Kde tankovat cestou do Chorvatska

7. 6. 2022 2 min. čtení Tipy a rady Rádce motoristy Cestování do zahraničí Cestování autem do Chorvatska

Na cestě do Chorvatska se dá ušetřit nejen volbou správné trasy, ale i pokud se vyhnete tankování za draho. Naštěstí existují data, podle kterých se můžete rozhodnout, jestli a kde doplnit nádrž.

Kde tankovat cestou do Chorvatska

Z čeho vycházet?

Na internetu jsou dostupná srovnání cen paliv po celé Evropě, ze kterých lze samozřejmě vycházet a podle kterých se řídit. Doporučit můžeme mbenzin a tolls. Takto se dá ušetřit i kolem tisícovky na jedné cestě tam a zpět.

Kde tankovat naftu cestou do Chorvatska

Vyrazíte-li na trasu přes Rakousko a Slovinsko, počkejte s tankováním pokud možno až do Slovinska. Tam totiž doplníte naftu v porovnání s ČR o asi 7,2 koruny na litr levněji, což už je poznat a na plné nádrži to může udělat kolem 300 korun. Moc si nepomůžete tankováním v Rakousku, kde vychází nafta víceméně na stejno.

Když pojedete „východní trasou“, tedy přes Slovensko a Maďarsko, určitě využijte nízkých cen paliv v Maďarsku. Tam je nafta oproti České republice o zhruba desetikačku levnější. A o něco málo levnější je nafta i na Slovensku, ale ne o moc, jen zhruba v přepočtu o dvě koruny.

Na zpáteční cestě každopádně v Chorvatsku nemusíte nutně tankovat plnou, protože nafta tam stojí podobně jako u nás. Je tedy lepší doplnit palivo až ve Slovinsku, respektive v Maďarsku.

Kde tankovat benzín cestou do Chorvatska

Při cestě přes Rakousko a Slovinsko opět vychází lépe nejlépe tankování ve Slovinsku. Při srovnání s cenami u nás uspoříte zhruba šest korun na každém litru. A Rakousko opět vychází cenově velmi podobně jako ČR.

Zvolíte-li trasu přes Slovensko, počkejte s tankováním jako u nafty až do Maďarska. Tam můžete dotankovat benzín za cenu v přepočtu kolem 32 korun, což vypadá až trochu neuvěřitelně. Na každém litru tak ušetříte asi 11 korun a 80 haléřů! Samozřejmě optimalizujte pokud možno i návrat tak, abyste tankovali v Maďarsku. Chorvatsko má totiž srovnatelnou cenu benzínu jako je v České republice.

Kde tankovat LPG cestou do Chorvatska

Ceny LPG jsou napříč Evropou trochu jiné než u nás, především vlivem rozdílného zdanění. Ať pojedete jakoukoliv trasou, tak tankujte pokud možno u nás, na Slovensku nebo v Rakousku. Ve Slovinsku, Maďarsku a Chorvatsku je plyn o něco dražší.

Zdroj info: mBenzin, Tolls.
Zdroj médií: Depositphotos.

Podobné články

Chcete zdarma dostávat zajímavé rady a tipy na auto-moto akce nejen na víkendy?