Osmdesátiletý senior přišel na 6 měsíců o řidičák. Překročil rychlost o 82 km/h

19. 8. 2021 1 min. čtení Aktuality Subaru

Všeobecně je populární stereotyp o důchodcích, kteří jezdí autem ve městě třicet, mimo město s bídou sedmdesát. Mají k tomu puštěnou dechovku a jejich fabia v základu po patnácti letech vypadá, jak kdyby včera sjela z výrobní linky. Jistý australský osmdesátník do toho tak úplně nezapadá.

Už to, že se stařík vozí v Subaru Impreza WRX, které bylo vyrobeno v minulém tisíciletí, je trochu netypické. Nekonvenční senior vůz ale umí i docela solidně protáhnout. Policie ho zastavila poté, co překročil rychlost o 82 km/h severně od Adelaide.

V místě, kde ho policisté zastavili, byla povolená rychlost 100 km/h. Svižný důchodce si to tedy pelášil 182 km/h, což je na obdobu naší silnice první třídy docela kalup. Krom toho, že na půl roku přišel o řidičské oprávnění, bude muset zaplatit i vcelku tučnou pokutu, která činí v přepočtu 23 300 korun.

Zdroj médií: South Australia Police
Jakub Mokříš

Autor článku
Kuba má rád praktická auta, která dávají smysl, ale i ta, která moc smysl nedávají a dělají primárně radost. Sám na nich něco málo udělá, ale složitější úkoly raději přenechá profíkům.

Podobné články