PRÁCE 🧰

Aditiva do benzínu

3. 10. 2021 2 min. čtení diskuze (0) Tipy a rady Jak vybrat aditivum Druhy aditiv dle použití Rádce motoristy Provozní kapaliny vozidla

Zatímco kdysi bylo aditivované palivo velká neznámá, dnes je pro některé majitele aut prakticky nutnost aditivum do benzínu přidávat. 

Aditiva do benzínu

Články na téma aditiva do benzínu:

  1. Aditiva do benzínu - právě čtete

Obecně o aditivech do benzínu

Aditiva prakticky vznikla pro to, aby pomáhala chránit náchylné části v palivovém systém a také samotný motor. S nároky ohledně emisních norem je to prostě už samozřejmost. Výroba pohonných hmot se postupem času lehce změnila a například dnes se už do benzínu přidává ve větším množství biosložka, která ale může mít za příčinu karbonizaci motoru a zvyšování emisí v důsledku nedokonale spáleného paliva  - což není zrovna žádoucí. Prevenci těmto problémům zaručují právě aditiva do aut jezdících na benzin.

Výhody aditiv do benzínu

V současné době je největším benefitem aditiv pro auta jezdící na benzín ekonomická stránka, protože pravidelným přidáváním aditiv do benzínu, můžete snížit nejen celkovou spotřebu vozu, ale také ušetřit na případných nákladných opravách. Nižší spotřeba se zpravidla projeví při dlouhodobějším užívání. Tudíž nelze počítat, že do nádrže nalijete jednou tuto přísadu a zázrak je na světě, bohužel takto to úplně nefunguje.

V předchozím odstavci jsme mluvili o karbonizaci, tak i tento jev aditiva umí potlačit a chrání tak náchylné komponenty. Zároveň se takové aditivum stará o dokonalé spálení paliva - benzínu, což samozřejmě vede pak ke snížení produkce emisí, které z auta unikají. Aby se kýžené benefity dostavily, je nutné dodržovat pravidelnost a přesné dávkování. Pokud si myslíte, že když tam toho nalijete míň, tak ušetříte, není tomu tak a rovněž se nedostaví výhody, kvůli kterým aditiva do benzinu používáte. 

Vhodné produkty

Na českém trhu naleznete hned několik výrobců, každý z nich garantuje jiné vlastnosti aditiv. Je tedy nutné si nejdříve promyslet, co chcete, aby dané aditivum do benzinu splňovalo - základ mají stejný, ale některé firmy mohou nabízet něco navíc. Samozřejmě podle toho se odvíjí také cena, která může leckdy i překvapit, naštěstí se dají nakoupit větší balení, na kterých lze ušetřit.

Pak už záleží, jestli dáte na doporučení přátel nebo si raději vyberete sami dle recenzí ostatních uživatelů. Nutno podotknout, že i podle nezávislých testů, má smysl přísady do paliv používat.

Značky vyrábějící aditiva do benzínu jsou například: VIF, Metabond, BG, Lique Moly, Metaltec, STP a další.

Zdroj médií: Depositphotos.
Michaela Rubešová

Autor článku
Poznávacím znamením Míši je foťák v ruce. Ráda cestuje, ochutnává dobrá jídla a miluje výjimečná auta s duší.

Podobné články