Co jsou automobilové a motocyklové boostery baterie

21. 8. 2021 1 min. čtení Tipy a rady

Aby to s akumulátory a jejich nabíjením nebylo tak jednoduché, existují kromě nabíječek autobaterií také speciální boostery. Ty se dají jednoduše použít jako startovací zdroje.

Co je booster autobaterie

Pokud jste správný automobilový kutil, hodí se, abyste booster měli v garáži i vy, neboť tento malý přístroj dokáže v mnoha případech vytrhnout trn z paty a pomůže i v mrazivých bezvýchodných situacích. Samozřejmě, jak už to tak bývá, tak pořizovací cena nebude zrovna nejmenší, na druhou stranu se jedná o investici do budoucna.

Když nad tím tak přemýšlíme, tak hodit se bude i pro kutily, protože startovací booster lze použít i na oživení baterie například sekačky nebo traktůrku. A jak předchozí věta napovídá, se startovacím zdrojem vrátíte život každému akumulátoru, který to už trochu s vámi vzdává. Některé boostery bývají víceúčelové, a tak zvládnou nejen diagnostikovat stav akumulátoru, ale také jej dobít a udržovat v dobrém stavu. To se hodí třeba přes zimu, kdy mají autobaterie tendenci se vybíjet. Kromě starostí kolem auta mohou některé boostery posloužit i jako zdroj energie například pro autochladničku nebo televizi, proto se hojně využívají třeba v obytných vozech.

Jestliže se rozhodnete pro koupi tohoto malého pomocníka, pak určitě zajděte do specializovaného obchodu, kde vám s výběrem poradí. Je totiž důležité přístroj vybírat podle kapacity akumulátoru, který má nastartovat. Berte v potaz také to, jestli máte naftový nebo benzínový agregát.

Zdroj médií: Depositphotos
Michaela Rubešová

Autor článku
Poznávacím znamením Míši je v jedné ruce foťák a v druhé pero, s kterým si vše pečlivě zapisuje. Ráda cestuje, ochutnává dobrá jídla a miluje výjimečná auta s duší.

Podobné články