Tankování CNG + mapa čerpacích stanic CNG

11. 10. 2021 1 min. čtení Tipy a rady

CNG zaznamenalo celkem solidní rozmach v poslední době. Je to ekologičtější alternativa k LPG, takže je asi logické, že je zároveň podporovaná ze všech stran.

Tankování CNG

CNG má jednu drobnou nevýhodu, kterou je zatím nepříliš rozšířená síť nabíjecích stanic. Ta se samozřejmě neustále rozrůstá a v tuhle chvíli jich je něco mezi 220 a 250, což na pokrytí celé republiky tak úplně nestačí. Naštěstí ale není problém si nejbližší CNG čerpací stanici rychle najít.

Jak najít CNG čerpací stanici?

Pokud jste někde na cestách, tak asi nejjednodušším způsobem je prostě zadání "cng" do vyhledávání v Google Maps. Vyskočí vám nabídka těch nejbližších čerpaček a můžete se nechat okamžitě navigovat k té nejbližší.

Komplexní seznam i s mapkou najdete také na webu cng.cz. Buď lze vybrat ze zmíněného seznamu, nebo zadat požadovanou lokalitu do vyhledávání. Stanice jsou tam uvedeny všechny, včetně otevírací doby, počtu stojanů, možností platby a dokonce aktuální ceny CNG.

Jak tankovat CNG?

Ze samotného procesu tankování nemusíte mít strach, je to velmi podobné čerpání klasického paliva. Tankovací hadice se musí pevně připojit k ventilu a jsou dva druhy tankovacích pistolí - starší vyžadovala zapojení přes kroužek a zajištění páčkou, novější je víc podobná čerpání klasických tekutých paliv. Velice dobře to vysvětlují videa od innogy.

Zdroj médií: Depositphotos, YouTube (https://www.youtube.com/channel/UCmz1FaEz72gmP82pmXS4BbA)
Jakub Mokříš

Autor článku
Kuba má rád praktická auta, která dávají smysl, ale i ta, která moc smysl nedávají a dělají primárně radost. Sám na nich něco málo udělá, ale složitější úkoly raději přenechá profíkům.

Podobné články