Vybíráme dres na motorku pro malé i velké

7. 5. 2021 6 min. čtení Tipy a rady

Dres na motorku je záležitostí jen pro určité spektrum motorkářů. Určitě se nehodí pro silniční užití, ale na závody určitě. Jaké máte tedy možnosti?

Motokrosový dres

Články na téma moto oblečení:

  1. Koupě dresu na motorku - právě čtete
  2. Ideální boty na motorku: Jaké zvolit?

Jestliže se rozhodnete zvolit jinou cestu, než je běžné ježdění po silnicích, rádi byste trochu adrenalinu a zároveň se nebojíte zašpinit, pak je vhodné se podívat směrem motokrosu. Kdo by v tomto pojmu ještě váhal, tak se jedná o sport, kdy se závodí na uzavřených terénních tratí - ty jsou samozřejmě různě náročné. Lze hádat, že i motorky pro tento speciální sport jsou upravené a přímo určené pro toto ježdění.

Při závodění se hledí spíše na pohyb než bezpečnost. Jezdec potřebuje mít maximální pohyblivost všech částí těla, a proto se přistupuje ke koupi dresů. Samozřejmě ale helma je povinností.

Vybíráte dres na motocykl? Zde jsou nabídky e-shopů

Podle čeho vybírat 

Pozornější už ví, že při nákupu se nebudete soustředit pouze na dres, ale i kalhoty, aby sestava byla kompletní. Někdy - když počasí nepřeje, lze sáhnout ještě po crossových bundách (enduro bundách), které jsou vysoce odolné proti poškození.

Co se týká samotného dresu, tak zde je opravdu široká nabídka. Lze si vybírat jak barevné kombinace, tak ale různé střihy a hlavně pořizovací cena není nikterak vysoká. Člověk si tak dresů může nakoupit víc, což se dokonce i hodí, protože nikdy nevíte, jak si na trati povedete a občas se bohužel může stát nepěkný pád, kterým si oblečení poničíte.

Počáteční investice začínají od 590 korun a šplhají se výš. Není výjimkou, že narazíte i na dres 4 krát dražší. Zde platí to stejné jako u normálního oblečení, kdy o ceně rozhoduje především značka. Ale pozor při výběru se soustřeďte, na to, aby se jednalo o materiál, který dokáže 100% odvětrávat a případně i odvádět pot a tedy i rychle schne. Hodí se zamyslet i nad tím, jestli chcete mít součástí i chrániče. Z velikostí si lze vybírat od S do prakticky 2XL.

Kromě dresů a kalhot, můžete narazit ještě na značky, které prodávají komplety - tedy u těch už jsou součástí i kalhoty při nákupu. Mimo jiné kalhoty by měly stejně jako dres přiléhat na kůži, nikde neplandat a hlavně se v každém motokrosovém oblečení musí člověk cítit pohodlně.

Samozřejmě k tomu, aby člověk mohl usednout na tuto motorku, bude potřeba vybavit komplet celý, tedy i boty, rukavice, chrániče a další.

Motokrosové dresy na zakázku

Pokud by se ale přeci jen stalo, že byste si z dresů, které nabízí hned několik značek na trhu, pak můžete zvolit formu dresu na zakázku. Zde je zaručeno, že se budete odlišovat od svých konkurentů na trati na 100 %. V případě zakázkového šití platí stejná pravidla - materiál musí být vždy kvalitní. Tato varianta se tak hodí pro týmové jezdce, kteří by měli mít všichni stejné oblečení. Často se na dresy přidává jméno, logo sponzorů případně i týmové znaky.

Cena se pak odvíjí ve většině případů od odbíraného množství, střihu, designu a dalších věcí. Platí, že čím více kusů objednáte, tím je cena za kus nižší.

Zdroj médií: Pixabay
Michaela Rubešová

Autor článku
Poznávacím znamením Míši je v jedné ruce foťák a v druhé pero, s kterým si vše pečlivě zapisuje. Ráda cestuje, ochutnává dobrá jídla a miluje výjimečná auta s duší.

Podobné články

Chcete zdarma dostávat prémiový obsah, zajímavé nabídky a akce do svého e-mailu?