějakou věc vytáhnete, je důležité, abyste věc zpátky doplnili, popřípadě si koupili novou.

V případě, že vaše autolékárnička nebude kompletní, může vám policie při silniční kontrole udělit pokutu od 500 do 2000 korun. Pokud po vás bude chtít policie otevřít a zkontrolovat lékárničku, můžete si tuto situaci natáčet, častokrát takhle činí pouze v případě, že vás nemohli pokutovat za přestupek, kvůli kterému vás zastavili. Při této situaci je důležité vždy zachovat chladnou hlavu, nadávkami si nikdy nikdo pokutu nesnížil.

Zdroj médií: freepik.
Nikola Vrabel

Autor článku
Nikča vždycky snila o tom být nadějným chemikem, od školy si chodívá odpočinout na garáž a víkendy tráví s foťákem na nejrůznějších tuning srazech.

Podobné články