Extrémní typy řidičů, které není radno na silnicích podceňovat

29. 3. 2020 3 min. čtení Tipy a rady

Jste mírumilovní, ale jakmile sednete za volant, situace se mění? Stává se z vás neřízená střela? Možná v tom nejste sami. Stačí, aby nějaký řidič před vámi udělal chybu a trpělivost je fuč. Existují ale i extrémní typy lidí, které byste na cestách opravdu nechtěli potkat.

Řidiče bychom mohli rozdělit hned do několika skupin. Některé z nich by nešli snad ani slušně pojmenovat, protože svou jízdou kolikrát ohrožují všechny účastníky silničního provozu. Jiní sice jezdí slušně, ale jejich projevy na silnici také nejsou zrovna ideální. Vůbec, existuje normální řidič? Každý se občas nějakým nešvarem přeci jen proviní, ale někteří řidiči jsou opravdu extrém.

První typ řidiče jezdí dost agresivně a jeho chování je nevypočitatelné. Říká se mu Agresor. Takoví řidiči mívají ve většině případů velké ego a mají potřebu každému něco dokazovat. Pokora jim nic neříká. Většinou ho potkáte při předjíždění přes plnou čáru nebo se vám bude lepit na zadek. Pokud se proti němu vzbouříte, následuje tvrdá odplata. Vytlačování z pruhu nebo nadávky. Pravidla jdou mimo něj. Takoví řidiči často nemají daleko od rány, dají se totiž velmi snadno vytočit a vidí hned rudě.

Naprostý opakem od agresora je sváteční řidič. Auto má schované celý rok v garáži a čeká ná svátek, aby mohl vyrazit na cesty. Problém je, že tento řidič netráví moc času na volantem. Jeden by snad neřekl, kolik silničních pravidel se za dobu, co tento řidič vyjel naposledy, změnilo. Často se takový řidič odmítá přizpůsobit a adaptovat se. Způsob jízdy bývá stejný za každých podmínek a počasí. Pokud se stane nějaká nehoda, svaluje vinu na druhé.

Loket z okna a muzika na plné koule.S takovým řidičem neboli frajerem nebo zlatou mládeží se jistě už setkal nejeden z nás. Rychlost je jeho druhé jméno - zejména ve městě. Červená na semaforu mu také nic neříká, hlavně když může riskovat a ukázat se před svou partnerkou. Naneštěstí hazardní jízda ne vždy končí dobře. Jsou to králové silnic, kteří si myslí, že jsou ve většině případů nedotknutelní. Bohužel fatální nehoda srazí každého krále z jeho trůnu.

O takových řidičích se většinou zmiňují noviny. Velmi nevyzpytatelní lidí - vybržďovači. Své špatné chování si uvědomují, přesto chováním ohrožují nadále ostatní řidiče. Při vědomé činnosti vybržďuje ostatní. Předjedou je a z ničeho nic prudce brzdí. Buď to takoví lidé nemají v hlavě v pořádku, nebo se snaží potrestat společnost za něco, co se jim nelíbí. Řidiči, kteří se nevědomky stanou jejich obětí, musí často rychle reagovat. Pokud se tak nestane, je problém na světě. Vybržďovací hrdina samozřejmě hned odjede a zmizí v dáli, jakoby se ho problém netýkal. V těchto případech je vhodné si do auta nainstalovat palubní kameru. Pokud vybržďovač ujede, máte alespoň nezvratné důkazy o jeho páchání přestupku.

Zdroj médií: Pixabay
Michaela Rubešová

Autor článku
Poznávacím znamením Míši je v jedné ruce foťák a v druhé pero, s kterým si vše pečlivě zapisuje. Ráda cestuje, ochutnává dobrá jídla a miluje výjimečná auta s duší.

Podobné články