Mazací plán Shell

5. 1. 2020 4 min. čtení Tipy a rady Jak vybrat olej Mazací plány Rádce motoristy Provozní kapaliny vozidla

Royal Dutch Shell je britsko-nizozemská ropná společnost. V Evropském měřítku je to největší ropná společnost, v tom světovém je na druhém místě. Zabývá se prakticky vším kolem ropy.

Mazací plán Shell

Články na téma mazací plány:

  1. Mazací plán Castrol
  2. Mazací plán Shell - právě čtete
  3. Mazací plán Total
  4. Mazací plán Motul
  5. Mazací plán Mobil
  6. Co to je mazací plán a co určuje?

Portfolio aktivit Shellu je skutečně široké. Těžba, hledání, přeprava a zpracování ropy a zemního plynu patří k těm hlavním. Dále vyrábí energii a chemické i petrochemické produkty. A je velkým hráčem i mezi výrobci olejů. Možná je znáte, u nás jsou populární právě motorové oleje Shell Helix, případně pro motocykly určené Shell Advance.

Oleje z plynu

Shell si zakládá na kvalitě a čistotě svých základových olejů, proto je vyrábí ze zemního plynu, který je přeměněn na kapalinu. Jedná se o plně syntetické oleje, které díky tomu neobsahují téměř žádné nečistoty, které se mohou vyskytovat v běžných motorových olejích, jejichž základ je v ropě. Firma zároveň pokrývá prakticky celé současné portfolio automobilů a nabízí jak maziva pro starší vozy, tak i modernější oleje s nízkou viskozitou, které zároveň neškodí DPF filtrům.

Nabídka motorových olejů Shell

Shell Helix HX7 Professional AV 5W-30

U nás velmi populární olej, který plní normu VW 505 01/502 00. To je norma, kterou vyžadují všechny (krom SDI) jedničkové naftové Fabie a naftové oktávky se systémem vstřikování P-D (Pumpe-Düse). Často se s ním lze setkat i v autoservisech, které samozřejmě kupují většinou barelové balení. Mazací plán má Shell na svém webu.

Zdroj médií: Depositphotos.

Podobné články

Chcete zdarma dostávat zajímavé rady a tipy na auto-moto akce nejen na víkendy?