Poradíme, co si vzít s sebou na dovolenou autem

27. 7. 2022 3 min. čtení Tipy a rady Rádce motoristy Cestování do zahraničí Základní info k cestování

Cesta na letní dovolenou autem do zahraničí nemusí zdaleka proběhnout bez problémů. Proto není od věci k nafukovacímu lehátku, opalovacímu krému a povinné výbavě přibalit i něco málo navíc. Může se to sakra hodit.

Co přibalit do auta před odjezdem na dovolenou?

Nabíječka na telefon do auta

Navigace v telefonu se dnes už vyrovná těm v infotainmentech, navíc mnohdy obsahuje aktuální info o dopravě a dokáže člověka navést mimo kolony a zácpy. Baterie moderních smartphonů mají však omezenou kapacitu, takže nabíječka do auta přijde určitě vhod. Berte ideálně takovou, která má jak starší hranatý USB konektor, tak i moderní USB-C.

Rukavice do auta

Tohle je něco, co se vyplatí mít v autě prostě permanentně. Pár pracovních rukavic v kufru nezabere žádné místo, ale ve chvíli, kdy dojde na výměnu pneumatiky či jinou ne úplně čistou činnost, přijdou fakt vhod. Přijet na schůzku s umazanýma rukama asi nechcete, stejně jako si nechcete umazanýma rukama sahat na volant.

Voda

Jakmile se na hlavním tahu do oblíbené letní destinace stane nehoda, je to často i na několik hodin čekání. V letních úmorných vedrech to není nic příjemného, a proto je určitě dobré nebrat pro celou rodinu jednu doulitrovou petku, ale klidně velkou pětilitrovou nádobu navíc. Poslouží k doplnění tekutin, evenutálně se s ní můžete trochu opláchnout. Když je úplně nejhůř, dá se dolít i do chladiče, nezapomeňte ji ale co nejdříve vyměnit za destilovanou.

Plastový pytel

Na kratší cestě klidně narvete obral od tatranky do popelníku, ale ve chvíli, kdy je na palubě třeba celá rodina, je odpadu prostě víc. Proto je dobré ho nějak centralizovat a ideálně házet do jednoho pytle. Nechcete pak přeci čistit přihrádky ve dveřích od žvýkaček nebo čokolády. Obyčejný plastový pytel do koše naplněný odpadem pak jednoduše vyhodíte do popelnice a nic neřešíte. No a ve chvíli, kdy se někomu udělá nevolno, se může taky hodit.

Americká páska

Americká páska

V hollywoodských trhácích s touhle šedou páskou obvykle hlavní hrdina provede zásadní opravu raketoplánu či jaderného reaktoru. No dobře, to jsem si možná trochu zapřeháněl, ale je pravda, že sem tam může přijít opravdu hodně vhod. Nekupujte nějakou levnou, neznačkovou, raději investujte klidně několik stovek. Přilepíte s ní poškozený nárazník a když na to přijde, tak opraví i protržený stan nebo menší díru v kánoi.

Toaletní papír

Ehm. Řekněme si to na rovinu. Jedna z nejhorších věcí, co vás na cestách může potkat je takový ten podivný pocit v břiše, který je předzvěstí něčeho velkého. Když to nestihnete na benzínku, poslouží les, případně třeba polní cesta. A aby to proběhlo v rámci možností důstojně, můžete sáhnout po roli toaletního papíru, kterou si s sebou vozíte v autě. Eventuálně se s ním dá utřít třeba i majonéza ze sedačky.

Svítilna do auta

Některá auta mají tuhle šikovnou věc jako součást základní výbavy. Pokud ne, rozhodně si jednu, alespoň menší, do auta přibalte. Při nějaké drobné noční poruše jako když ji najdete. A v případě nehody může posloužit jako signalizace nebezpečí.

Zdroj médií: pxhere.

Podobné články

Chcete zdarma dostávat zajímavé rady a tipy na auto-moto akce nejen na víkendy?