VIF aditiva: Vyplatí se jejich koupě?

1. 9. 2021 3 min. čtení Tipy a rady Jak vybrat aditivum Koupě aditiva podle značky Rádce motoristy

Aditiva od společnosti VIF jsou na trhu poměrně široce zastoupená. Řada motoristů je vyhledává nejen proto, že jde o ryze české produkty, ale i pro kvalitu, kterou výrobce deklaruje.

Články na téma palivová aditiva:

 1. Jak fungují aditiva do benzinu a nafty?
 2. Typy a druhy aditiv do paliva
 3. Jaké je nejlepší aditivum do paliva?
 4. Test nejlepších aditiv do benzínu
 5. VIF aditiva: Vyplatí se jejich koupě? - právě čtete
 6. Test nejlepších aditiv do nafty
 7. Aditiva do benzínu
 8. Aditiva do nafty
 9. Zimní aditiva do nafty - již brzy
 10. Letní aditiva do nafty - již brzy

Aditiva VIF jsou vyráběna jak pro použití v menších dávkách pro jednotlivé motoristy, tak jsou přidávána i do prémiových paliv distribuovaných některými sítěmi čerpacích stanic. Pokud chcete dopřát svému autu mimořádnou péči, můžete vybírat mezi zimními a letními aditivy do nafty a aditivy do benzínu.

Druhy VIF aditiv

Jednotlivé druhy aditiv VIF se liší svým složením. Proto byste měli volit přesně takové, které vašemu autu poskytne v danou chvíli nejlepší službu. Zatímco když prohodíte zimní a letní aditivum do nafty, moc se, kromě nezlepšených vlastností vozu, nestane. Pokud byste ale místo naftového sáhli po benzínovém a opačně, mohli byste si přivodit větší komplikace.

 • Zimní aditiva do nafty

Nafta je v chladných měsících mnohem náchylnější ke změně vlastností než benzín. Proto v průběhu roku můžete na čerpacích stanicích pořídit různé druhy dieselu. Tomu byste měli přizpůsobit i aditiva přidávaná do nádrže. Zimní aditivum VIF obsahuje mimo jiné depresanty, které zlepšují filtrovatelnost nafty v zimních měsících. To napomáhá efektivnímu chodu motoru a snadnějšímu startování.

 • Letní aditiva do nafty

Letní aditiva VIF zvyšují cetanové číslo nafty o 4 až 5 stupňů. Tím pomáhají zvyšovat výkon motoru a zefektivnit proces spalování. Zároveň také snižují pěnivost pohonné hmoty a tím zajišťují tichý chod. Navíc napomáhají i snižování spotřeby paliva a prodlužují životnost motoru jeho neustálým čištěním.

 • Aditiva do benzínu

Aditiva do benzínu značky VIF zvyšují jeho oktanové číslo a díky tomu výrazně zlepšují vlastnosti motoru. Jejich použitím můžete snížit spotřebu paliva přibližně o 5 %. Přidáním aditiva navíc zajistíte efektivnější čištění motoru. Díky tomu se prodlouží jeho životnost a vylepší výkon.

Testy aditiv VIF

Aditiva VIF do nafty i do benzínu prošla testováním v několika laboratořích. Test aditiva do benzínu dokázal, že při zanesení motoru do té míry, že došlo k prodloužení doby vstřiku o 44 %, přidáním aditiva nastalo v poměrně krátké době opětovné zkrácení doby vstřiku. V rámci jednotek hodin provozu po přidání aditiva pak byly trysky zcela vyčištěné.

Při testování aditiva do nafty byl v první polovině testu motor poháněn palivem bez aditiv. V té době došlo k vytvoření nečistot a jejich usazení na vstřikovacích tryskách. Tím se snížil průtok pohonné hmoty. Po přidání aditiva v druhé části zkoušky došlo k obnovení původního průtoku již za poloviční čas chodu motoru.

Hodnocení zákazníků

V hodnocení zákazníků, kteří aditiva VIF používají ve svých vozech, získává tato značka převážně kladné body. Klienti si chválí především snížení spotřeby a plynulost studených startů. Často zmiňují také pozitivní vliv na čistotu palivové soustavy a také celkově lepší chod motoru. Dobrý poměr ceny a kvality je také jedním ze zmiňovaných bodů.

Zdroj médií: vif

Podobné články