Seznam tunelů v Rakousku

27. 7. 2022 1 min. čtení Tipy a rady Rádce motoristy Cestování do zahraničí Nejlepší cesty do zahraničí

Rakousko tradičně patří mezi nejoblíbenější letní i zimní destinace. Kromě zaplacení dálnic, je občas nutné zaplatit i za průjezd tunely.

Tunely v Rakousku

Články na téma cestování Rakouskem:

 1. Soustava jezer v Rakousku
 2. Letní dovolená v Rakousku
 3. Cesta autem do Rakouska
 4. Tunely v Rakousku - právě čtete
 5. Zimní dovolená v Rakousku

Jak zaplatit mýtné za průjezd tunelem jsme si už vysvětlili v našem jiném článku. Dnes se podíváme spíše na tunely, na které můžete v Rakousku narazit. Cena za průjezd se pohybuje od 7 do 13 euro a platí se za každý průjezd jednorázově, pokud chcete ušetřit, musíte si najít objízdnou trasu. Ačkoli pak je nutné počítat s větší časovou rezervou.

Placené tunely v Rakousku:

 • Tunel Arlberg
 • Tunel Bosruck
 • Tunel Brenner
 • Tunel Gleinalm
 • Tunel Karawanken
 • Tunel Tauren/Katschberg

Z našich zkušeností bývá vyřízení mýtného celkem rychlé a zdržení je na cestě tedy minimální. Vhodné je si připravit buď přesnou hotovost a nebo platební kartu. Vhodné je si také najít vjezd přímo pro osobní automobil.

Většina výše zmíněných tunelů se nachází přímo v Rakousku. Pokud pojede do Itálie nebo třeba do Villachu, který se nachází na hranicích Itálie a Slovinska, pak určitě budete muset jet Katchbergským tunelem. Mýtné stojí 13 euro a nabízí úchvatná panorama. 

Kdo cestuje do Chorvatska, ten bude muset jet trasu směrem na Villach. To znamená, že po cestě potká Katschbergský tunel a tunel Karavanky. Oba jsou zpoplatněny. Dále takového cestovatele čeká průjezd Slovinskem, než se dostane do dovolenkového ráje.

Zdroj info: Tolls.
Zdroj médií: Depositphotos.
Michaela Rubešová

Autor článku
Poznávacím znamením Míši je foťák v ruce. Ráda cestuje, ochutnává dobrá jídla a miluje výjimečná auta s duší.

Podobné články

Chcete zdarma dostávat zajímavé rady a tipy na auto-moto akce nejen na víkendy?