PRÁCE 🧰

Kde přezout svůj vůz v Pardubicích?

Hledáte vhodný pneuservis na přezutí svých letních nebo zimních pneumatik? Zajímají vás kolik za přezutí v Pardubicích zaplatíte? Nebo jak přezouvání pneumatik v profesionální firmě probíhá? Připravili jsme pro vás zajímavé informace o výměně pneumatik a cenový přehled přezutí vašeho vozu v Pardubicích a okolí.

Výměnu pneumatik nepřehlížejte

Nepřehlížejte výměnu pneumatik

Každý z nás musí jednou ročně ze zákona měnit pneumatiky na svém voze. Ze zákona je povinnost na motorovém vozidle mít zimní pneu od 1. listopadu do 31. března. Pro mnoho řidičů je přezutí pneumatik zbytečností. Jedná se ale o krok, který je z pohledu bezpečnosti nutné udělat. Zimní pneumatiky mají při teplotě 7 °C a nižší mnohem lepší vlastnosti než letní. A platí to samozřejmě i naopak.

4 důvody, proč je dobré přezout ze zimních na letní pneu?

  • větší bezpečnost
  • lepší přilnavost pneumatik

5 důvodů, proč je dobré přezout z letních na zimní pneu?

  • přezutí stanoveno zákonem
  • vaše bezpečnost i vašeho okolí
  • vyhnete se pokutám
  • povinná zimní výbava na některých úsecích
  • až třikrát kratší brzdná dráha

Kdy je vhodné přezout?

Vhodná doba na přezutí

Jak jsme psali v předchozím odstavci, rozhodující teplota je mezi 7 až 8 stupni. Když se podíváme na průměrné teploty v České republice, období pro přezouvání na letní pneu je na začátku dubna. Období pro přezutí na zimní pneu je na přelomu října a listopadu.

Kolik za přezutí v Pardubicích zaplatíte?

Chystáte se na výměnu pneumatik u svého plechového miláčka a hledáte kvalitní pneuservis za rozumné ceny? Poplatek za přezutí celého osobního vozu se pohybuje mezi 600 až 900 korunami. Výměnu kol na discích včetně vyvážení a závaží dokážete sehnat od 300 korun. Plnění jednoho kola dusíkem vyjde na 30 korun. Ceny u přezutí se často uvádí podle počtu kol. Rozdíl v ceně je také v případě, že vyměňované pneumatiky jste zakoupili v servisu (=levnější výměna).

Víte, jaká je správná hloubka dezénu?

Z bezpečnostního hlediska jsou stanoveny zákonem minimální dezény pro letní a zimní gumy. Minimální výška dezénu u letních pneumatik je 1,6 mm, u zimních pneumatik je 4 mm. Když si koupíte nové pneumatiky, tak mají výšku dezénu zpravidla 7-8 mm. Při větším opotřebení je lepší pneumatiky vyměnit za nové.

Jaké pneuservisy doporučujeme?

Pneuservis BestDrive Pardubice

BestDrive - Pneuservis je moderní a dynamickou značkou servisního konceptu zajišťující motoristům mobilitu a bezpečnost na silnici.

Pneuservis Pneumatiky Drbout

Pneumatiky Drbout - Pneuservis se nachází 4 km od Pardubic v Mikulovicích (směr Chrudim). Nabízí veškerý sortiment nových pneumatik na motocykly, osobní, nákladní vozy a na zemědělské a stavební stroje.

Pneuservis Chára Sport Pneu Pardubice

Chára Sport Pneu - Od založení firmy v roce 1990 se společnost vyvinula v největší nezávislou síť pneuservisů v České republice. Značka Chára Sport dnes představuje know-how spolehlivosti, stability, profesionality a vstřícnosti k zákazníkům.

Pneuservis Pardubice

Pneuservis Pardubice - Prodej pneumatik, alu a ocelových disků všech dostupných značek. Opravy bočních průrazů a průpichů pneumatik špičkovým opravným materiálem - termopres. Huštění pneumatik dusíkem a další.

Pneuservis OTS Pneu

OTS Pneu - Nabízí prodej pneumatik všech známých světových výrobců pro osobní vozy, VAN a Off road,  pro nákladní automobily, zemědělské stroje a průmyslové pneumatiky.

Máme pro vás zajímavé rady, tipy a akční auto-moto nabídky nejen na jaro. Chcete o nich vědět?